Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

W dniach od 8 do 9 października 2014r. delegacja uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie wraz z opiekunami – dyrektorem szkoły, Danutą Pająk i Anną Maraj udali się na Jasną Górę, aby u Tronu Matki Bożej Królowej Polski integrować się z uczniami z Rodziny Szkół przybyłymi z całej Polski. Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się 8 października Apelem Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej. Obecność przedstawicieli tak wielu szkół noszących imię Jana Pawła II była świadectwem, że nauczanie naszego Patrona i wartości, jakimi się w życiu kierował, są dla nas drogowskazem, za którym powinniśmy podążać.

Po apelu uczniowie z ZS w Stępinie przeżyli na Wałach Jasnogórskich niezapomnianą Drogę Krzyżową, którą prowadzili uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. W tym roku każdy pielgrzym otrzymał w ramach pakietu pielgrzymkowego: znaczek, śpiewnik, obrazek naszego Patrona oraz dziesiątek różańca do odmawiania koronki.

Otrzymaliśmy także dla szkoły dwie książki ofiarowane przez Radę Szkół Katolickich. Najważniejszym momentem pielgrzymki była Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół odprawiona 9 października pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz naszego Duszpasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Po homilii poświęcono sztandar Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Bezpośrednio po Mszy Świętej odczytano akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka.

Zebrane na Wałach i Błoniach Częstochowskich tłumy pielgrzymów odśpiewały hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Niewątpliwie modlitwą, śpiewem i umartwieniem, a przede wszystkim naszym zachowaniem i troską o wszystko, co nas otaczało, daliśmy świadectwo o NAS SAMYCH. Szczególnymi symbolami, jakie przywieźliśmy na Jasną Górę były sztandar naszej szkoły oraz tarcza z logiem. Staraliśmy się wykorzystać jak najlepiej czas pielgrzymki tak, jak by tego oczekiwał nasz Patron Jan Paweł II, który stale zachęcał, szczególnie ludzi młodych, do stawiania sobie wymagań.
Niech atmosfera wzajemnej życzliwości, pomocy i radosnego entuzjazmu, którą wnieśli swoją obecnością młodzi, towarzyszy nam bez względu na pogodę i wszelkie trudności, jakie nas spotykają.

Za możliwość pielgrzymowania na Jasną Górę składamy szczere podziękowania Wójtowi Gminy Frysztak – Panu Janowi Ziarnikowi, Dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku – Pani Joannie Czekajowskiej oraz Proboszczowi Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Stępinie  ks. Stanisławowi Łukaszowi.

Anna Maraj

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad