Ludowe tańce i przyśpiewki we Frysztaku (FILMY)

W niedzielę 27 lipca 2014 r. miał miejsce niezwykły koncert "My Słowianie" zorganizowany przez Wójta Gminy Frysztak i Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku. Na scenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku wystąpiły zespoły ludowe z naszej gminy - Zespół Śpiewaczy "Twierdzanie", Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca FRYSZTAK, Zespół Śpiewaczy "Gogołowianie", Kapela Ludowa "Gogołowianie"  oraz zaproszeni goście z Kanady i USA - zespoły polonijne - Polska Ludowa Grupa Taneczna "Polonia" (Kanada) i Zespół Folklorystyczny "Lajkonik" (Tucson - USA). Zespoły te przyjechały do Polski z okazji XVI Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów 2014, który trwał od 24 do 29 lipca. Do Rzeszowa na festiwal przyjechało 37 zespołów z 14 krajów.


W ramach koncertu powitalnego, który odbył się 25 lipca na rzeszowskim Rynku wystąpił zespół RATATAM, który przedstawił projekt "RATATAM & FOLK DREAM Śpiewa Rzeszowskie". Projekt ten zaprezentował tradycyjne rzeszowskie piosenki ludowe w aranżacji zespołu RATATAM wraz z kapelami ludowymi z Rzeszowa i okolic. Jedną z kapel był nasz Zespół Śpiewaczy "Twierdzanie" z czego jesteśmy bardzo dumni!


Wspaniałe występy zespołów ludowych - taniec, muzyka, piękne stroje - wszystko to sprawiło, że koncert był wyjątkowy - nogi "rwały się" do tańca, ręce składały do oklasków.
Oprócz tego było coś dla ciała - pyszne pierogi, bigos, żurek, proziaki i ciasta przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Frysztackiej, atrakcje dla dzieci takie jak: zjeżdżalnia, dmuchańce, kula "Zorba". Swoje stoiska miało ekomuzeum "Góry Wolności" gdzie swój dorobek artystyczny oraz wyroby prezentowali lokalni twórcy.
To piękne widowisko pokazuje nam, jak ważne jest dla nas kultywowanie tradycji ludowych, które są naszym dziedzictwem!

Zdjęcia w galerii

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz