Złodziej paliwa złapany!

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali złodzieja paliwa. Podejrzany wielokrotnie włamywał się do baków pojazdów stojących na terenie prywatnej firmy i kradł z nich olej napędowy. Łącznie jego łupem padło 650 litrów paliwa. Włamywaczem okazał się 29-letni mężczyzna, mieszkaniec Gminy Frysztak. Złodziej usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.

Funkcjonariusze znając sposób działania sprawcy udali się w rejon miejsca kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło zaparkowane w pobliżu firmy osobowe bmw na strzyżowskich tablicach rejestracyjnych. Podejrzewając, że może to być samochód złodzieja, policjanci weszli na teren zakładu. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

Na miejscu okazało się, że ktoś wyrwał korek wlewu zbiornika paliwa jednego z samochodów ciężarowych i przy pomocy gumowego węża usiłował ukraść olej napędowy. Podczas oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli również metalowy łom i plastikowe zbiorniki.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że właścicielem bmw jest 29-letni mieszkaniec gminy Frysztak. Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów potwierdził, że minionej nocy próbował po raz kolejny ukraść paliwo z pojazdów stojących na terenie prywatnej firmy w Szebniach, jednak został spłoszony przez policjantów.

Cały opis działania jasielskich policjantów oraz zdjęcia mogą Państwo znaleźć na stronie KPP Jasło lub bezpośrednio pod tym linkiem – kliknij tu!

Info i Foto: KPP Jasło
Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :

  1. No pięknie pięknie, powinni zamykać takich!!! I to BMW powinno być skonfiskowane.

    OdpowiedzUsuń