Natalia Zielińska uczennica VI klasy SOSW we Frysztaku w gronie nagrodzonych w VI Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni !

Ponad sto zgłoszeń wpłynęło na VI Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbył się 21-23 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni. Komisja pod przewodnictwem Marka Piekarczyka wybrała wykonawców, którzy wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych. Ideą festiwalu jest integracja osób niepełnosprawnych ze zdrowymi rówieśnikami.
W tym roku uczestnicy przyjechali z całej Polski, były również dwie grupy z Niemiec. Osoby zakwalifikowane do festiwalu wystąpiły w trzech kategoriach - integracyjne duety, soliści oraz zespoły muzyczne i szkolne chóry. Przez dwa dni  przygotowywali swój repertuar pod okiem trenerów, m.in. Doroty Osińskiej, Artura Barcisia, Adrianny Biedrzyńskiej, Ani Rusowicz, Marka Piekarczyka i Janusza Yaniny Iwańskiego.
Uczennica kl. VI  SOSW we Frysztaku - Natalia Zielińska doskonaląca na co dzień warsztat wokalny pod kierunkiem Zbigniewa Mikuszewskiego zakwalifikowała się do festiwalu i  wystąpiła w duecie muzycznym z koleżanką z MOK z Nowego Targu Martyną Plewą. Dziewczynki pracowały nad emisją głosu, choreografią, pod kierunkiem  Doroty Osińskiej. Przygotowały wspólnie piosenkę pod tytułem  „Świat rozdźwięków”.
Dorota Osińska, która podbiła serca telewidzów oraz bocheńskiej publiczności przyznaje, że nigdy nie brała lekcji śpiewu. Dosyć szybko wiedziałam, co mi się w muzyce podoba i sama się uczyłam tak śpiewać, jak śpiewają te osoby, których śpiew mi się podoba. Kombinowałam, szukałam, długo to trwało, ale znalazłam – przyznaje.
Jestem zachwycona tym, co tu się działo. Miałam wspaniałą grupę do pracy i o ile sama nigdy się nie uczyłam śpiewać i bałam się tego, czy będę w stanie komuś pomóc, to jednak wzbudziło to we mnie taką kreatywność i to było super, że przez bite dwa dni od rana do nocy siedzieliśmy i zrobiliśmy razem mnóstwo fajnych rzeczy. I to jest super – dodaje Dorota Osińska.
Praca Natalki i Martynki została doceniona przez jury w którym zasiedli: Artur Barciś, Adrianna  Biedrzyńska, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Dorota Osińska  i Janusz Yanina Iwański. Dziewczynki otrzymały wyróżnienie i wystąpiły w koncercie laureatów, który poprzedził recital Artura Barcisia. Podsumowaniem festiwalu był koncert finalistów programu The Voice Of Poland. Żaneta Lubera (świetny duet z ojcem), Magdalena Bałdych (mocny wykop!), Barbara Janyga (połączenie subtelności i piękna), Kinga Kutrzuba ("simply the best" :-), Jakub Hutek (niebiański głos), Juliusz Kamil (klawiszowy showman) oraz Dorota Osińska, która oprócz autorskich piosenek zaśpiewała składankę utworów, które prezentowała w programie. Koncert finałowy 23 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej zgromadził tłumy, o miejscu siedzącym można było tylko pomarzyć.
Jak się okazuje, wspólne występowanie na scenie może być początkiem zupełnie nowych znajomości i przyjaźni. Natalce i Martynce składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów muzycznych.

Link do zdjęć i filmów: http://kbc24.pl/final-festiwalu-integracja-malowana-dzwiekiem-galeria-i-filmy/
Z.M

Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :