"Od wsi do wsi" w Cieszynie.

Niedzielne spotkanie "Od wsi do wsi" zainaugurowało cykl imprez, które wpisane są w obchody roku Oskara Kolberga w Polsce. Misją spotkań jest śladami mistrza Kolberga popularyzowanie, upowszechnianie i promowanie folkloru, związanego z nim rękodzieła, muzyki ludowej, obrzędów,  zwyczajów, zabaw i tańców, czyli całego dorobku lokalnej kultury ludowej.

Pierwsza impreza "Od wsi do wsi" odbyła się w Cieszynie. Na deskach sceny cieszyńskiego Domu Ludowego gościliśmy Twierdzan z przedstawieniem "Oczepiny", którzy śpiewająco zaprezentowali zebranym ten dawny obyczaj. Wystąpił również zespół śpiewaczy Gogołowianie, napełniając wszystkich pozytywną energią.

Wielką atrakcją spotkania była wystawa rękodziała artystycznego autorstwa pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Twierdzy, Gogołowa i Cieszyny. Rękodzielniczki chętnie opowiedziały o swojej pracy, mogliśmy więc poznać kilka sekretów powstawania ręcznie wykonanych arcydzieł.

Więcej informacji na stronie GOKFrysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem – kliknij tu!
Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :

  1. Bardzo fajny pomysł. Trzeba promować to co dobre i piękne - szczególnie dziś gdy w mediach "same gwiazdy i celebryci". Żyje w naszej gminie wiele osób z pasją i obdarzonych wielkim talentem. Niech będzie o nich głośno - najpierw w najbliższej okolicy, a potem w coraz szerszych kręgach.
    Gratulacje dla wszystkich twórców, artystów i oczywiście organizatorów. Wielkich sukcesów życzę.

    OdpowiedzUsuń