Odpowiedzą za uprawę konopi (FILM)

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego oraz posterunku w Tarnowcu zatrzymali trzech mieszkańców Krosna, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podejrzani zakazaną roślinę hodowali  w donicach na poddaszu domu na terenie Gminy Frysztak. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 krzewów konopi oraz 300 gramów marihuany. Za swoją nielegalną działalność podejrzanym grożą surowe konsekwencje.

Sprawa miała swój początek w miniony piątek. Około godz. 23.30 uwagę policjantów patrolujących Tarnowiec zwróciło daewoo tico. Gdy jeden z funkcjonariuszy podał kierowcy sygnał do zatrzymania, ten zignorował polecenie i nagle skręcił w drogę dojazdową do prywatnej posesji.

W toku policyjnych czynności śledczy ustalili właściciela pojazdu oraz mężczyznę, który w dniu zdarzenia kierował samochodem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności policjanci potwierdzili, że pasażerem tico był jego 33-letni kolega, również z Krosna. Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym przebywał i wkroczyli do jednego z domów na terenie gminy Frysztak. W środku policjanci zastali podejrzanego, który w piecu próbował spalić susz konopi. Ponadto na poddaszu ujawnili blisko 40 donic z rosnącymi w nich sadzonkami konopi oraz zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany.

Więcej informacji oraz zdjęcia znajdą Państwo na stronie Podkarpackiej Policji – KPP Jasło lub bezpośrednio pod tym linkiem – kliknij tu!
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz