Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"My Słowianie" - okiem GOK27 lipca 2014 roku to dzień, który zapisał się wyjątkowo w kulturalnej historii Frysztaka. Gościliśmy u siebie członków dwóch zespołów biorących udział w XVI Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. A były to: Polska Ludowa Grupa Taneczna „Polonia” z Kanady oraz Zespół Folklorystyczny „Lajkonik” z USA.
Naszych zacnych gości powitaliśmy przy schronie kolejowym w Stępnie, gdzie w atmosferze historii i przyjemnego schronowego chłodu rozpoczęli swoją niedzielną wizytę. Następnie zostaliśmy ugoszczeni w Plenerowej Galerii Rzeźby "Gogołowskie Drzewoludy" na terenie wyciągów narciarskich w Gogołowie. Nasi goście uraczeni tamtejszym wybornym winem i zachwyceni widokami niechętnie opuszczali Galerię i jej gospodarzy.
Punktem kulminacyjnym niedzielnej wizyty był koncert na scenie GOSiR. Zaczęło się od krakowiaka pięknie zaprezentowanego prze "Polonię". Dalej program był przeplatany występami gości oraz naszych rodzimych zespołów. "Lajkonik" pokazał widowni tańce cieszyńskie, przeworskie, tańce górali żywieckich i amerykański shim swam & lindy hop. Poza krakowiakiem "Polonia" zaprezentowała jeszcze tańce łowickie, rzeszowskie i ostatni (oficjalny) taniec wieczoru - swing. Amerykańscy i kanadyjscy rodacy zachwycili nas i wzruszyli.
Nie mniej okazale zaprezentowały się miejscowe zespoły. Gościliśmy na scenie Zespół Śpiewaczy "Gogołowianie", Kapelę Ludową "Gogołowianie", Zespół Spiewaczy "Twierdzanie" i najmłodszych artystów, czyli Zespół Pieśni i Tańca "Frysztak".
Wieczór zakończono spotkaniem integracyjnym przy ognisku, wspólnymi śpiewami i kolacją.
Dziękujemy serdecznie "Polonii" i "Lajkonikowi" za wspólnie spędzony czas, zachwycające występy i rodzinną atmosferę. Dziękujemy naszym rodzimym artystom ludowym za piękne zaprezentowanie lokalnej kultury ludowej.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, a więc: Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Stowarzyszeniu Kobiet Frysztackich na czele z panią Marysią Wierzbicką za przygotowanie pysznych posiłków dla naszych gości, Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju Ziemia Frysztacka, Gminnemu Zakładowi Komunalnemu we Frysztaku oraz Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Glinika Średniego.
Podziękowanie należą się także naszym hojnym sponsorom: Janowi Wnękowi - P.W. Wenta, Władysławie i Tadeuszowi Chmurze - Cukiernia Tara, Leszkowi i Katarzynie Szczęch - Winnica Sztukówka, Januszowi Malikowskiemu, Magdalenie Malikowskiej i Pawłowi Armacie - wyciągi narciarskie w Gogołowie, oraz Maciejowi Piękosiowi - Schron Kolejowy w Stępinie.
Dziękujemy także rodzimym artystom rękodzielnikom za uświetnienie imprezy prezentacją cudów rękodzieła ludowego.
Nie zapominamy również o publiczności frysztackiej, która licznie przybyła na ten wyjątkowy koncert - serdecznie Państwu dziękujemy!
Z niecierpliwością czekamy na kolejny rzeszowski festiwal i jego gości:)
A Państwa zapraszamy do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z wydarzenia pod tym linkiem: http://www.gokfrysztak.pl/index.php/wydarzenia-galeria/event/pol_2014

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad