„EkoNauci Małych Gmin”

5 czerwca 2013 r. mimo opadów atmosferycznych trwających od tygodnia, niebo okazało się dla nas przychylne. W tym dniu, przy schronie kolejowym w Stępinie, spotkali się młodzi ekolodzy z Gminy Frysztak, w ramach projektu „EkoNauci Małych Gmin”. Dzięki uprzejmości administratora obiektu - pana Macieja Piękosia mógł się odbyć śmieciowy happening, którego głównym celem było zachęcenie do segregacji śmieci i odpadów. Uczestnikami tej imprezy byli uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej we Frysztaku z opiekunką panią Elżbietą Twardowską oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszynie i z Zespołu Szkół w Stępinie pod opieką swoich nauczycieli.
Uczniowie ze Stępiny przybyli pod schron pieszo,  grupa miłośników dwóch kółek przyjechała pod opieką pani Magdaleny Kolbusz – Wójcik i pana Piotra Świrada na rowerach, które otrzymaliśmy w ramach projektu „Indywidualizacja procesów nauczania”. Wśród zaproszonych gości był również zastępca Wójta Gminy Frysztak – pan Adam Filip. Całość imprezy prowadził przewodniczący Związku Międzygminnego „Wisłok” pan Mirosław Ruszała, a konkursy dla uczniowskich grup organizowali wolontariusze zrzeszeni w Stowarzyszeniu EKOSKOP.
Dodatkową atrakcją był fakt, że miejscem wykonywania zadań konkursowych był schron kolejowy. Dla grup uczniowskich, które w danej chwili nie były zaangażowane w realizację programu Eko Olimpiady, nauczyciele organizowali rozgrywki sportowe oraz gry i zabawy integrujące dzieci i młodzież z terenu Gminy Frysztak. Sponsorami nagród rzeczowych oraz małego co nieco „na osłodę” i wzmocnienie sił witalnych był Urząd Gminy Frysztak oraz Stowarzyszenie EKOSKOP – z projektu „EkoNauci Małych Gmin”. Dla wolontariuszy, opiekunów oraz smakoszy słynnego „stępińskiego bigosu” Dyrektor Zespołu Szkół w Stępinie przygotował iście „królewską ucztę” dla wytrawnych podniebień. Należy dodać, że koordynatorem Eko Olimpiady był nauczyciel Zespołu Szkół w Stępinie pan Krzysztof Winiarski, który starał się ogarnąć całość imprezy i zadbać o należyty porządek.

Sprawozdanie i foto J.Zarszyński
 

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz