Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Powiatowo Gminne Święto Plonów za nami (film już wkrótce) Powiatowo Gminne Święto Plonów 2014 odbyło się we Frysztaku, w ostatni piątek, 15 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Dożynki rozpoczęły się uroczystym przekazaniem chleba przez starostów dożynkowych oraz wystąpieniem Starosty Powiatu Strzyżowskiego i Wójta Gminy Frysztak.
Następnie na scenie zagościli artyści: Chór Mieszany "Sokół", Kapela Ludowa "Gogołowianie", Zespół Pieśni i Tańca "Wisznia" oraz  Zespół Śpiewaczy "Twierdzanie". Osoby przybyłe na dożynki mogły wziąć udział w warsztatach sztuki ludowej. Do wyboru było bibułkarstwo, wycinkarstwo, hafciarstwo i garncarstwo.
Częścią dożynkowych spotkań był "Piknik Smaku i Tradycji" organizowany przez Sołectwo Frysztak i Gminę Frysztak, w ramach którego odbył się konkurs "Frysztacki Smak". Wzięło w nim udział dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy. Każde koło przygotowało dwie potrawy kokursowe, z których wyłoniono trzy zwycięskie: "Kluski z banią" przygotowane przez KGW z Kobyla (nagroda specjalna), "Kaczka nadziewana w galarecie" - KGW ze Stępiny oraz  "Pierogi z bobem" przygotowane przez KGW w Lubli. Trzeba jednak zaznaczyć, że wybór był bardzo trudny, a jury chętnia nagrodziłoby wszystkie dania.
Wielkim zainteresowaniem cieszył również konkurs wieńców dożynkowych przygotowanych przez grupy wieńcowe z powiatu i z gminy Frysztak. Jury nagrodziło jednakowo wszystkie wieńce, a wyróżnienie otrzymał wieniec przygotowany przez OSP z Dobrzechowa.
Ciekawym punktem piątkowych dożynek była rekonstrukcja tradycyjnego wypieku chleba "Nasz Chleb Powszedni", którą mogliśmy podziwiać dzięki Miłośnikom Tradycji i Ludowej Muzyki z Gogołowa.
Dziękujem serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację Powiatowo Gminnego Święta Plonów oraz Pikniku Smaku i Tradycji, a więc: Powiatowi Strzyżowskiemu, Sołectwu Frysztak, Gminie Frysztak, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Reakreacji, Gminnemu Zakładowi Komunalnemu i OSP Frysztak. Organizatorem spotkań był również Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku.
Dziękujemy wszystkim gospodyniom z naszych Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pysznych potraw, a więc: KGW Lubla, KGW Kobyle, KGW Widacz, KGW Glinik Średni, KGW Glinik Górny, KGW Pułanki, KGW Huta Gogołowska, KGW Twierdza, KGW Stępnia.
Dziękujemy również wszystkim grupom wieńcowym: Radzie Sołeckiej z Żarnowej, OSP z Dobrzechowa, KGW z Jazowej, Chórowi Parafialnemu "Harfa" z Niewodnej, KGW Stępina, Zespołowi Śpiewaczemu "Twierdzanie", KGW Glinik Średni, KGW Pułanki, KGW Cieszyna, KGW Glinik Górny, OSP Kobyle, KGW Huta Gogołowska, grupie dzieci z Huty Gogołowskiej, KGW Widacz, KGW Gogołów, Koło Emerytów i Rencistów we Frysztaku.
Dziękujemy także wszystkim naszym artystom scenicznym i jurorom dożynkowych konkursów.
Powiatowo Gminne Święto Plonów zakończyło się trwającym do późnych godzin nocnych festynem z zespołem "Alton".
Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy przybyli na Powiatowo Gminne Święto Plonów do Frysztaka za wspólnie spędzony czas.
Wydarzenie "Piknik Smaku i Tradycji w Sołectwie Frysztak" realizowane było przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach "Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016".

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad