Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

OBIEKTY SPORTOWE, TERENY ZIELONE i BOISKA PIŁKARSKIE GMINNEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI WE FRYSZTAKU

Trening Akademii Piłkarskiej 

STREFA SPORTU DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY FRYSZTAK
ZAPRASZAMY 

Podstawowa działalność Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku polega na wdrażaniu oferty mającej na celu zagospodarowanie wolnego czasu wśród dzieci młodzieży i dorosłych, w sposób aktywny, zdrowy i bezpieczny.
GOSiR swoje zadania realizuje poprzez organizację życia sportowego gminy, oraz udostępnianie obiektów, terenów i  sprzętu  sportowego. Ośrodek dysponuje fachową kadrą instruktorską zajmującą się organizacją treningów, zawodów i imprez o charakterze sportowym, rekreacyjnym i turystycznym.
W skład kadry wchodzą także pracownicy zaplecza sportowego, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie konserwacji urządzeń i sprzętu oraz utrzymywanie terenów zielonych i obiektów sportowych w odpowiednim stanie technicznym.

wszystkie zdjęcia użyte w artykule  wykonano w dniach 28-29.04.2014 r. 

Udostępnianie wraz z utrzymywaniem bazy  stanowi ważny i nierozłączny element funkcjonowania Ośrodka. Aby sprostać Państwa wymaganiom, w bieżącym roku położyliśmy szczególny nacisk na prowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych w celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa. Efekty naszej pracy już zaprocentowały i będą, z tygodnia na tydzień coraz bardziej widoczne. 


GOSiR Frysztak dysponuje 4,5 hektarami ogrodzonej powierzchni rekreacyjno – sportowej, w skład której wchodzi sala gimnastyczna, baza noclegowa, zaplecze administracyjno-szatniowe, dwa zweryfikowane boiska piłkarskie, trawiaste boisko treningowe, trybuna mogąca pomieścić 103 osoby, oraz oświetlenie stadionowe umożliwiające prowadzenie treningów po zmroku.


W skład bazy wchodzi także kort tenisowy, boisko plażowe, zespół otwartych basenów kąpielowych z zapleczem socjalnym i stacją uzdatniania wody, uniwersalne boisko asfaltowe, plac zabaw i drewniana altana z miejscem na ognisko.
Do połowy maja do obiektów dołączy ”Siłownia pod chmurką”. Tegoroczne, intensywne zabiegi pielęgnacyjne prowadzone są w celu zapewnienia odpowiednich warunków dla piłkarzy klubu i akademii piłkarskiej, korzystających obecnie uczniów szkół z Lubli i Frysztaka oraz dla obozów, sportowych, które podczas wakacji będą stacjonować w GOSiRze na zgrupowaniach piłkarskich - mamy potwierdzone 4 turnusy.  


Aby odpowiednio przygotować obiekty wzięliśmy się do pracy wraz z początkiem wiosny. Dzięki nieodpłatnej pomocy firmy: Opengarden - kliknij tu, udało się odbudować murawę po ubiegłorocznej suszy. Zaledwie po kilku fachowych zabiegach osiągnęliśmy zamierzony efekt w postaci odpowiedniego zagęszczenia trawy mimo bardzo dużego obciążenia płyty. Jakość murawy systematycznie będzie wzrastać. 


Główna płyta boiska piłkarskiego, tak jak inne obiekty cieszy się bardzo dużą popularnością.  Na płycie trenują uczniowie wyżej wymienionych szkół, członkowie akademii piłkarskiej, oraz zawodnicy trzech sekcji klubu "Strzelec" Frysztak. Odbywają się także sparingi, turnieje i mecze okolicznościowe.


Z pełnej oferty GOSiRu w ubiegłym roku skorzystało ponad 50 000 osób. Jest to wynik pozwalający konkurować z podobnymi placówkami, funkcjonującymi w centrach dużych miast. Zakładamy, że w roku 2014 liczba osób korzystających z obiektów i oferty Ośrodka Sportu we Frysztaku  przekroczy 60 000. 


Przed rozpoczęciem wiosennych prac pielęgnacyjnych, dokonano, dokładnego sprawdzona murawy płyty głównej  pod względem jakości i grubości ziemi. Weryfikacja wykazała bardzo dobrze przygotowane podłoże, o odpowiedniej grubości warstwy ziemi. Obiekt spełnia wszystkie normy i wymogi  profesjonalnego boiska piłkarskiego. 
W najbliższych dniach dosiewana będzie trawa i rozsiewany piasek. Przewidujemy także przeprowadzenie aeracji i zabiegów zwiększających odporność murawy na suszę. 


Dzięki współpracy z firmą ogrodniczą zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które pozwoli nam na odpowiednie utrzymywanie odpowiedniej kondycji  płyty w przyszłości.


Tereny Ośrodka Sportu, to nie tylko boiska piłkarskie. Nasze działania skupiają się także na przygotowaniu placu zabawa dla dzieci i terenu wokół niego.


Pracownicy ze względu na zbliżający się "długi weekend" szczególnie zadbali o miejsce na rodzinny wypoczynek. 


Okres wiosenny, to także czas przeznaczony na przygotowanie  terenu i niecek "Zespołu Otwartych Basenów Kąpielowych".

Na obecną chwilę jesteśmy w trakcie zaawansowanych prac, które pozwolą z pierwszym dniem wakacji cieszyć się z wypoczynku na "Otwartych Basenach Kąpielowych GOSiR Frysztak".


Prowadzone są prace nad uzupełnieniem płytek w nieckach basenowych oraz nad pielęgnacją terenu wokół korony basenów.


Tereny basenów zostały zaprojektowane w taki sposób aby klienci mogli nacieszyć się promieniami słońca lub odpocząć w kojącym cieniu drzew. 


Rozmieszczenie obiektów rekreacyjnych pozwala na ich użytkowanie bez wychodzenia poza teren zaplecza basenowego.Zadbaliśmy także o wizualną stronę pobytu na basenie tworząc skalniaki i sadząc kolorowe kwiaty wokół dojścia na basen i na obiekcie. Strefa sportu GOSiR Frysztak, to miejsce przyjazne i otwarte dla wszystkich. Do każdego klienta i użytkownika podchodzimy z szacunkiem i życzliwością. Staramy się aby Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku stał się popularnym miejscem aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców naszej gminy i turystów przebywających na wypoczynku.
Staramy się również dynamicznie reagować, na potrzeby zmieniającego się rynku, rozbudowując zaplecze sportowe i prowadząc ewaluacje działań.

Teren pod montaż urządzeń "siłowni pod chmurką"

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty, bazy i sprzętu sportowo-rekreacyjnego.Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych w roku 2014. 
Pytania uwagi i wnioski proszę kierować do dyrektora GOSiR Frysztak,  na adres:
e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl , lub tel. 503-300-552 

Oferty GOSiR Frysztak:


Działalność marketingowa: 
1. Gmina Frysztak - kliknij tu  
2. Ciekawostki i atrakcje Gminy Frysztak - kliknij tu 
3. Spływy kajakowe - kliknij tu 
4. Piesze wędrówki - kliknij tu 
5. Rowery - kliknij tu 
6. Spotkania biznesowe/ konferencje - kliknij tu 
7. Eventy - kliknij tu  
8. Noclegi dla pracowników - kliknij tu 
9. Dla prasy - kliknij tu 
10. Wypoczynek dla rodzin i klientów indywidualnych - kliknij tu 
11. Noclegi dla gości weselnych - kliknij tu 
12. Dla klubów sportowych - kliknij tu 
13. Narciarstwo zjazdowe - kliknij tu 
14. Turystyka narciarska - kliknij tu 


Przypominamy: 
Gminna Akademia Piłkarska Wprowadza zawodników "Strzelca" Frysztak 
NAJBLIŻSZY MECZ:
STRZELEC FRYSZTAK - VICTORIA OCIEKA
1.05.2014 (CZWARTEK) godzina 14.00
Stadion GOSiR Frysztak
Zbiórka zawodników "GAP" Frysztak godz. 13:30
-----------------------------------------------------------------------

Tekst i foto:
Marek Armata Below Post Ad