Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Drogowe inwestycje

Kilka dni temu rozstrzygnięto przetargi na dwie ważne inwestycje drogowe. Pierwszą z nich jest budowa nowego mostu w Gliniku Dolnym na potoku Glinik, druga dotyczy budowy chodnika na ulicy Sportowej we Frysztaku.

Pierwsza inwestycja polega na budowie nowego obiektu mostowego w miejscu istniejącego mostku nad potokiem Glinik w miejscowości Glinik Dolny na drodze gminnej DG112159R Januszkowice - Frysztak. Budowa rozpoczyna się od przyszłego poniedziałku od rozbiórki istniejącego obiektu i od wiercenia pali pod fundamenty przyczółków. Według specyfikacji przetargowej ruch samochodowy powinien odbywać się objazdem, a w okolicy placu budowy powinna powstać kładka dla pieszych. Jednak jest możliwość, że część starego obiektu pozostanie jako objazd na czas budowy. Jednak nie jest to pewna informaja, gdyż zależy to od tego, czy wykonawcy uda się pozostawić na tyle szeroki pas, by zmieściły się samochody osobowe. Ruch ciężarowy zapewne zostanie puszczony objazdem. Utrudnienia będą trwały przez cały czas trwania budowy, gdyż oprócz samego obiektu nową nawierzchnię zyskają drogi dojazdowe do niego. Wyregulowany zostanie też sam potok Glinik w obrębie inwestycji. Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM z Gorlic, które dało najkorzystniejszą ofertę w przetargu, która opiewa na 611 662,15zł. Całość powinna zostać zakończona do 12 listopada tego roku.

Kolejna inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na ulicy Sportowej. Za kwotę 168 866,61zł Zakład Usług Budowlano-Montażowych WODMEL z Dębicy wykona pierwszy etap budowy chodnika, który rozpocznie się przy ulicy Rzeszowskiej i dojdzie do torów kolejowych. Chodnik powstanie po południowej stronie ulicy, co wiąże się z koniecznością wycięcia sporej liczby drzew, które są w pasie drogowym. Inwestycja w znaczący sposób zmieni obraz tego miejsca. Chodnik wraz z odwodnieniem powinien zostać zakończony do 22 sierpnia tego roku. Termin budowy kolejnych etapów chodnika nie jest znany, ale zakres inwestycji sięga zjazdu na GOSiR na wysokości basenu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad