Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

DZF 2013 - FRYSZTACKA KARUZELA KULTURY

5,6,7 lipca 2013 będzie odbywać się święto naszej gminy - Dni Ziemi Frysztackiej pod hasłem "frysztacka karuzela kultury”. Jak co roku jednostki publiczne z Gminy Frysztak przygotowały wiele ciekawy imprez z okazji święta naszej małej ojczyzny.

Rozpoczynamy w piątek o godzinie 18:00 wystawą w GOKu. W "galerii na balkonie" w tym roku będzie można podziwiać prace Pawła Armaty (nauczyciela SOSW we Frysztaku) „Inny wymiar rzeczywistości” wystawa rysunku i form drewnianych.


W sobotę spotykamy się na rynku we Frysztaku i na początek o godzinie 15:00 do 17:30 festyn dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy "Popołudnie gwiazd" - sobowtóry (przebieramy się za gwiazdy filmowe), mnóstwo zabawy, muzyki, dużo dobrego humoru gwarantowane. O godzinie 19:00 dla starszych mieszkańców organizator przygotował "Ogród sztuki" poezja, muzyka, rzeźba ? Sobotni finałowy koncert zespołu "Good Staff" rozpocznie się o godzinie 20:00.

Good Staff to dosłownie "Dobry Skład", czyli my – zawodowy zespół i grupa przyjaciół. Ale dobry jest też dla nas Staff Leopold, którego wiersze kilka lat temu zainspirowały Wojtka Winiarskiego do napisania kilku piosenek. - można przeczytać na stronie zespołu.

W GoodStaff - Michalina Brudnowska, wokalistka zespołu jest finalistką ostatniej edycji The Voice of Poland, uczestniczyła też w programie TVP2 "Bitwa na głosy".

Niedziela to finał tegorocznych Dni Ziemi Frysztackiej, po kilku latach przerwy wszystkie niedzielne imprezy odbędą się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Od godziny 11:00 rywalizować w Gminny Zawodach będą strażacy z wszystkich jednostek OSP. Od 15:00 prezentacja Zespołu Śpiewaczego i Kapeli Ludowej z Gogołowa oraz Zespołu Śpiewaczego „Twierdzanie”.  O godzinie 18:00 pierwszy koncert i odrazy HIT uczestnicy programu „Must be the music” w 2011 roku PODOBAMISIĘ.Wykonujemy muzykę autorską, z kręgu gatunków ska oraz reggae. PodobaMiSię to nie tylko muzyka. Do każdego koncertu podchodzimy indywidualnie. Tworzymy swoisty kabaret który ma za zadanie przenieść widza w niecodzienny świat groteski.  - opisuje siebie na oficjalne stronie zespół PodobaMiSię.


O godzinie 20:00 finałowy koncert zespołu SAMI. Zespół Sami gra już od 13 lat, debiutancki singiel z piosenką “Lato 2000″, który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu grania znalazł się od razu na pierwszym miejscu listy “AirPlayChart”, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce.

To nie wszystkie niespodzianki przygotowane w tym roku. Zobaczymy jeszcze jarmark rękodzieła artystycznego, prezentacja motocykli Strzyżowskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Moto Strzyżów, prezentacja Krośnieńskiej Fundacji „Razem z psem”, wesołe miasteczko dla dzieci i inne ciekawe atrakcje.

P.S. O godzinie 22.00 pokaz sztucznych ogni :)

ATRAKCJE SPORTOWE PRZYGTOWAŁ GOSiR FRYSZTAK:
INNE:
5 lipca /piątek/ Galeria „Na balkonie” GOK
godz. 18.00 – „Inny wymiar rzeczywistości” wystawa rysunku i form drewnianych pracowni „EEO” - Pawła Armaty                                       

6 lipca /sobota/ Plac św. Floriana
godz. 15.00 – 17.30 – Festyn dziecięcy
godz. 19.00 – „Ogród sztuki” – poezja, muzyka, rzezba
godz. 20.00 – koncert zespołu „Good Staff”

7 lipca /niedziela/ GOSiR Frysztak
godz. 11.00 – zawody strażackie
godz. 15.00 – 17.00 – prezentacja Zespołu Śpiewaczego i Kapeli Ludowej z Gogołowa oraz Zespołu Śpiewaczego „Twierdzanie”
godz. 18.00 – koncert zespołu „PodobaMiSię”
godz. 20.00 – koncert zespołu „Sami”
godz. 22.00 – Pokaz sztucznych ogni

Imprezy towarzyszące:
- jarmark rękodzieła artystycznego
- prezentacja motocykli Strzyżowskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Moto Strzyżów 
- Prezentacja Krośnieńskiej Fundacji „Razem z psem”
- Wesołe miasteczko dla dzieci
- Imprezy sportowe przygotowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad