„e-Centrum” we Frysztaku

Od lutego 2014 roku we Frysztaku realizowany jest projekt „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”.
Projekt ten ma za zadanie zawodową i społeczną aktywizację osób niepełnosprawnych i wprowadzenie ich na rynek pracy.
W tym celu powołano we Frysztaku tzw „e-Centrum” z siedzibą w Gminnej Bibliotece Publicznej, które skupia grupę niepełnosprawnych, jest miejscem warsztatów i różnorakich spotkań.

Do tej pory odbyły się warsztaty umiejętności społecznych oraz warsztaty podstawowej obsługi komputera. W najbliższym czasie odbędzie się między innymi seminarium prawne dla osób bliskich uczestników projektu, a w czerwcu grupa wyjedzie na czterodniowe Integracyjne Wyjazdowe Warsztaty Aktywności Społeczno-Zawodowej do Falent pod Warszawą.
Projekt realizowany jest przez Centrum Edukacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Potrwa do końca 2014 roku.

Agnieszka Buba
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz