Wybory 2014 - do powiatu startuje 22 kandydatów.

16 listopada oprócz radych do gminy Frysztak wybierzemy również radnych powiatu strzyżowskiego. W tegorocznych wyborach wystartuje 22 kandydatów reprezentujących 4 komitety wyborcze. Najmłodszy kandydat ma 23 lata a najstarszy 64 lata. Po 6 kandydatów wystawiły 2 komitety wyborcze:  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarni i Samorządni. Pozostałe 2 komitety wyborcze wystawiły do powiatu po 5 kandydatów.
Poniżej przedstawiamy państwu kandydatów do rady powiatu strzyżowskiego, listy i miejsca zostały pobrane ze strony http://wybory2014.pkw.gov.pl:

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

 1. JĘDRYSIK Leszek
 2. NOWAK-DUDEK Anna
 3. MICHALCZYK Magdalena Jadwiga
 4. NIERODA Roman Andrzej
 5. GODEK Józef

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 1. GODEK Robert Czesław
 2. SARNA Zdzisław Władysław
 3. SZTELIGA Anna
 4. JANTOŃ Kazimierz Jan
 5. JEDZINIAK Irena
 6. MACHOWSKA Jolanta Anna

Komitet Wyborczy Wyborców "Nasze Sprawy"

 1. SKIBA Agata Magdalena
 2. BRACZYK Agata
 3. NIEMIEC Krzysztof
 4. LEŚNIAK Tomasz
 5. TEPER Jacek Marian

Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarni i Samorządni

 1. GARNCARSKI Tomasz Władysław
 2. ZARSZYŃSKA Jolanta Eugenia
 3. ARMATA Marek Grzegorz
 4. DYBAŚ Jolanta
 5. KRUPKA Zdzisław Józef
 6. DUNAJ Anna
Dodaj do Google Plus

28 - ilość komentarzy :

 1. Szanowni Państwo!
  Nazywam się Marek Armata jestem Dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku - reprezentuję Komitet Wyborczy Wyborców „Gospodarni i Samorządni”, jestem kandydatem do Rady Powiatu Strzyżowskiego. Razem z obecnie działającym samorządem staram się rozwijać gminę Frysztak i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.
  Odkąd zdecydowałem się na udział w wyborach i napisałem dwa komentarze na Frysztak24 związane z wyborami samorządowymi zacząłem otrzymywać telefony i emaile od mieszkańców naszej gminy związane z prowadzoną tak zwaną negatywną kampanią. Nie będę się odnosił do telefonów, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden e-mail od Pani, która prosiła mnie o publiczne skomentowanie tego, co się dzieje na terenie gminy.
  Wymieniony e-mail zawierał zażenowanie mieszkanki i informacje mówiące o pomawianiu mojej osoby oraz rzekomo złych działań samorządu, źle zrealizowanych zadań i niby nietrafionych inwestycji. W związku z tym, że nie ja jestem realizatorem wieloletnich działań wykonanych za ponad 34 miliony nie będę ich komentował, ponieważ wyglądałoby to na przypisywanie sobie zasług, które mnie się nie należą. Natomiast chciałbym się zwrócić do Państwa, którzy chodzą po domach, dzwonią do mieszkańców i nagabują ludzi na ulicach:
  Drodzy „konkurenci”!!! Gmina Frysztak jest małą miejscowością i to, co Państwo powiecie szybko zostaje przekazane dalej… Jesteśmy podobni, ponieważ tak jak ja działacie dla dobra mieszkańców, ale różnimy się tym, że słowa, które „Wy” wypowiadacie nie są godne człowieka piastującego urząd publiczny.
  16 listopada są wybory - mam nadzieje, że Państwo, jako mieszkańcy naszej gminy odcedzicie ziarno od plew i wybierzecie osoby, które GODNIE będą reprezentować Gminę Frysztak i Powiat Strzyżowski.
  Nie chcę tutaj obrazić nikogo i nikogo nie będę oceniał, ale uważam, że warto zachować twarz po to abyśmy podczas ważnych spotkań dotyczących przyszłości Frysztaka mogli sobie wzajemnie popatrzeć w oczy.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 2. Marek, wydaje mi się, że niektórzy za punkt honoru obrali taką a nie inną drogę kampanii... na FB również napisałem prośbę do kontrkandydatów, miałem cichą nadzieję, że może choć raz... ale nadzieja... nie dokończę :(

  Tomasz Stadnicki

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic się tu nie dzieje więc zadam dwa pytania:
  Czy przykładowo Konwent znanej partii politycznej przy udziale 200 (dwustu) osób w 11000 (jedenasto tysięcznej gminie ) to na pewno sukces czy jednak porażka ??? a gdyby tak jeszcze wziąć pod uwagę, że 70 % uczestników to kandydaci, organizatorzy i ich rodziny to ..... ?
  Mam jeszcze jedno zapytanie dotyczące deklaracji i pomysłów, które wszyscy bardzo dobrze znamy - dlaczego a nie padło ani jedno rozwiązanie dotyczące skąd wziąć pieniądze i jak to zrobić ?????

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się z tym co wyżej dodam tylko ze większość kandydatów jest z łapanki tak jak do parlamentu liczy się wygląd lub nazwisko jak się spytać to niektórzy nie znają nawet daty wyborów a obiecują złote góry potem wychodzi tak jak z obiecanym boiskiem sportowym w widaczu nie można wszystkich wrzucić do jednego worka ale większość kandyduje aby dostać się choćby do najmniejszego korytka a ci co przy nim byli za nic nie chcą dać się od niego oderwać

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja osobiście zaskoczony jestem tym, że po zebraniu konventu z tego co mówią ci co byli wyglądda na to że twórca drużyny niedokońca zna jej członków. Chyba że się mylę. Chciałbym się jeszcze zabytać tch co startują na wójta i do powiatu jednocześnie, bo piszecie jak bardzo zależy wam na gminie ale wygląda na to że zadowoli was jak nie jedno miejsce to drugie! więc gdzie ten patriotyzm i lokalne oddanie ? Z pewnością przy tłumaczeniu papier przyjmie wszystko ale dla mnie osobićie to niemoralne i mocno naciągane. Wiec mogę poprzeć również powyższego Widaczana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam! Chciałem się odnieść do powyższych komentarzy. Wybory samo powyżej pyta "Mam jeszcze jedno zapytanie dotyczące deklaracji i pomysłów, które wszyscy bardzo dobrze znamy - dlaczego a nie padło ani jedno rozwiązanie dotyczące skąd wziąć pieniądze i jak to zrobić ?????", a następnie z późniejszego komentarza wynika, że polega na "tych co byli" - otóż tak się składa, że byłem na tym "konwencie" i słyszałem skąd mają pochodzić środki na realizację wymienionych pomysłów (środki z UE z nowej perspektywy, porozumienie z Powiatem, województwem ,podatki itd). Widocznie ci co zdawali relację nie uważali :) A czy to sukces czy porażka? Hmm w czasach gdzie ludzie na samo słowo polityk dostają uczulenia wydaje się, że to jednak sukces. Tak licznie w naszej gminie to ludzie spotykają się chyba tylko na weselach :) Jeżeli chodzi o znajomość drużyny, to każdy może się pomylić podczas takich wystąpień i nie jest to powód do drwin. To tak jak ktoś by Ci zarzucił, że nie znasz języka polskiego bo powyżej popełniłeś literówkę. Póki co nie wiemy jak prezentują się pozostali kandydaci na wójta ponieważ jakoś nie kwapią się do spotkań z mieszkańcami naszej gminy.
  Na koniec życzę wszystkim kandydatom do Rady Powiatu, Rady Gminy i na Wójta Gminy Frysztak czystej kampanii i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Piotr Piotr dobrze, że ma pan inny pogląd bo z każdego miejsca wygląda on inaczej. I proszę się nie obrażać, po prostu uważam, że organizując taki konwent to można się przygotować, zwłaszcza pod względem przedstawienia kilku osób. Sprawa druga to jeśli wykorzystuje się znane techniki polityczne mówienia ludziom o bezpieczeństwie, chodnikach, kształceniu dzieci wodzie itp. to trzeba konkretnie odpowiedzieć jak to się zrobi bo to, że trzeba zrobić te rzeczy i że pieniądze z UE to wiedzą wszyscy nawet ci co się na tym nie znają. Co do wesela to jeśli na spotkanie przychodzą organizatorzy i ich rodziny to jest takie właśnie wesele tylko bez orkiestry. Ja to tak widzę i nic na to nie poradzę. Również życzę uczciwej kampanii.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ Panie Wybory Samo nikt się nie obraża :) każdy ma swoje zdanie i trzeba to szanować. Jedyne co mogę poradzić to uczestnictwo w następnym zebraniu (ma być podobno w Cieszynie) i zadawanie nurtujących Pana, pytań. Ostatnio był czas na ich zadawanie więc pewnie i teraz będzie. Co do rodziny to akurat z mojej nikt nie startuje, a byłem na tym zebraniu więc nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Czekam z niecierpliwością na spotkania z Mieszkańcami pozostałych kandydatów na Wójta Gminy. Mam nadzieję, że się doczekam i może się uda, że tam nie będzie "wesela". Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Piotrze Piotrze obaj wiemy, a przynajmniej ja tak uważam, że możliwości zadawania pytań były raczej marnie, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że niebyło takich możliwości. Co do spotkań to po to są programy rozwoju gminy i dotychczasowy dorobek aby nie robić ludzim wody z mózgu na zebraniach wiejskich i nie obiecywać czegoś na co według mnie nawet nie ma się wpływu.

  OdpowiedzUsuń
 10. panowie pytania to można zadawać wiadomo jaka będzie odpowiedz każdy kandydat przed wyborami jest mistrzem mimikry i każdemu odpowie to co pytający chce usłyszeć także i tym razem to nie pierwszyzna

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozmawiając o dotychczasowym dorobku mówimy o kilku mln długu?

  Może tym razem admin pozwoli opublikowac jakiś post...

  OdpowiedzUsuń
 12. Mówimy o INWESTYCJACH WYKONANYCH ZA KILKANAŚCIE MILIONÓW złotych i o kolejnych milionach pozyskanych ze środków UE. Problem w tym, że niektórym ciężko jest dostrzec ten wkład pracy i te inwestycje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Inwestycje w gminie Frystak, widoczne są gołym okiem tym bardziej że wykonano te najdroższe zadanie, uważam, że teraz to już z górki. Uważam, że obecny wójt zrealizował bardzo wazne zadania dla gminy i widać je gołym okiem. na faceboku jest zapis o inwestycjach z 34 miliony i 17 milionach posyskanych pieniędzy. Może Pan "Robert Robert" napisze lepiej o zadłużeniu powiatu ? bo jakoś tym się nikt nie chwali!

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Grzegorz Grzegorz jest Pan w błędzie ponieważ jeden Pan nawet zadawał pytania, a reszta jakoś się do tego nie kwapiła. Co do pozyskanych środków z UE to mam nadzieje, że nie trzeba ich będzie zwracać z odsetkami tak jak w przypadku oczyszczalni. Ale ok, każdy ma wyrobione zdanie na temat kandydatów i niech zweryfikują wybory. Najważniejsze żeby na nie iść. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. No to jak nawet jedna osoba zadawała pytanie to faktycznie sukces. Co do kasy to nie trzeba było oddać tylko je zabrano i jak się okazuje po rozprawach sądowych niesłusznie! więc z pewnością te pieniądze zostaną oddane. I tak jak pisałem może Panowie dla porównania podacie ZADŁUŻENIE POWIATU i wtedy pogadamy. Jak trzeba to prześlę link do strony powiatu z wymienioną kwotą zadłużenia.
  I ZGADZAM SIĘ NAWYBORY TRZEBA IŚĆ I ZASTANOWIĆ SIĘ CZY CHCEMY ABY MAI RZĄDZILI KARIEROWICZE CZY LUDZIE KTÓRZY ZAPEWNIĄ DOBRĄ DZIAŁALNOŚĆ.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytamy wypowiedzi do końca, a potem piszemy!!! Napisałem, że reszta nie kwapiła się do zadawania pytań ale to już szczegół. Co do oczyszczalni to jest Pan w błędzie o czym świadczą dokumenty. Przy ogłaszaniu przetargu popełniono szkolny błąd i pomylono roboty uzupełniające z robotami dodatkowymi. W wyniku tego źle oszacowano kwotę zamówienia przez co ogłoszono je w złym dzienniku a to w Prawie zamówień publicznych bardzo poważne naruszenie. Może i jakaś sprawa została wygrana w sądzie ale na pewno nie w tym zakresie. A za to jest największa korekta. Panie Grzegorz Grzegorz nikt tu się nie chce z nikim kłócić. Jak już pisałem każdy ma wyrobione zdanie i na forum na pewno nikt nikogo nie przekona. Miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 17. Proponuję, żeby Grzegorz Grzegorz podał link do zadłużenia szpitala, a więc do tego na co miał wpływ jeden z kandydatów na wójta. Porównamy ile było kilka lat temu, a ile jest teraz, jak wyglądał szpital kiedyś, a jak dziś i jakie miał wyposażenie kiedyś i dziś? I bez nerwów :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi tylko, że to Pan jest w będzie co do oczyszczalni, zna ją Pan z opowiadań i legęd. Natomiast nie odpowiedział mi Pan na ważne pytanie dla mnie dotyczące zadłużeń powiatu. Pytam z widomych względów. . Równiez miłego dnia i również na forum ani na żadym spotkaniu mnie nikt nie nie przekona.

  OdpowiedzUsuń
 19. I dlatego nie zamierzam. Tematu oczyszczalni nie znam z opowiadań tylko z faktów. Nie wiem czy pan zauważył ale przytoczyłem konkrety, które znajdują się w dokumentacji. Polecam skorzystać z ustawy o dostępie do informacji publicznej i na jej podstawie uzyska Pan podobne informacje. Co do zadłużenia Powiatu, to takowe jest ale na pewno nie powstało w ostatnich paru latach tylko wcześniej. Polecam raczej lekturę o zadłużeniu szpitala, a więc część za którą między innymi odpowiada jeden z kandydatów. Ile to zadłużenie wynosiło wcześniej, a o ile jest aktualnie zredukowane. Możemy się tutaj tak licytować ale szkoda nerwów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. A Świstak siedzi i zawija te fakty w srebarka. Co do powiatu ciekaw jestem kto rządził powiatem wcześniej hmmm... czy to czasem nie ci sami ?

  OdpowiedzUsuń
 21. Myślę, że czas zająć się tym, co ważne w najbliższych dniach. Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspomina się zmarłych!

  OdpowiedzUsuń
 22. Grzegorz Grzegorz widzę że masz konkretną wiedzę na ten temat skoro mieszasz w to świstaka :). Co do Powiatu to jednak nie trzeba być spostrzegawczym żeby zauważyć, że jednak skład Zarządu się zmienił kilka lat temu. Pan Marek ma rację. Jest taki czas, w którym to nie ma miejsca na politykę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 23. zawsze można zostać etatowym członkiem zarządu powiatu z pensja 7 tys. zł na miesiąc .

  OdpowiedzUsuń
 24. Szanowni Państwo. Ponieważ widzę, że na forum ostatnio błogi spokój, a do wyborów coraz bliżej, postanowiłam nieco, kolokwialnie mówiąc, namieszać i zadać kilka pytań. Mam nadzieję, że nie pozostaną one bez odpowiedzi. Szczególnie liczę tu na wszystkich bezpośrednio zainteresowanych i tych dobrze poinformowanych, którzy dotąd tak zdecydowanie się wypowiadali Mamy troje kandydatów na wójta. Dwoje spośród nich, jak widać, nieco obniżyło loty, bo przecież jeszcze nie tak dawno ich ambicje sięgały znacznie wyżej, aż do polskiego parlamentu. Powie ktoś – to przecież nic złego mieć aspiracje i szerokie horyzonty. Przyznałabym mu rację, gdyby nie fakt, że i tym razem ich postępowanie ma znamiona grania na siebie, a nie dla dobra ogółu. Bo o czym świadczy fakt jednoczesnego kandydowania na wójta i do rady powiatu? Na pewno nie o posiadaniu jakiejś wielkiej misji do spełnienia. Odpowiedź jest prosta: może gdzieś się uda, szanse są większe. Dla mnie to zwykły koniunkturalizm. Nie oszukujmy się, posiadanie władzy jest dla wielu jednym z najbardziej pożądanych atrybutów. Zwracam się do pana Piotra, który jak mniemam jest dobrze poinformowany i zna zasługi jednego z kandydatów, aby odpowiedział mi na pytania:- po co, w jakim celu stworzono cztery lata temu stanowisko etatowego członka zarządu powiatu strzyżowskiego? -dlaczego tym członkiem został właśnie pan X a nie pan Y? Jakie merytoryczne względy o tym zadecydowały tzn. według jakich kryteriów dokonywano wyboru na to dodatkowo stworzone stanowisko? Kolejna sprawa, panie Piotrze, to dyskredytowanie i krytykowanie obecnego wójta. Nie myli się tylko ten co nic nie robi! Takie postępowanie uważam za nieetyczne ponieważ kampania negatywna i dyskredytacja wiążą się, moim zdaniem, z manipulacją i zamierzonym fałszowaniem rzeczywistości. W praktyce niezwykle trudno jest ją odróżnić od perswazji, bo główną różnicę stanowi w tym przypadku intencja nadawcy, a ta ma zazwyczaj charakter skryty, choć dla wielu aż nadto oczywisty. I to upartyjnianie wyborów, o którym nawet nie chce się pisać. Trochę więcej obiektywizmu i samokrytyki. A na koniec pytanie do pana wójta Ziarnika. Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach, osoba ze średnim wykształceniem pełni funkcję kierowniczą w placówce kulturalnej jaką jest biblioteka? Nie chcę tu w jakikolwiek sposób dyskredytować osobę pani dyrektor, chodzi mi jedynie o pewne zasady, ogólnie obowiązujące.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie Romanie zapomniał Pan napisać ile zarabia urzędujący członek zarządu w Powiecie Strzyżowskim !!! Moim zdaniem to dyrektorzy których Pan opisał mają ogromną odpowiedzialność na swoich barkach i powinni mieć godne pensje. Ale etatowy członek zarządu moim zdaniem nie ma żadnej odpowiedzialności a dochody biją na głowę wszystkich.

  Nie napisał Pan o długu Powiatu, ani jak dla mnie nierealnych obietnicach, które są przedstawiane na zebraniach i stronach internetowych partii wiadomo jakiej.

  Co do działalności GOSiRu o której Pan chwali to chciałem przypomnieć że te pozytywne zmiany wpłynęły po decyzji wójta dotyczącej zmiany na stanowisku dyrektora więc jest to też jego zasługa. Bardzo dobrze, że tak pozytywnie funkcjonuje współpraca pomiędzy dyrektorami jednostek a Wójtem bo to chyba podstawa dobrej działalności całej gminie.

  Moim zdaniem jedni mają tylko hasło słuchać ludzi, a Wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik wdrożył to w życie wiele lat temu i stosuje do dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń