"Awakening czyli przebudzenie" sukcesy teatralne gimnazjalistów z Frysztaka.

22 marca młodzież z gimnazjum we Frysztaku wzięła udział w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie. W tym roku jak i w ubiegłym, frysztaccy uczniowie wystąpili  z dwoma spektaklami. Sztuka w języku angielskim, zatytułowana "Awakening czyli przebudzenie" zajęła pierwsze miejsce, z czego uczniowie Gimnazjum we Frysztaku są bardzo dumni!

Pierwszy spektakl,  to historia trzech nastolatek, które mimo tego, że znają się od kilku lat, nie przepadają jednak za sobą. Aż do momentu kiedy los stawia na ich drodze dziewczynę potrzebującą pomocy. Uczniowie, którzy grali w tej sztuce i pokazali swoje wspaniałe umiejętności aktorskie to Paulina Irzyk, Zuzanna Dziok, Amanda Moskal, Gabriela Kanclerz, Magdalena Sygnarska, Izabela Szymkowicz, Iwona Garnczarska, Kamila Błoniarz, Natalia Pająk, Łukasz Uliasz. Towarzyszył nam również Szymon Kwiatek, który był odpowiedzialny za podkład muzyczny co było bardzo ważnym elementem przedstawienia obok samej gry aktorskiej.

Uczniowie z wielką euforią przyjęli werdykt jury oraz z przyjemnością odebrali nagrody z rąk jurorów i pozowali do wspólnego zdjęcia. Należy jeszcze dodać, że Paulina Irzyk otrzymała indywidualnie wyróżnienie za kreację aktorską grając buntowniczkę, niezadowoloną ze świata, w którym przyszło jej żyć. Podsumowując, spektakl został pozytywnie odebrany przez publiczność i jurorów, nawet u niektórych widzów wywołał prawdziwe wzruszenie.

Bardzo ładnie zaprezentowała się też tam grupa młodzieży z klasy IIIc i IIId ze sztuką w języku niemieckim.