Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

SPORTOWY BAL HALLOWEENOWY Z NAWIĄZANIEM DO RÓŻNIC KULTUROWYCH I TRADYCJI NA ŚWIECIE

W dniu 29.10.2014 r. na sali gimnastycznej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyła się wyjątkowa impreza o charakterze balu maskowego. Halloween czyli zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta hucznie obchodzonego w USA, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii w latach 90-tych trafił także do Polski i organizowany jest w formie różnego rodzaju zabaw dla dzieci przez jednostki pożytku publicznego, stowarzyszenia i placówki oświatowe. 
Celem frysztackiego balu była przede wszystkim integracja dzieci z nawiązaniem do tradycji i kultury innych krajów. W niecodziennym balu udział wzięły czarownice, wampirki, duchy i duszki oraz inne bajkowe straszydła z upiornymi rekwizytami. Atmosfera była straaasznaaa… oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.


Dzieci tańczyły, bawiły się, aktywnie brały udział w konkursach oraz miały możliwość zaprezentowania się w niecodziennych kreacjach. Oczywiście nie zbrakło głównego atrybutu, czyli malowania dyni i dobrych duszków. Halloween to doskonała okazja do zabawy dla małych i całkiem dorosłych dzieci dająca dużo radości dystansu do życia oraz możliwość wyjaśnienia różnic kulturowych panujących na świecie.
Większość zabaw i gier w czasie halloween związana jest z magią, i wróżbiarstwem, podobnie jak halloweenowe symbole takie jak dynia, ludzki szkielet, czarny kot, nietoperz, pająk, czy miotła. Zabierając dzieci na taką zabawę ważne jest, aby im wyjaśnić różnicę pomiędzy zabawą i hellowinowymi wygłupami, a dniem Wszystkich Świętych, który szanujemy z powagą i należytym szacunkiem każdego roku w dniu 1 listopada.
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciakom za przyjęcie zaproszenie, udział w imprezie i dobrą zabawę. 
Opracowanie: 
Marek Armata


Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na stronie organizatora
 www.gosir.frysztak.pl - kliknij tu 

Frysztak24 był Patronem medialnym imprezy. 
Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad