Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"Bezpiecznej drogi do szkoły"

W piątek (6.09.) Ochotnicza Straż Pożarna w Stępinie zorganizowała wspólnie z OSP  Cieszyna, OSP Frysztak, Policją i ZS Stępinia i Cieszyna pokaz na rzecz bezpieczeństwa poruszających się po drogach pieszych i rowerzystów dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz lokalnej społeczności. Podczas pokazu strażacy przedstawili symulacje zdarzenia drogowego w którym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w których znajdowały się trzy osoby poszkodowane. Strażacy przedstawiali, jak zachować się w tego typy  przydatkach oraz zaprezentowali, jak udzielać pomocy pokrzywdzonym w zdarzeniu.


Strażacy ratownicy z OSP Frysztak zaprezentowali na fantomie jak prawidłowo wykonywać masaż serca oraz przeprowadzili pogadankę na ten temat. OSP Stępina i Cieszyna zaprezentowali posiadany sprzęt gaśniczy. Podczas pokazu za sprawą strażaków pojawiła się na niebie podwójna tęcza, która wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Następnie swoje wyposażenie przedstawili  policjanci z KPP Strzyżów i PP Frysztak  oraz przeprowadzili pogadankę na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". Policjanci  przeprowadzili również egzamin na Kartę Rowerową.


Gwoździem pokazu okazał się konny patrol  policji z Rzeszowa, który podbił serca uczestników pokazu. Podczas pokazu strażacy OSP Stępina rozdali uczestnikom głównie młodzieży szkolnej opasek odblaskowych, które  przyczynią  się do lepszej widoczności poruszających się po drogach pieszych, rowerzystów w porze wieczorowo-nocnej. W trakcie pokazu odbyły się różne konkursy z ciekawymi nagrodami.

Sponsorami pokazu byli : GKRPA we Frysztaku, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, ROKSANA Strzyżów, POLONEA  Stępina , Hurtownia lodów KORAL z Rzeszowa . Strażacy zapewniali, że jak zbiorą środki finansowe to zaprezentują się z nowym programem za rok.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad