Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Likwidacja osuwiska w Stępinie

W tym tygodniu rozpocznie się likwidacja osuwiska w Stępinie na drodze powiatowej numer 1320 Cieszyna - Huta Gogołowska - Kamienica Górna. W wyniku przeprowadzonego przetargu przez władze Powiatu Strzyżowskiego wybrano jako najkorzystniejszą ofertę firmy Strabag, która podjęła się wykonania tego zlecenia za 2 087 910,07zł. Całość ma zostać wykonana do końca listopada tego roku.

Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. Obejmuje rozebranie nawierzchni oraz nasypu drogi na długości 100m, wykonanie wzmocnienia podłoża kolumnami betonowymi CFA o średnicy 600mm, wyłożenie dna geokratą, odtworzenie nasypu i nawierzchni drogowej, wykonanie odwodnienia terenów drogi i odbudowę rowu.


Z uwagi na to, że droga zostanie rozebrana do poziomu -1,5m od dzisiejszego poziomu, na czas trwania przebudowy drogi zostanie ona zamknięta dla ruchu. Mieszkańcy Huty Gogołowskiej zmuszeni będą do skorzystania z objazdów.

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Tylko tutaj rodzi się jedno dobre pytanie - kto jest odpowiedzialny za to, że poprzednia naprawa kilka lat temu, która również kosztowała ogromne pieniądze (z naszych portfeli jako podatników) i trwała długo kompletnie nie poskutkowała. Przecież już kilka miesięcy po "naprawie" asfalt zaczął pękać w tych samych miejscach co poprzednio i droga osunęła się identycznie jak przed naprawą. Nie było na tą pseudo "naprawę" żadnej gwarancji? Wszyscy umyli ręce? Ktoś jak ma to zwyczaj w tym kraju dorobił się i po prostu na to olewa? A jak nasze władze wyglądają, że nie zajęły się tą sprawą?

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad