WYKORZYSTANIE SALI GIMNASTYCZNEJ GOSIR FRYSZTAK – FILM, FOTO I OPIS

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku od 2012r. dysponuje nowoczesną salą gimnastyczną o wymiarach 22,96 m x 11,52 m oraz wysokości 7 m.  Sala powstała w wyniku prowadzonej modernizacji i rozbudowy naszych obiektów.  Hala jest wyposażona w profesjonalne urządzenia do gry w koszykówkę, piłkę nożną, ręczną oraz siatkówkę. 
W skład wyposażenia wchodzą również drabinki gimnastyczne, ławeczki i materace. Ośrodek dysponuje także dodatkowym wyposażeniem w postaci stołów do tenisa, sprzętu do badmintona, oraz sprzętu do gier i zabaw. W skład wyposażenia obiektu wchodzi nowoczesna nagrzewnica z czujnikami temperatury, która w jesienno-zimowym sezonie pozwala tanim kosztem  w bardzo szybki sposób ogrzać salę w zależności do potrzeb i specyfiki imprez. Zajęcia w hali odbywają się według wcześniej ustalonego harmonogramu z możliwością rezerwacji przez osoby indywidualne zgodnie z Regulaminem. W przyszłości sala gimnastyczna udostępniana będzie także obozom sportowym stacjonującym w bazie GOSiRu jako oferta podnosząca atrakcyjność pobytu. 

Sala sportowa jest czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 22.00, w soboty w okresie jesienno-zimowym od 8:00 do 16:00 w okresie wiosenno-letnim 12.00 – 20.00, w niedzielę i święta po wcześniejszym uzgodnieniu lub w zależności od imprez sportowo-rekreacyjnych. 
Po roku funkcjonowania obiektu okazuje się, że rozbudowa sali jest bardzo trafionym pomysłem. Hala GOSiR Frysztak zajęta jest codziennie od 8:00 do 22:00. Rocznie z sali korzysta ponad dwa tysiące osób.
Zajęcia od poniedziałku do piątku rozpoczynają uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku. W pozostałych godzinach sala udostępnia jest dla stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych, drużyn sportowych, mieszkańców miejscowości należących do Gminy Frysztak, stałych form prowadzonych przez GOSiR, oraz osób indywidualnych. Na sali prowadzone są także imprezy okolicznościowe i sportowo-rekreacyjne.


Na naszej sali rozgrywana jest także jedna z większych lig badmintonowych w Polsce „GALB Frysztak”, w której uczestniczy 35 osób. W ramach pierwszej i drugiej edycji ligi rozegranych zostanie ponad 300 meczy co stanowi większą ilość imprez niż rozgrywanych jest  łącznie  w wielu klubach wielosekcyjnych. 
Z sali korzystają: Klub Sportowy GMKS „Strzelec” Frysztak, Jednostki ochotniczych straży pożarnych, Urząd Gminy Frysztak, Publiczne Przedszkole Nr1 we Frysztaku. Odbywają się zajęcia dla „seniorek”, gimnastyka dla dzieci, Aerobik, Pilates, Zumba, treningi siatkarzy GOSiR Frysztak oraz zajęcia sportowo rekreacyjne wielu zorganizowanych grup z terenu naszej gminy. Bardzo często z sali korzysta młodzież.
Naszą ofertę w najbliższym czasie będziemy chcieli rozszerzyć o szkółkę koszykarską oraz zespół Cheerleaderek dla dzieci. 
Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Gminy Frysztak za korzystanie z naszych obiektów oraz naszej oferty. Bardzo się cieszymy, że poprzez nasze działania zwiększa się świadomość Państwa dotycząca wpływu ruchu na zdrowie i samopoczucie. Chciałbym zaznaczyć, że poprzez utrzymywanie i udostępnianie obiektów oraz organizację amatorskich imprez sportowo-rekreacyjnych GOSiR Frysztak realizuje swoje najważniejsze działania statutowe. Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni ponieważ bez Państwa udziału nasze starania nie przynosiłyby efektu w postaci upowszechniania zdrowego i aktywnego stylu życia.

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata 
Artykuł Sponsorowany
Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

  1. Faktem jest, że bardzo ciężko jest się dopchać na salę aby dokonać rezerwacji bo wszystko zajęte. Z jednej strony pokazuje to działalność GOSiRu i potzrebę budowania takich obiektów w naszej gminie, a z drugiej strony to szkoda, że ta sala jest tylko jedna. Tak czy siak cieszyć się trzeba, że to wszystko się kręci i pieniądze włożone przez Wójta w modernizację nie poszły na darmo. Podoba mi się to. Fajnie, że wykorzystywana sala jest przez szkoły i inne jednostki. O zajęciach dodatkowych nie będę wspominał bo jest tego faktycznie ogrom. Frysztak stal się naprawdę sportową miejscowością.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdyby jeszcze ktoś dokonał cudu i salę na podstawówce udostępnił ludziom to by już było fantastycznie. A tak to mamy pustą salę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna działalność i wiele różnorodnych form. Fitness jest super. Jako mieszkanka inej gminy mogę wam tylko zazdrościć. Gratulacje :-)

    OdpowiedzUsuń