Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„Narodowe Czytanie”

5 września 2014 r. pod schronem kolejowym w Stępinie odbyły się pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Odbiorcami pokazów byli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie oraz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie. Z inicjatywy dyrektora Zespołu Szkół w Stępinie została przeprowadzona także trzecia edycja ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania, poświęcona „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Celem tej akcji jest propagowanie kultury narodowej i zachęcenie rodaków do częstszego sięgania po dzieła polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Zebrani pod schronem uczniowie, nauczyciele, rodzice, policjanci i strażacy wysłuchali krótkiego życiorysu Henryka Sienkiewicza, pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury, a także kilku fragmentów z „Trylogii”, przeplatanych licznymi komentarzami prowadzących akcję uczniów z ZS w Stępinie. Publicznie odczytano fragmenty dotyczące scen batalistycznych, wątków miłosnych, historycznych, przygodowych a także humorystycznych. W postać Zagłoby doskonale wcielił się dyrektor ZS w Stępinie, pan Janusz Zarszyński.

Do akcji Narodowego Czytania, zorganizowanego przez dyrektora, nauczycieli i uczniów z ZS im. Jana Pawła II  w Stępinie ochoczo dołączyli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie, spontanicznie policjantka - pani Kasia i  przedstawicielka OSP w Stępinie - pani Agata.
Ogólnie cała impreza udała się. Uwieńczeniem wspólnego czytania „Trylogii” było ostemplowanie książek autorstwa Henryka Sienkiewicza z własnych księgozbiorów, okolicznościową pieczęcią z Biura Kultury i Dziedzictwa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Anna Maraj

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad