Gimnazjaliści – przedszkolakom!

17 maja 2013 r., na zaproszenie przedszkolaków i pani Jolanty Machowskiej – wychowawczyni w Publicznym Przedszkolu nr 1 we Frysztaku, odwiedzili placówkę niecodzienni goście.                        
Byli nimi uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku, biorący udział w programie „Żyj bezpiecznie” realizowanym pod opieką pana Pawła Zycha.

W trakcie spotkania Dawid Kapinos zapoznał dzieci z pracą Ochotniczej Straży Pożarnej, z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali na zadawane pytania, mogli również w sposób praktyczny przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie. Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, zdobywają wiedzę, jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, kształtują odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz