Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

BASEN KĄPIELOWY GOSIR FRYSZTAK – ZMIANY, NOWOŚCI I PRZYGOTOWANIE – DLACZEGO WARTO PRZYJECHAĆ NA BASEN DO FRYSZTAKA !

Mimo, że do otwarcia sezonu kąpielowego 2013 jeszcze ponad dwa miesiące, pracownicy GOSiR Frysztak już rozpoczynają prace na terenie basenu. Pełne przygotowanie całego obiektu wymaga dokładnego sprawdzenia i przygotowania wszystkich urządzeń, dokonania przeglądów instalacji oraz zachowania wielu procedur. W celu uruchomienia basenu kąpielowego obiekt musi przejść ocenę jednoroczną obiektu, otrzymać pozytywną opinię Sanepidu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej. Musi także uzyskać odpowiednie zaświadczenia z przeglądu instalacji kominowych, elektrycznych i gazowych. Ważnym elementem przygotowań jest także konserwacja i usunięcie usterek oraz uszkodzeń powstałych w wyniku mrozu. Najbardziej pracochłonnymi zadaniami są prace związane z wymianą części płytek oraz przygotowanie filtrów wraz z instalacjami wodnymi. Do 6-ciu bardzo dużych filtrów co roku wsypywane jest kilka ton antracytu, który po sezonie jest wyciągany i suszony. Przed otwarciem, odnawiane są elementy niecek basenowych, dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia, niecki basenowe, atrakcje wodne i sanitariaty. Czyszczona jest kostka brukowa, strzyżona trawa oraz przycinane drzewka i krzewy. Wszystkie prace wykonywane są ręcznie przez pracowników GOSiR Frysztak. Co roku do obsługi basenu zatrudniani są dodatkowi pracownicy. W większości przypadków GOSiR Frysztak otrzymuje refundację z Powiatowego Urzędu Pracy na podstawie napisanych wniosków.

Do prac basenowych dochodzi jeszcze szereg uzgodnień i podpisanie umów dotyczących wynajęcia powierzchni reklamowych, części baru i współpracy z firmami partnerskimi takimi jak Benefit Systems, Addler itp. Dla pracowników GOSiRu procedury otwarcia i funkcjonowania kąpieliska rozpoczynają się już w styczniu i trwają do końca września, a intensywne prace konserwacyjno - remontowe na terenie kąpieliska pozwalające na bezpieczne użytkowanie basenu z zachowaniem wszystkich procedur pochłaniają dwa miesiące przygotowań i miesiąc prac związanych z zakończeniem pracy na kąpielisku. Oczywiście w tym czasie pracownicy wykonują wszystkie prace niezbędne do funkcjonowania wszystkich obiektów administrowanych przez GOSiR.
Około 25 000 osób korzysta w sezonie z basenu we Frysztaku.
Przygotowanie basenu wymaga dużego nakładu pracy i wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością, lecz mamy dużą motywację do pracy ponieważ wiemy, że działania nie idą na marne. Co roku z usług kąpieliska korzysta około 25 000 osób. Oprócz mieszkańców Gminy Frysztak wielu klientów przyjeżdża z Jasła, Krosna, Strzyżowa, Rzeszowa, Mielca i Dębicy. Z basenu korzystają także grupy sportowców i turystów z rożnych części Polski przebywających we Frysztaku w czasie wakacji lub zgrupowań sportowych.

6500 m2 zostanie przygotowanych dla odwiedzających basen we Frysztaku
Dlaczego warto przyjechać na basen do Frysztaka ?
Basen kąpielowy GOSiR Frysztak to teren o powierzchni ponad 6500 m2. Ogrodzony teren kryje w sobie koronę basenów z trzema nieckami basenowymi i atrakcjami wodnymi, tereny zielone do plażowania, obiekty sportowe, plac zabaw oraz bar wraz z ogródkiem piwno-grillowym –nowość 2013 r. Dzięki 15-sto letniemu doświadczeniu gwarantujemy komfort i najwyższej jakości usługi. Nasz obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na terenie basenu można znaleźć miejsce do opalania, aktywnego wypoczynku lub leniuchowania w kojącym cieniu drzew. Na całym terenie kąpieliska można skorzystać z bezprzewodowej sieci internetowej - Wi-Fi. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących czuwają doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni ratownicy. W celu zachowania czystości korzystamy z najnowocześniejszych i bezpiecznych dla zdrowia środków służących do uzdatniania wody oraz prowadzenia dezynfekcji w sanitariatach, szatniach i przebieralniach. Obsługa basenu dba o to aby na całym obiekcie było czysto i schludnie. W celu zapewnienia ochrony przed kradzieżami zamontowaliśmy system monitoringu wizyjnego, na który od tego roku składa się 9 kamer wraz z rejestratorem. Zadbaliśmy także o to aby każdy przed wyjazdem na basen mógł sprawdzić pogodę we Frysztaku wchodząc na kamerę on-line, dostępną w trakcie sezonu na stronie www.gosir.frysztak.pl Kierownictwo obiektu gwarantuje, iż monitoring prowadzony jest w sposób nienaruszający dóbr osobistych oraz godności użytkowników.

Do dyspozycji Państwa przygotowaliśmy:
  • Basen sportowy o wymiarach 25 metrów x 20 metrów oraz głębokości od 1,80m do 2,20 metra.
  • Basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 metra x 20 metrów oraz głębokości 1,20 m.
  • Brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi.
  • Nowoczesną zjeżdżalnię - ślimak o wysokości 6m i długości 62,3m z dostępem sterowanym za pomocą sygnalizacji świetlnej.
Smaczne potrawy, napoje, słodycze oraz lody - bar Kropelka zaprasza
Na terenie obiektów znajduje się bar kropelka w którym można zakupić smaczne potrawy, napoje, słodycze oraz lody. Nowością w tym roku będzie ogródek grillowo - piwny z eleganckimi parasolami ławkami i stolikami, w którym będzie można zakupić kufelek zimnego piwa oraz dania z grilla. Piwo będą mogły zakupić osoby od 18-stego roku życia za okazaniem dowodu osobistego, zachowany zostanie zakaz sprzedawania alkoholu osobom nietrzeźwym. Dla bezpieczeństwa piwo sprzedawane będzie tylko w plastikowych kubkach i będzie można spożywać je tylko w ogródku, nie będzie można go także wynosić poza teren basenu kąpielowego. W związku z wprowadzeniem sprzedaży piwa w sezonie 2013 r. obowiązywał będzie również nowy Regulamin basenu kąpielowego, a każdy klient kąpieliska zobowiązany będzie do zapoznania się i przestrzegania jego postanowień. Regulamin zabraniał będzie między innymi wnoszenia jakiegokolwiek alkoholu z zewnątrz.
Dla zapewnienia najwyższej jakości bezpieczeństwa Kierownictwo basenu wdroży także procedury postępowania w przypadku:
- zaistnienia wypadku na całym terenie basenu ze szczególnym uwzględnieniem osób przebywających w wodzie,
- przebywania na basenie osób nietrzeźwych (zawartość alkoholu przekracza 0,5 promila alkoholu)
- przebywania osób agresywnie zachowujących się,
- przebywaniem osób będących pod wpływem środków odurzających.
AquaAerobik to jedna z wielu atrakcji na basenie.
Bezpieczeństwo zapewni także ścisła współpraca z Pogotowiem Ratunkowym oraz Policją.Basen Kąpielowy GOSiR Frysztak to nie tylko niecki basenowe, atrakcje wodne i bary. Klienci lubiący aktywnie spędzić czas nie koniecznie w wodzie będą mieli możliwość skorzystania z profesjonalnego boiska do siatkówki plażowej – w tym roku zostanie podniesione ogrodzenie, które będzie zapobiegać „uciekaniu” piłki. Do dyspozycji gości basenowych udostępniony zostanie kort tenisowy i uniwersalne boisko do gry w ringo, badmintona itp. – nowość 2013. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych klientach. Specjalnie dla naszych miluśińskich zamontowane zostaną huśtawki oraz domek ze zjeżdżalnią – nowość 2013r.
Dla Pań i Panów chcących spalić zbędne kalorie w wyznaczonych dniach i godzinach prowadzony będzie AquaAerobik. W trakcie sezonu organizowane będą także rożnego rodzaju imprezy sportowo- rekreacyjne i konkursy. Zaprosimy także Państwa do udziału w nocnym pływaniu. Dla wszystkich zmotoryzowanych przygotowany został duży parking pozwalający zmieścić samochody osobowe oraz autokary. Basen GOSiR Frysztak daje gwarancję najwyższej jakości, bezpieczeństwa i komfortu.
Nocne pływanie na basenie GOSiR Frysztak
Cennik 2013 r. wkrótce na stronie www.gosir.frysztak.pl w zakładce „cennik”.
Wszelkiego rodzaju sugestie, propozycje i uwagi proszę kierować na email: marek.armata@gosir.frysztak.pl
Konstruktywne uwagi pozwolą nam wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Informuję jednocześnie, że anonimowe e-maile zakładane na fikcyjnych kontach traktowane będą jak spam.
ZAPRASZAM DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY.

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata
ARTYKUŁ   SPONSOROWANY

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad