Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

1994. pozycja w rankingu gmin.

27 lutego Ministerstwo Finansów opublikowało coroczny ranking gmin z całej Polski od tych najbogatszych do najbiedniejszych. Na którym miejscu jest Gmina Frysztak? Gmina Frysztak w tym roku uplasowała się na 1994 miejscu – w rankingu oceniano 2479 gmin z terenu całej Polski. Dochód z podatków na jednego mieszkańca naszej gminy wyniósł 720,06 PLN.

W powiecie strzyżowskim jesteśmy na drugim miejscu, Gminę Frysztak wyprzedziła tylko Gmina Czudec z dochodem z podatków 721,87 PLN (różnica 1,81 PLN). Najniżej w powiecie strzyżowskim jest Gmina Wiśniowa z dochodem z podatków 529,63.

W rankingu ogólnopolskim pierwsza jest Gmina Kleszczów z dochodem 33560,89, ostatnia to Gmina Łukowica, której dochód na jednego mieszkańca wynosi 343,59

Dane pochodzą ze strony http://www.samorzad.pap.pl/
FOTO: www.elubaczow.com

REKLAMA

Prześlij komentarz

6 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Szczerze?? Wynik nie urywa... nogi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrząc na statystyki trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nasza gmina jest jedną z gmin Podkarpacia - czyli jednego z najbiedniejszych regionów Polski.
  Uwzględniając niekorzystne dotowanie woj. podkarpackiego, ogólnopolskie porównanie z najbogatszymi województwami i dużą ilość poważnych inwestycji, które zrealizowano w ostatnich latach w Gminie Frysztak, to myślę, że radzimy sobie bardzo dobrze, a nasza gmina ciągle się rozwija.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, ale mamy bardzo niegospodarne zarządzanie środkami, które sprawia, że sporo inwestycji, które na dzień dzisiejszy są gotowe do zrealizowania niedługo trzeba będzie rozpoczynać od nowa tracąc wszystkie środki, które do tej pory się wydało. To dosyć duże pieniądze, ale wieża kościelna i plebania ważniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat my jako podkarpackie na brak środków wręcz nie możemy narzekać. By nie być gołosłownym w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym mamy więcej pieniędzy niż w poprzednim, co więcej utrzymano nam do 2020 próg wkładu własnego 50%, gdy inne województwa dostały np 35%. Można by tak dłużej, ale nie chce tutaj też nikogo zanudzać. Dla niektórych nasza lokalizacja - której nie zmienimy nijak - to tylko kłopot, inni widzą w tym szanse i możliwości. Poza tym w tym, co piszę post wyżej Maja niestety jest sporo prawdy... Przy takim gospodarowaniu publicznym groszem wydaje mi się, że zawsze braknie na wkład własny do jakiegokolwiek projektu, nawet gdyby miał on poziom 5%.

  OdpowiedzUsuń
 5. % to pojęcie względne - dla jednych 5 % jest większe niż dla drugich 50 %

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiedzmy sobie szczerze co mówi ten ranking. Przecież on wcale nie ilustruje gospodarowania środkami w gminie. Pokazuje on jakie dochody z podatków uzyskują poszczególne gminy w naszym kraju. To nie zasługa Kleszczowa, że na jego terenie są złoża naturalne i powstały duże zakłady, ani też wina czy zaniechania władz Łukowicy, że tam akurat złóż węgla nie ma.
  Z tego rankingu widać wyraźnie jak ważne jest by sprawiedliwie dzielić się dochodami z naszych dóbr narodowych - co jest szczególnie ważne w kontekście orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją RP tzw. "Janosikowego".

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad