Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„Międzynarodowy tydzień w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie”

Od 25 listopada w Zespole Szkół w Stępinie gościliśmy dwie studentki: Salomę Khetsuriani z Gruzji oraz Mahę El – Naggar z Egiptu. Dziewczyny przyjechały do nas w ramach programu AIESEC, który oferuje swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i zdobywanie doświadczeń poprzez wyjazdy na praktyki zagraniczne.

Sali i Maha wybrały Polskę, gdzie od kilku tygodni prowadzą zajęcia w podkarpackich szkołach. Podczas warsztatów odbywających się w języku angielskim studentki zapoznawały naszych uczniów z geografią, historią, religią i kulturą Gruzji oraz Egiptu. Nie zabrakło również lekcji języka gruzińskiego oraz arabskiego. Studentki zdradziły nam także, jak przygotowuje się prawdziwe khachapuri oraz koshari.

W czwartek wszyscy uczniowie bawili się na międzynarodowej dyskotece andrzejkowej, na którą oprócz naszych gości przybyły także studentki z Egiptu i Sri Lanki. 

Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie zadbali o to, aby nasi goście czuli się u nas jak najlepiej. Chcieliśmy zaprezentować studentkom walory turystyczne i kulturalne naszej okolicy i w tym celu wybraliśmy się na zwiedzanie Frysztaka, Gminnego Centrum Edukacji Ekologicznej na Chytrówce oraz na próbę zespołu ludowego „Twierdzanie”. Nasz folklortak się spodobał, że płyty z nagraniami „Twierdzan” powędrują do Egiptu, Gruzji i na Sri Lankę. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom w języku angielskim, podczas których była możliwość poznania zagranicznych studentów, ich kultury i zwyczajów, nasi uczniowie będą mieli jeszcze większą motywację do nauki języków obcych i do rozszerzania swojej wiedzy o różnych krajach.

MN

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad