Laureaci konkursu ekologicznego z wycieczką na Roztoczu

W dniu 19 czerwca 2013 r. uczniowie wszystkich szkół Gminy Frysztak wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wycieczka ta była nagrodą w Gminnym Konkursie Ekologicznym "Mamy rady na odpady" organizowanym przez Gminę Frysztak i Szkołę Podstawową nr. 1 im Józefa Wybickiego we Frysztaku.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili Ośrodek Edukacyjno - Muzealny w Zwierzyńcu gdzie obejrzeli prezentację multimedialną na temat Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz ekspozycję tematycznie związaną z tym parkiem. Następnie wszyscy pokonali ścieżkę edukacyjną "Bukowa Góra". Kolejnym punktem wycieczki były Stawy Echo z ostoją konika polskiego. Mieliśmy szczęście zobaczyć wolno żyjące koniki polskie, które wypasały się w pobliżu wydmy stanowiącej atrakcję pod względem krajobrazowym, a także rekreacyjnym - podczas sezonu turystycznego zdarza się, że plażuje tam do 4 tysięcy osób.
Oprócz pięknych krajobrazów obejrzeliśmy zabytkowy Kościół "na wodzie" z ciekawą roślinnością wodną, a także Browar.
Uwieńczeniem wycieczki były smakowite lody u "Bachty". Pełni wrażeń, zadowoleni, z większą porcją wiedzy wróciliśmy do domu.
Dziękujemy Organizatorom za miłą wycieczkę!

Zdjęcia w galerii
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz