Pijany spowodował kolizję i uciekł

Wczoraj (14.09.) we Frysztaku kierujący seatem spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkanaście minut później został zatrzymany w Niewodnej. Kierowca był nietrzeźwy i jak się okazało posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godz. 20  dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej we Frysztaku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca seata nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jego pojazdu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za wskazanym pojazdem. Kilkanaście minut później zatrzymali go w Niewodnej. Okazało się, że za kierownicą seata siedział 27-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu jasielskiego. Był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2 promile. Jak się okazało, mężczyzna posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 2017 roku. Mężczyzna przyznał się też do spowodowania kolizji drogowej we Frysztaku.

27-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Za naruszenie zakazu sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz