Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wybory 2014 - 3 kandydatów na wójta, 44 na radnych.

Troje kandydatów w tym jedna kobieta ubiegać się będą o fotel wójta gminy Frysztak w tegorocznych wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada. Kandydatami na wójta gminy Frysztak są: SARNA Zdzisław Władysław - KW Prawo i Sprawiedliwość, SKIBA Agata Magdalena - KWW Nasze Sprawy oraz ZIARNIK Jan KWW Gospodarni i Samorządni.

O mandat radnego gminy Frysztak ubiegać się będzie łącznie 44 kandydatów reprezentujących 6 komitetów wyborczych, poniżej prezentujemy listę komitetów wyborczych wraz kandydatami – lista kandydatów i kolejność komitetów wyborczych została pobrana ze strony http://wybory2014.pkw.gov.pl:

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
 • PODLIŃSKI Zdzisław - zam. Frysztak, wiek: 52
 • SOKOŁOWSKI Andrzej Hieronim - zam. Frysztak, wiek: 38
 • KWIATEK Stanisław - zam. Glinik Dolny, wiek: 56
 • KOWALSKI Janusz - zam. Glinik Średni, wiek: 58
 • BAJDA Partycja Genowefa - zam. Glinik Górny, wiek: 25
 • TYBUR Dariusz Antoni - zam. Gogołów, wiek: 53
 • WINIARSKI Krzysztof Józef - zam. Huta Gogołowska, wiek: 47
 • GIERA Marek - zam. Stępina, wiek: 44
 • GAŁUSZKA Jerzy - zam. Cieszyna, wiek: 47
 • SKWIERZ Michał Adam - zam. Cieszyna, wiek: 25
 • WANAT Daniel - zam. Pułanki, wiek: 30
 • SALAMON Tadeusz Józef - zam. Kobyle, wiek: 61
 • ŚLIWA Jan - zam. Twierdza, wiek: 67
 • BINKOWICZ Władysław - zam. Lubla, wiek: 57
 • SZOPA Piotr - zam. Lubla, wiek: 28
Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem
 • MIKUSZEWSKI Artur Marian - zam. Glinik Dolny, wiek: 58
Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke
 • KOSTUR Łukasz Józef - zam. Frysztak, wiek: 33
Komitet Wyborczy Wyborców "Nasze Sprawy"
 • STADNICKI Tomasz Maciej - zam. Pułanki, wiek: 36
 • STRZĘPEK Krystyna - zam. Frysztak, wiek: 62
 • GŁÓD Włodzimierz Piotr - zam. Glinik Dolny, wiek: 41
 • MACHOWSKI Andrzej Stanisław - zam. Gogołów, wiek: 35
 • MARCZAK Mariusz Adam - zam. Cieszyna, wiek: 37
 • GODEK Krystyna - zam. Cieszyna, wiek: 42
 • JURASZ Bartłomiej Adam - zam. Pułanki, wiek: 24
 • WOJCIECHOWSKA Katarzyna Dorota - zam. Twierdza, wiek: 36
 • LESZCZYŃSKA Maria Ewa - zam. Lubla, wiek: 52
Komitet Wyborczy Wyborców Bądźmy Razem-Frysztak
 • KRÓL Jacek - zam. Cieszyna, wiek: 39
 • KUREK Zbigniew - zam. Lubla, wiek: 50
 • MUSIAŁ Feliks Jan - zam. Lubla, wiek: 59
Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarni i Samorządni
 • SALAMON Wacław Mikołaj - zam. Frysztak, wiek: 63
 • CHMURA Ryszard - zam. Frysztak, wiek: 54
 • MIKUSZEWSKI Stanisław Władysław - zam. Glinik Dolny, wiek: 72
 • RUTKA Jerzy Adam - zam. Glinik Średni, wiek: 59
 • GIERA Edward Andrzej - zam. Glinik Górny, wiek: 55
 • BŁAŻEJOWSKI Jan - zam. Gogołów, wiek: 56
 • MACHOWSKI Janusz - zam. Gogołów, wiek: 53
 • ARMATA Stanisław - zam. Stępina, wiek: 72
 • JAKUBOWICZ Marcin Stanisław - zam. Cieszyna, wiek: 31
 • MATYKA Regina Bronisława - zam. Cieszyna, wiek: 55
 • BŁONIARZ Eugeniusz Piotr - zam. Pułanki, wiek: 65
 • DRYGAŚ Kazimierz - zam. Kobyle, wiek: 50
 • MOCEK Lesław Józef - zam. Twierdza, wiek: 57
 • JĘDRUSIK Kazimierz - zam. Lubla, wiek: 74
 • PAWLIK Tadeusz - zam. Lubla, wiek: 66

Prześlij komentarz

20 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Raz na cztery lata w Polsce są takie miesiące, podczas których człowiek, człowiekowi staje się „wilkiem” udowadniając, że to niby dla naszego wspólnego dobra i dobra samorządów. O tym, że kampania jest już w pełni przekonali się Ci, którzy musieli wysłuchać od tak zwanych „wyborczych domokrążców” nazywanych w gminnej nomenklaturze także „przedwyborczymi żebrakami” jak to „U nas” jest źle, a najgorsze jest to, że te opinie nie przedstawiają ani faktów, ani nie są zbliżone do prawdy. Tutaj chodzi porostu oto, aby dla własnej korzyści przedstawić” tych drugich” w jak najgorszym świetle.
  Czy tak musi być? Z pewnością nie…, ale jeśli nie ma się nic konkretnego do zaoferowania
  to przynajmniej można dogryźć kontrkandydatom.
  A może warto by jednak uczciwie wykorzystać prawa demokracji i możliwości jakie ona daje do budowania wspólnej przyszłości, a chodzenie „po domach” wykorzystajmy do budowania własnego wizerunku, a nie oczerniania innych.
  Dużo wytrwałości dla Wszystkich Kandydatów, a dla Wyborców życzenia chłodnego spojrzenia i mądrych decyzji.


  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję , że kandydaci na stanowisko Wójta Gminy Frysztak przedstawią swój program wyborczy dla Gminy Frysztak, przynajmniej w tych najważniejszych dziedzinach tj. Oświata, Infrastruktura, Przedsiębiorczość, Kultura i Sport. Pani Agato, Panie Zdzisławie ,Panie Janie czekamy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo, program jest istotą wszystkich wyborów, ale proszę Pamiętać, że papier przyjmie wszystko. Pojawią za zaraz programy typu My chcemy, My uważamy, My myślimy, Nam się marzy, będziemy dążyć, dopniemy swego, mamy cele, jesteśmy zgraną grupą, wszyscy będą się uśmiechać do nas z wiszących bannerów. I wtedy padną deklaracje dotyczące oświaty, dzieci, zdrowia, infrastruktury drogowej, kanalizacji, środków unijnych, OSP, kół gospodyń wiejskich, turystyki, sportu itp. Ale cały problem polega na tym, że chcieć to nie znaczy móc, a tym bardziej umieć !!!
  Widzi Pan sam Panie "Czemu Tak". Nie startuje Pan w Wyborach a stworzył Pan zarys Programu Oświaty, Infrastruktury i przedsiębiorczości i co to daje nam wyborcom ? NIC! . Bo obiecać jest najłatwiej. Bardziej zastanowiłbym się na doświadczeniem i wkładem pracy w dotychczasowy rozwój gminy. Uważam, że trzeba unikać tych, którzy pojawiają się zawsze tuż przed wyborami i myślą, że dobrym wrażeniem można zatrzeć brak dotychczasowego działania. To takie moje skromne zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Panem "Wyborca z Gminy Frysztak" że papier przyjmie wszystko ,że chcieć to nie znaczy móc , również z tym że program jest istotą wyborów i moim zdaniem , jeśli ktoś faktycznie swoją kandydaturę traktuje poważnie i poważnie traktuje wszystkich wyborców powinien dać nam szansę, abyśmy mogli zobaczyć pomysły na rozwój Naszej Gminy(mam nadzieję że owe pomysły i wiedzę posiadają ).
  PS: Z obietnic powinno się rozliczać, by Ci którzy starają się o władze nie rzucali słów na wiatr. Połowa obietnic gdyby została spełniona było by bardzo dobrze. Zawsze lepiej coś zaoferować i podzielić się swoimi pomysłami , dać szansę wyboru, niż czekać bezczynnie na wyniki . Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, ale większość działań polityków, to nie program sam w sobie, ale Public Relations, czyli tak zwany PI-AR . Ogólnie mówiąc wszyscy robią to samo, ale używają innych słów tak, aby „naciągnąć” jak największą liczbę osób. To tak jak z plakatami, spotkaniami z potencjalnym elektoratem czy bannerami. Bo przecież ilość i rodzaj bannerów, używanie pięknych słów podczas wypowiedzi na spotkaniach wiejskich jak również kolor krawata nie ma żadnego wpływu, na jakość pracy w przyszłości.
  Uważam także, że wielkim błędem jest upolitycznianie wyborów w małych gminach. Mieszkańcy takich gmin jak Frysztak powinni kierować się przede wszystkim własnym rozumem, a nie sloganami medialnymi czy ogólnym interesem partii niezależnie od przekonań politycznych. Myślę także, że powinniśmy się kierować przede wszystkim wewnętrznym rozwojem, a nie ogólnopolskimi układami, które z pewnością nie przyczynią się do postępów gospodarczych Frysztaka. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chciałbym wiedzieć jakie nazwy partii politycznych kryją się za tymi pięknymi nazwami, bo co do tego chyba nie ma wątpliwości. Będzie uczciwiej. Nie ma się co wstydzić Panowie i Panie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Komitet wyborczy – zespół osób działających na rzecz kandydata do organów władzy publicznej.
  W Polsce instytucja komitetów wyborczych pojawiła się w ordynacji wyborczej do Sejmu z 1991było to związane z niewykształconym wówczas systemem partyjnym.
  Zadaniem komitetów wyborczych jest zgłaszanie kandydatów oraz prowadzenie kampanii wyborczej na ich rzecz.
  Wyróżnia się cztery rodzaje komitetów wyborczych:
  1. komitet wyborczy partii politycznej (dotyczy 2 komitetów z naszej gminy)
  2. koalicyjny komitet wyborczy (dotyczy 1 komitetu z naszej gminy)
  3. komitet wyborczy wyborców dotyczy 3 komitetów z naszej gminy)
  4. komitet wyborczy mniejszości narodowych -dotyczy wyborów parlamentarnych
  W wyborach samorządowych komitety wyborcze mogą być tworzone także przez organizacje społeczne i stowarzyszenia.
  Nawiązując do powyższego w naszej gminie zgłoszono kandydatów z trzech komitetów partii politycznych i z trzech komitetów wyborczych wyborców. Ogólnie mówiąc nie trzeba zakładać ani należeć do partii politycznych aby zgłosić kandydatów do wyborów.
  Oczywiście kontrkandydaci przypinają sobie czasem różne łaty i łatki po to aby uzyskać przewagę nad pomawianymi kandydatami - ale to nie jest uczciwe.
  Panie Mirku jeśli zastanawia się Pan co kryje się pod tymi pięknymi nazwami to odpowiadam, że ludzie którzy chcą działać na rzecz Gminy Frysztak.
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Mirku wybory samorządowe różnią się od wyborów parlamentarnych tym, że mieszkańcy poszczególnych gmin głosują na konkretne OSOBY, którym ufają, a nie znaczki partyjne!!!
  Podczas głosowania trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wkład dotychczasowej pracy, wiedzę na temat samorządu i to czy kandydaci będą mieć czas aby zajmować się sprawami gminy. Bo widzi Pan przed wyborami osoby, które nigdy nie interesowały się gminą i jej rozwojem nagle mają koncepcje, szerokie plany i ambitne cele. Nagle interesują się drogami, oświatą i widzą potencjał w turystyce. Chcą budować drogi nie tylko gminne ale i wojewódzkie mimo, że wiedzą, że nie ma ją na nie żadnego wpływu. Obiecują cuda na kiju!!! Jak czytam te ich programy to zastanawiam się gdzie byli do tej pory??? Oczywiście oddaję honor tym, którzy faktycznie nad tym pracowali.
  Społeczeństwo jest mądre i faktycznie nie da się nacją gnąc na znaczek partyjny czy hasło na plakacie. Na szczęście te czasy się skończyły dzisiaj wybory trzeb przełożyć na wkład dotychczasowej pracy, a nie dwutygodniowe kampanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli wychodzi na to, że mamy w gminie PIS, KNP, SLD, a reszta-pomijając mniejsze zrzeszenia obywateli - to takie ruchy "autonomiczne" gminy Frysztak. Władza w ręce ludu w końcu wybory samorządowe... Rozumiem, że ewentualna wygrana takiego "komitetu wyborczego" nie jest wliczana w statystyki sondażowo-powyborcze partii politycznych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się Panie Mirku, że udało mi się Panu to wytłumaczyć. Dokładnie tak komitety wyborców nie są wliczanie w statystyki powyborcze dużych partii politycznych, ponieważ składają się z wyborców, a nie polityków. Z tą różnicą, że nie są to jakieś tam ruchy tylko konkretnie: „KOMITETY WYBORCZE WYBORCÓW” zawierające się w prawie i przepisach wchodzących w skład tzw. prawa wyborczego, które reguluje sposób przeprowadzenia wyborów.
  Aby założyć Komitet Wyborczy Wyborców wystarczy 5 osób. W przypadku większych gmin wymagane są również podpisy obywateli popierających jego utworzenie.
  Ważne jest, aby założenie Komitetu zgłościć, co najmniej 50 dni przed wyborami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wyborów samorządowych, podczas których tak jak ktoś pisał powyżej głosuje się przede wszystkim na działaczy i ludzi, którym się ufa.
  Inną sprawą są wybory parlamentarne, ale to dopiero za rok.
  Chciałbym zwrócić uwagę na to, że głosujemy na Wójta, Radę Gminy i Radę Powiatu, a to są ludzie związani z gminą i powiatem, więc niezależnie od tego czy przynależą do partii czy do komitetu wyborców mógłby Pan powiedzieć, że władza jest w rękach ludu. Ja bym no nazwał tak jak zrobiłem, powyżej, że są to ludzie, którzy chcą działać na rzecz Gminy Frysztak.
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem Różnica jest taka, że Komitety Wyborców działają na rzecz lokalnego społeczeństwa, a politycy na rzecz swojej partii politycznej.
  Chyba, że Pan Mirek uważa, że Ci co są zrzeszeni w partiach to jakaś wyższa rasa, a reszta to plebs i prosty lud ? Historia już zna takie podejście, które o mało co nie skończyło się zagładą dla świata!
  Więc moje zdanie jest takie szanujmy się wszyscy nawzajem głosujmy wedle swojego sumienia patrząc pryzmatem przede wszystkim człowieczeństwa i osób, które chcą naszego dobra.

  OdpowiedzUsuń
 12. Partie obecnie rządzące, zawsze w gminie czy powiecie odnosiły relatywnie mizerne poparcie, porównując z tendencjami ogólnopolskimi. Może to dbałość o dobro mieszkańców w postaci takich lokalnych kół patriotów, choć nie należy wykluczyć taktyki w tym wszystkim........

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z Markiem.
  Natomiast jeśli chodzi o kandydatów, to chcę takich osob, które zamiast powiedzieć: "Wybierzcie mnie a będę działał na rzecz i dobro gminy oraz godnie ją reprezentował..." powiedzą "Niezależnie czy mnie wybierzecie czy nie, ja i tak będę działał na rzecz i dobro gminy oraz godnie ją reprezentował..." Wizualnie mała różnica, w odbiorze ogromna.
  Niestety do tej pory wiele osób zachowywało się w sposób, w jaki zachowują się obrażone dzieci. "Nie zrobiliście czegoś tak jak sugerowałem, radźcie sobie teraz sami". Czy to właściwe podejście radnego?
  Radni powinni być jak wspólnicy w firmie, mogą mieć odmienne zdania, ale wszyscy powinni działać dla dobra firmy, w szczególności wtedy gdy firma ma problemy przez złe decyzje innych osób.
  Tomasz Stadnicki

  OdpowiedzUsuń
 14. PANIE MIRKU działalność gminy nie opiera się na sondażach ogólnopolskich. Dlatego warto głosować na ludzi, którzy pracują dla rozwoju gminy, a nie dla ogolnopolskich sondaży swoich partii. Sondaż pokazywany w wiadomosciach oraz podziekowania dla Polski z ust znanych prezesów partii nie przełoży sie na rozwój gospodarczy gminy Frysztak. Polecam głosować na tych co sie już sprawdzili pomijając tych co chodzą po domach i nagabywaniem chcą zwrócić na siebie uwagę. Na potrzeba ludzi do roboty a nie dogadania i nabijania sondaży. Z tego chcleba nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ależ oczywiście, że głosuje się na konkretne osoby. Czy ktos jest dobrym czy złym gospodarzem, nie w tym tkwi problem i nie o to pytam. Znam osoby, które maja ukierunkowane poglądy polityczne/ideologiczne i zwyczajnie głosuja tak a nie inaczej bo takie maja zasady niezaleznie czy to jest Frysztak czy Polska. Nie bądżmy dziecmi, nawet na najniższym szczeblu powiedzmy gminnym istnieje polityka, trzeba mieć tzw stabilną większość, także plecy na wyższych szczeblach państwowych. Bez tego zwyczajnie byłoby trudniej cokolwiek przepchnąć lub pozyskać nawet dla takiej małej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Szanowni Państwo!
  Nazywam się Marek Armata jestem Dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku - reprezentuję Komitet Wyborczy Wyborców „Gospodarni i Samorządni”, jestem kandydatem do Rady Powiatu Strzyżowskiego. Razem z obecnie działającym samorządem staram się rozwijać gminę Frysztak i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.
  Odkąd zdecydowałem się na udział w wyborach i napisałem dwa komentarze na Frysztak24 związane z wyborami samorządowymi zacząłem otrzymywać telefony i emaile od mieszkańców naszej gminy związane z prowadzoną tak zwaną negatywną kampanią. Nie będę się odnosił do telefonów, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden e-mail od Pani, która prosiła mnie o publiczne skomentowanie tego, co się dzieje na terenie gminy.
  Wymieniony e-mail zawierał zażenowanie mieszkanki i informacje mówiące o pomawianiu mojej osoby oraz rzekomo złych działań samorządu, źle zrealizowanych zadań i niby nietrafionych inwestycji. W związku z tym, że nie ja jestem realizatorem wieloletnich działań wykonanych za ponad 34 miliony nie będę ich komentował, ponieważ wyglądałoby to na przypisywanie sobie zasług, które mnie się nie należą. Natomiast chciałbym się zwrócić do Państwa, którzy chodzą po domach, dzwonią do mieszkańców i nagabują ludzi na ulicach:
  Drodzy „konkurenci”!!! Gmina Frysztak jest małą miejscowością i to, co Państwo powiecie szybko zostaje przekazane dalej… Jesteśmy podobni, ponieważ tak jak ja działacie dla dobra mieszkańców, ale różnimy się tym, że słowa, które „Wy” wypowiadacie nie są godne człowieka piastującego urząd publiczny.
  16 listopada są wybory - mam nadzieje, że Państwo, jako mieszkańcy naszej gminy odcedzicie ziarno od plew i wybierzecie osoby, które GODNIE będą reprezentować Gminę Frysztak i Powiat Strzyżowski.
  Nie chcę tutaj obrazić nikogo i nikogo nie będę oceniał, ale uważam, że warto zachować twarz po to abyśmy podczas ważnych spotkań dotyczących przyszłości Frysztaka mogli sobie wzajemnie popatrzeć w oczy.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy nie można czegoś zrobić ponad podziałami? Czy nie można działać na rzecz naszej gminy, nie patrząc kto jest z jakiego ugrupowania? Czy tak ciężko jest podać rękę przeciwnikowi i powiedzieć "Obaj chcemy działać w słusznej sprawie"? Czy to takie trudne czy po prostu chora ambicja zabija ludzkie odruchy? Jesteśmy spójnością i działajmy RAZEM by nasza gmina się rozwijała. Jestem pewien, że takie podejście dałoby naszej gminie potężnego "kopa". To naprawdę nie jest trudne, przynajmniej na szczeblu gminnym... Ludzie... opamiętajcie się!!
  Marek, piastując stanowiska w naszej gminie trzeba naprawdę mieć nerwy ze stali, bo niektórzy potrafią iść po trupach do celu :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Panowie jesli się lubicie, znacie, działacie dla dobra gminy, ok, ale nie rozumiem potrzeby uprawiania takiego dialogu tutaj. Polityka a i owszem dobro ogółu, ale nie sprowadza sie do patrzenia sobie w oczy i tkliwych sformułowań inaczej lepiej od razu dać sobie z nią spokój. Niech może dla odmiany się wypowiedzą zwolennicy innych ugrupowań startujący w wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 19. No wystarczy „Mirek” ,że ty się już wypowiedziałeś !!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Zapraszam na forum frysztak24, utworzylem nowy temat "Co z Gmina Frysztak?" zwiazany z wyborami. Mam nadzieje na konstruktywna dyskusje. Niestety tutaj jest zbyt malo miejsca na publikacje dluzszych wypowiedzi, stad Forum jest najlepszym miejscem na spotkanie...

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad