Rewitalizacja Frysztaka

W dniach 12-14 sierpnia po ulicach Frysztaka można było zobaczyć poruszających się z mapami pracowników krośnieńskiego oddziału energetycznego, którzy podpisywali umowy na przebudowę przyłączy elektrycznych. Jest to pierwszy krok do przebudowy ścisłego centrum Frysztaka, który właśnie rozpoczynać się ma od przebudowy instalacji elektrycznej, która z istniejących słupów zostanie schowana pod ziemię.

Równolegle prowadzony był przetarg na postawienie nowego oświetlenia na ulicy Mikołaja Frysztackiego. Już w przyszłym tygodniu należy spodziewać się pracowników z firmy Zakład Instalacji Elektrycznych
Pomiarów i Dokumentacji Marek Jaskółka z Dębicy. Koszt instalacji 9 punktów świetlnych wyceniła firma na 24 458,72zł. W związku z przeprowadzonymi pracami należy spodziewać się utrudnień, gdyż kabel pod instalacje będzie układany pod istniejącym chodnikiem. Całość ma być wykonana do końca wakacji. Postawionych zostanie 5 latarnii w chodniku oraz 4 podwieszone do muru kościelnego.


Po wykonaniu oświetlenia zaklad energetyczny będzie mógł zabrać się za przebudowę przyłączy a w kolejnym etapie Gmina na wykonanie nawierzchni dróg i chodników. 

Lokalizacja nowych punktów świetlnych
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz