2 tura na wójta, zmiany w radzie gminy.

Znamy wyniki (nieoficjalne) wczorajszych wyborów samorządowych. W wyborach na wójta dojdzie do drugiej tury, są też zmiany w radzie gminy Frysztak.

W tegorocznych wyborach wystartowało troje kandydatów na wójta gminy Frysztak, kandydaci zdobyli odpowiednio (wyniki nieoficjalne):

1. Ziarnik Jan - Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarni i Samorządni - 1713
2. Skiba Agata Magdalena - Komitet Wyborczy Wyborców "Nasze Sprawy" - 732
3. Sarna Zdzisław Władysław - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 1787

Jeśli wyniki się potwierdzą (poniżej wyniki nieoficjalne) to w radzie gminy Frysztak dojdzie do kilku zmian, poniżej prezentujemy wyniki z poszczególnych okręgów wyborczy:

Okręg nr 1.
1. SALAMON Wacław Mikołaj - 49 głosów
2. STADNICKI Tomasz Maciej - 70 głosów
3. PODLIŃSKI Zdzisław - 114 głosów

Okręg nr 2.
1. SOKOŁOWSKI Andrzej Hieronim - 69
2. STRZĘPEK Krystyna 49
3. CHMURA Ryszard - 116
4. KOSTUR Łukasz Józef - 39

Okręg nr 3.
1. MIKUSZEWSKI Stanisław Władysław - 13
2. MIKUSZEWSKI Artur Marian - 13
3. KWIATEK Stanisław - 222
4. GŁÓD Włodzimierz Piotr - 171

Okręg nr 4.
1. KOWALSKI Janusz - 152
2. RUTKA Jerzy Adam - 109

Okręg nr 5.
1. BAJDA Patrycja Genowefa - 98
2. GIERA Edward Andrzej - 159

Okręg nr 6.
1. TYBUR Dariusz Antoni - 58
2. BŁAŻEJOWSKI Jan - 64
3. MACHOWSKI Andrzej Stanisław - 67

Okręg nr 7.
1. WINIARSKI Krzysztof Józef - 137
2. MACHOWSKI Janusz - 166

Okręg nr 8.
1. ARMATA Stanisław - 193
2. GIERA Marek - 116

Okręg nr 9.
1. GAŁUSZKA Jerzy - 103
2. JAKUBOWICZ Marcin Stanisław - 49
3. MARCZAK Mariusz Adam - 16

Okręg nr 10.
1. SKWIERZ Michał Adam - 52
2. GODEK Krystyna - 11
3. KRÓL Jacek - 97
4. MATYKA Regina Bronisława - 61

Okręg nr 11.
1. BŁONIARZ Eugeniusz Piotr - 107
2. JURASZ Bartłomiej Adam - 44
3. WANAT Daniel - 213

Okręg nr 12.
1. DRYGAŚ Kazimierz - 163
2. SALAMON Tadeusz Józef - 97

Okręg nr 13.
1. WOJCIECHOWSKA Katarzyna Dorota - 98
2. ŚLIWA Jan - 136
3. MOCEK Lesław Józef - 125

Okręg nr 14.
1. BINKOWICZ Władysław - 162
2. JĘDRUSIK Kazimierz - 37
3. KUREK Zbigniew - 72

Okręg nr 15.
1. PAWLIK Tadeusz - 55
2. MUSIAŁ Feliks Jan - 71
3. LESZCZYŃSKA Maria Ewa - 87
4. SZOPA Piotr - 111
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

54 - ilość komentarzy :

 1. No i się zrobiło mamy nową rade, która jest porażką chodź sam byłem za zmianami teraz widzę że to był błąd jak wcześniej pisałem są to ludzie przypadkowi będą maszynką do głosowania pana K____a nie zrobią nic dla swojej wsi ani dla gminy Cieszyc się będą tylko ze swojej diety. Wybierzmy mniejsze zło nie pogrążmy gminę totalnie w drugiej turze wybierzmy urzędującego wójta mimo że wytykają mu błędy jeżeli to jest prawda ze rezygnuje z drugiej tury to jest nie godne jego postawy i niech nie oddaje pola bez walki, bo jego następca zrobi większy Armagedon o 300% wierzcie mi że wiem co mowie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i zaczyna się straszenie. Jakoś nie przypominam sobie aby wczesniejsi radni zrzekali się diet na szczytne cele. Najpierw trzeba zacząć od siebie - mieszkać i płacić tu podatki skoro się je podnosi. To jest demokracja a nie dożywotnie królestwo, ktoś sie nie sprawdzi następne wybory korygują.

  OdpowiedzUsuń
 4. znowu uwierzyłem plotkom ze wojt rezygnuje to nie prawda prawda na 100 procent jego konkurent nie podejmie udzialu w debacie ale czego sie boi pytan ludzi czy nie ma nic do powiedzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie. Czy osoby karane mogą być w Radzie???

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałem że w naszej gminie podwożono wyborców do lokali wyborczych.Czytając portale społecznościowe okazuje się że jest to łamanie prawa. Art.250a.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyłudzenie głosowania w domach z dowożeniem na wybory i stawianiem alkoholu.
  Ciekaw jestem czy ktoś z mieszkańców spotkał się z takim przypadkiem jak próba wyłudzenia głosowania w inny sposób niż uważa.
  Osobiście nie chce zmian bo uważam, że nic dobrego nie przyniosą. Uważam również, że kontrkandydat nie jest człowiekiem, który mógłby godnie zastąpić obecnego Wójta Pana Jana Ziarnika. A same zmiany dla zmian spowodują, że gmina przestanie się rozwijać i osiągnie długi równe długom powiatu, które ponoć przekraczają dwadzieścia pięć milionów złotych.
  UWAŻAM, ŻE DEBATA JEST BARDZO POTRZEBNA PONIEWAŻ:
  Mam informacje, że są przypadki w gminie Frysztak próby wyłudzenia głosów od mieszkańców poprzez przekazywanie fałszywych informacji. Słyszałem także o stawianiu alkoholu i dowożeniu na wybory aby zagłosować na wskazanego kandydata. Czy tacy kandydaci są godni urzędu ? Z pewnością nie!!! Czy takie ma być Prawo, czy tak ma wyglądać Sprawiedliwość???????
  Rozpoczynam akcję ZGŁOŚ WYMUSZENIE” Jeśli spotkacie się Państwo z sytuacją, że ktoś wam chce postawić piwo za głos poparcia zgłoście to na policję. Jeśli spotkacie się z wymuszaniem w domu zgłoście to na policję. Jeśli ktoś wam zaproponuje dowóz w zamian za głos poparcia zgłoście to na policję. Nie chodzi mi tu o dostarczanie ulotek bo to powinien robić każdy komitet, ani pomoc międzysąsiedzką tylko o przestawianie według mnie nieprawdziwych informacji na temat gminy i wyłudzanie głosów w zamian za różnego rodzaju korzyści.
  Do pomocy podaje podstawę prawną:
  USTAWA
  z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, Rozdział XXXI
  Przestępstwa przeciwko wyborom i referendum
  Art. 250.
  Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Art. 250a.
  § 1. Kto, będąc uprawniony do głosowania, przyjmuje korzyść majątkową lub oso-bistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób lub za głosowanie w określony sposób.
  § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszelkie nieprawidłowości można zgłosić. Tutaj protestujecie ? Po co ta straszliwa po/przedwyborcza nerwowość i negowanie decyzji wyborców co do kandydatów. Wszyscy świeci się znaleźli. Im więcej ataków tym większe szanse na wygraną strony przeciwnej...Nie głosowałem za żadnym z kandydatów, ku jasności.


  P.S Proszę przywiązywać większą wagę do języka ojczystego.

  OdpowiedzUsuń
 11. jan widaczanin
  "Tobom", "weznie" - gdzie Ty człowieku byłeś na j.polskim? Albo brak wykształcenia albo 3-latek zasiadł przed komputerem...

  Żal i współczucie za takich wyborców.

  Kazimierz Staszek
  Skoro Pan się tak orientuje w prawie to proszę mi przypomniec który to artykuł mówi o tym, że jak się wie o przestępstwie, a nie powiadamia się odpowiednich organów to również podlega się karze?

  Generalnie poziom żenujący, w ogóle szkoda zaglądac na taki portal gdzie admin nie upomina za wypisywanie takich bzdur...

  OdpowiedzUsuń
 12. Pomysł debaty oceniam pozytywnie i uważam że jest ona potrzebna. To przecież jeden z podstawowych elementów demokracji. To, że inicjatywa wychodzi od urzędującego wójta jest, w mojej ocenie, dowodem jego cywilnej odwagi , bo przyjdzie mu się zmierzyć z wieloma krytycznymi uwagami ze strony mieszkańców. Niestety twierdzę, z przekonaniem graniczącym z pewnością ,że do żadnej debaty nie dojdzie! Dlaczego? Szanowni Państwo! Udział w tak karkołomnym przedsięwzięciu obnażyłby, w sposób bezlitosny, wszystkie słabości drugiego kandydata na to stanowisko. Dużo łatwiejsza jest krytyka, czcze obietnice i podpieranie się autorytetem lubianej u nas partii. Nie mam osobistego interesu stawać w gronie popleczników pana Ziarnika, nie zamierzam też prowadzić agitacji, przedstawiam jedynie swój punkt widzenia i zwracam się do Państwa z prośbą o udział w spotkaniach. Jeśli się mylę(co do nieobecności pana Sarny)mogą być one niezwykle interesujące i pouczające.

  OdpowiedzUsuń
 13. Powiem krotko. Pan Jan Ziarnik jest wojtem doswiadczonym i nie widze lepszego kandydata na wojta jak wlasnie Pan Ziarnik. Na zarzadzaniu trzeba sie znac, nie wystarczy chciec byc wojtem. Znajomosc zarzadzania jest calym kluczem do sukcesu. Pan Ziarnik ma na tym polu duze osiagniecia i trzeba przyznac, ze Frysztak i okolice zmienily sie nie do poznania. Czasem ludziom wydaje sie, ze zmiana kandydata przyniesie gminie korzysci. Nic bardziej bzdurnego. W tym przypadku moze dojsc do zahamowania rozwoju gminy i prac modernizacyjnych, a nieznajomosc zarzadzania na tym polu moze wszystko zniweczyc. Uwazam, ze nie czas na takie eksperymenty, kiedy Frysztak dostaje jeszcze(!) pieniadze unijne. Tej Unii Europejskiej moze wkrotce nie byc, bo czasy sa bardzo niespokojne a wiec trzeba dac Panu Ziarnikowi mozliwosc jak najszybszego wykorzystania tych dotacji na rozne przedsiewziecia w Gminie Frysztak. Nie ma czasu na eksperymenty, nalezy dzialac, poki sa dotacje. Eksperymentowac mozna sobie w labolatorium, gdy jest na to czas. Obserwuje to wszystko zza granicy i musze potwierdzic, ze Pan Ziarnik sprawdzil sie na tym polu wysmienicie. Nie zmienia sie tego, co jest dobre. Gratuluje Panu Ziarnikowi wszystkich dokonan i zycze dalszych sukcesow w rozwoju Gminy Frysztak. Serdecznie pozdrawiam z usa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Większość wyborców zwłaszcza tych młodych olewa debaty, spotkania i zagłosuje na kogoś kogo zna lub w większości wcale nie zagłosuje. To czy ktoś tutaj zaapeluje za jednym czy drugim kandydatem nie ma znaczenia. Starsi, proszę się przejśc po wioskach i zapytać o Frysztak24. PIS ma większość w radzie gminy , nawet jeśli obecny wójt załóżmy wygra w dogrywce, nie będzie miał łatwo w kadencji. Prosto jest pisać z zagranicy, łatwo jest wyliczać dokonania, ale skoro jest tak fantastycznie to czemu jest taki a nie inny wynik z goła inny niż kilka lat temu. To nie marsjanie głosowali tylko ci sami co wcześniej obierali wójta w pierwszej turze. Zamiast taktyki - skrzywdzona niewinność- trzeba wyciągać wnioski z błędów. Czasem lud głosuje nie za kimś tylko przeciw komuś. Długowieczność przeważnie psuje władzę nie wyborców.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Mirku na Boga to jest samorząd a nie Parlament !!! Ale jeśli jest tak jak pan mówi to Życzę Panu Janowi Ziarnikowi i Nam wszystkim aby wygrał ponieważ będzie to jedyna szansa na równowagę w samorządzie. Uważam, że za nic na świecie nie możemy dopuścić do monopolu bo będzie tak jak napisał janWidaczan: ARMAGEDON
  Panie Janku trzymamy kciuki, mieszkańcy gminy Frysztak są z Panem. Nie chcemy zmian!!!!!!!!!!!!!!!! Widziałem także poparcia od klubów i stowarzyszeń.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ale właśnie o to chodzi Panie Mirku, żeby władza nie przeszła w ręce tylko jednej opcji, bo jak mówi pewne przysłowie „ władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie”. Wzajemne ścieranie się poglądów, oczywiście merytoryczne, a nie podyktowane emocjami czy osobistymi animozjami , zawsze jest prorozwojowe i prowadzi do opracowania najlepszych rozwiązań. Co do wyników wyborów to uważam, że są one skutkiem bardzo negatywnej kampanii wyborczej prowadzonej przez kontrkandydata obecnego Wójta i nie chodzi tu o jakąś „skrzywdzoną niewinność” cokolwiek to ma znaczyć, ale o zwykłą ludzką przyzwoitość. A wybory „przeciw komuś” i ich skutki widzimy w kraju na przykładzie dwóch partii PO i PIS. Nie pozwólmy, aby w naszej małej Ojczyźnie miały miejsce brudne rozgrywki i aby one i emocje z nimi związane decydowały, zamiast zdrowego rozsądku.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wybory były polityczne i tak są traktowane jak partia postrzega sposób rządzenia. Dlatego uważam że dramatem będzie jak to przejdzie do życia codziennego i w pełni zostanie opanowane przez jeden obóz. To będzie początek końca, który jeszcze możemy uratować. Uważam że tę szanse stwarza nam obecny Wójt Pan Jan Ziarnik. MOCNO TRZYMAM KCIUKI I NAMAWIAM WSZYSTKICH ABY NA NIEGO ODDALI GOS.
  Jak dla mnie to wygląda na to że ludzie, którzy dostali się z partii nie chcą prac dla dobra gminy tylko dyscypliny partyjnej. DRAMAT

  OdpowiedzUsuń
 20. Przecież Pan Wójt startował już z ramienia PO, więc partię mamy od dawna...

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 22. Z pewnością Panie RobertRobert ta ddebata jest po to aby wyprostować kłamstwa, którymi karmiono mieszkańców gminy przez ostatnie dwa miesiące! Pan Wójt nigdy nie startował na wójta z PO ani żadnej innej partii i nie posiada legitymacji partyjnej można to sprawdzić. Więc nie ma co kłamać. Pamiętam jak startował z tej listy w wyborach uzupełniających do senatu ale jako BEZPARTYJNY. Poza tym świadczy to o jego mocnej osobowości i umiejętności zarządzania. Myślę, że warto by mieć senatora, który reprezentowałby naszą gminę. WSZYSCY, KTÓRZY SŁUCHAJĄ TAKICH LUDZI JAK PAN ROBERT I MAJĄ JAKIEKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI POWINNY PRZYJŚĆ NA DEBATĘ.

  Sorry poprzedni komentarz usunąłem niechcący - zamieszczam go jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jest odpowiedz Pana Z.Sarny apropo wałkowanej tutaj kwestii debaty. Nie wygląda to dobrze z czysto pijarowskiego punktu widzenia, jeśli dowiadujemy się o rzuconej rękawicy przez przysłowiowy internet w momencie, kiedy jednak ku zaskoczeniu pewnie, dochodzi do II tury. Taką debatę można było faktycznie zorganizować wcześniej z udziałem Pani A.Skiby, w końcu w czym jest ona gorsza. Apropo przynależności partyjnej. Jeśli ktoś mimo swojej bezpartyjności "wisi" w Pułankach na wielkim bilbordzie pod logo partyjnym, niech się potem nie dziwi, że tak a nie inaczej jest potem kojarzony.

  OdpowiedzUsuń
 24. CZYLI CO ? Barak wiedzy merytorycznej czy fakt przekazywania nieprawdziwych informacji zdecydował ? Bo nie chce mi się wierzyć że na 5 debat chociaż raz nie można znaleźć czasu dla mieszkańców startując na Wójta. I oczywiście rozumiem, że kandydaci mający swój program nie muszą się wcześniej przygotowywać bo chyba wiedzą co chcą zrobić !!!! No chyba że nie wiedzą ?
  Stało się tak jak wszyscy przewidywali.
  ALE WAŻNE ŻE BĘDZIE DEBATA POMIĘDZY PANEM WÓJTEM A MIESZKAŃCAMI. MYŚLĘ, ŻE WIELE WAŻNYCH SPRAW ZOSTANIE WYJAŚNIONE.

  OdpowiedzUsuń
 25. Sam Pan widzi Panie Mirku, że kłamstwo goni kłamstwo. Z tego co wiem i czytałem Pan Sarna otrzymał zaproszenie oficjalnym pismem doręczonym osobiście przez Pana Wójta! Z internetu pewnie też, ale oficjalne pismo zostało doręczone osobiście. A w Pułankach jest małe logo Komitetu Wyborczego Wyborców Gospodarni i Samorządni, a nie partii. Proszę doczytać czym się różnią KWW od PARTII POLITYCZNYCH. Uważam, że wygranie wyborów kłamstwami jest mało satysfakcjonujące.
  Dlatego warto przyjść na debatę i zapytać, a nie okłamywać ludzi chodząc po domach i pisząc w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Z informacji na fb wynika, że Pan Wójt zaprosił oficjalnie kontrkandydata dzisiaj - a to nieco słabe z Jego strony. Lekceważące podejście do przeciwnika politycznego.

  No, ale niezle i tak jest - raz na 16 lat można się z mieszkańcami spotkac, może będzie nowa tradycja gminna?

  Ciekawe na ilu zebraniach wiejskich gdzie między innymi mieszkańcy chcą problemy wyjaśniac w ogóle w ciągu chociażby ostatniego roku Pan Z. w ogóle był?

  OdpowiedzUsuń
 27. Lol Pani Agata też otrzymała zaproszenie na debatę przez facebooka-a. Takt i polot to mają te władze niesamowity...

  Brawo, międzynarodowe standardy....

  OdpowiedzUsuń
 28. Od początku wiedziałam, że do żadnej debaty nie dojdzie, o czym pisałam w poprzednich postach. Tłumaczenie się ogromem obowiązków i napiętym kalendarzem jest ucieczką przed konfrontacją, której efekty nie jednemu otworzyłyby oczy. Być może lepiej by było, żeby debaty odbyły się wcześniej, o czym pan Sarna pisze, ale chyba nic nie stało na przeszkodzie, aby on sam wystąpił z taką inicjatywą. Mógłby z otwartą przyłbicą atakować obecnego wójta i może wygrałby w I turze?! Ale na spotkania wolał zapraszać znanych i szanowanych polityków PIS (europoseł Poręba), podpierać się ich autorytetem i świecić ich odbitym blaskiem. To łatwiejsze niż rzeczowa i merytoryczna dyskusja z kontrkandydatem, ale niestety to zwykłe partyjniactwo.

  OdpowiedzUsuń
 29. Widzi Pan Panie Robercie jak pan nic nie rozumie Gmina Frysztak liczy jedenaście tysięcy mieszkańców więc zaproszenia są droga elektroniczną, poprzez ogłoszenia i plakaty. Dodatkowo rozsyłane są przez fb bo raczej ciężko dostarczyć 11 000 zaproszeń. Natomiast Kontrkandydat do debaty jest jeden i on otrzymał Oficjalne zaproszenie poprzez osobiste dostarczenie. Ponadto jest pan pewien że oprócz tego nie dostała na piśmie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja Pamiętam jak Pan S organizując konvent ludzi zapraszał poprzez wieszanie ogłoszeń na słupach od to europa

  OdpowiedzUsuń
 31. Uważam,, że zwolennicy Pana S próbują odwrócić uwagę od istoty sprawy!

  Wiadomym jest też, że gdyby dostał zaproszenie nawet pół roku temu i napisane złotymi zgłoskami to i tak by nie przyszedł na debatę.

  Powód jest prosty Pan S działał w powiecie i według mnie gminą Frysztak nie zainteresowany więc stając do debaty z człowiekiem, który zna gminę jak własną kieszeń przepadłby na przedbiegach.

  Ponadto gdy Pan S gdy organizował konvent w ogóle nie pomyślał o kontrkandydatach, a w swoim piśmie, które zamieścił na F24 napisał że każdy mógł sobie przyjść – faktycznie szczyt dyplomacji.

  Wiem na pewno, że Pan S dostał osobiście zaproszenie więc proszę nie wymyślać i nie przekręcać faktów.

  Również uważam, że każdy kto ma wątpliwości co do działalności gminy Frysztak, powinien przyjść na debatę. Będzie szansa zadawać pytania i otrzymać konkretne odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 32. UWAGA!!!

  W Strzyżowie aż huczy (wszyscy o tym mówią) od wczoraj, że Pan Zdzisław S. został odsunięty od ścisłego zarządu i to przez własną partię (PiS).
  Więc jeśli to okaże się prawdą, a wszystko na to wskazuje - to powinniśmy się zastanowić:
  Czy należy wybierać kandydata na wójta, którego z jakiś powodów odsunęła własna partia (PiS)?
  Podejrzewam, że pan Zdzisław przeczuwał co go czeka i dlatego zdecydował się na kandydowanie u nas ofiarując gruszki na wierzbie. Zastanawiam się czy ta decyzja podyktowana jest tym, że powiat został zadłużony i ponoć zadłuża się dalej ?. I czy powodem było przynajmniej takie krążą plotki zatrudnienie w szpitalu bliskiego członka rodziny ?
  Uważam, że jeśli to nieprawda to Pan Zdzisław powinien się wypowiedzieć na ten temat:
  Czy zadłużenie powiatu jest tak duże i czy ktoś z rodziny został w ostatnim czasie (w okresie ostatniego roku) zatrudniony w strzyżowskim szpitalu. Jeśli Pan stwierdzi, że to nie prawda to spróbuję dowiedzieć się o tym przez media. A jeśli coś w tym jest to proszę o prawdziwą wypowiedź. Komentatorów proszę aby nie byli adwokatami. Dajmy szanse Panu Zdzisławowi bo w końcu on chce nami rządzić. Wiele się mówi o zwalnianiu osób, które tworzą tę gminę i pracują dla niej od wielu lat. JA NIE CHCĘ TAKICH ZMIAN! UWAŻAM, ŻE GMINIE FRYSZTAK POTRZEBA SPOKOJU I MĄDREGO ZARZĄDCY.

  OdpowiedzUsuń
 33. Czyli rozumiem, że P. Skiba sie nie liczyła i nie liczy, nie uzyskałem odpowiedzi. Grzegorz Jacek skoro rzucasz takie oskarżenia podaj na to dowody lub przynajmniej sie podpisz z imienia i nazwiska. Juz raz tu padła ciekawa ksywka. Do tej pory na portalu jakos nie widziałem fanatycznych obronców P. Sarny, którego osobiście nie znam, raczej z tej drugiej strony wielkie okrzyki rejtanowskie. Każdy ma swoje zdanie. Ja przykładowo zwyczajnie oceniałem poprzednią władzę przez pryzmat kolosalnego wzrosu podatków, które niestety muszę płacić. Jako zwolennik KNP chyba pofatyguje sie jednak teraz na wybory i zagłosuje w II turze :). Zyczę powodzenia i sukcesów we wzajemnym poklepywaniu i w obronie Stalingradu. EOT

  OdpowiedzUsuń
 34. Pan Mirek, jak widzę, dość sceptycznie nastawiony do osoby Pana wójta Ziarnika.Jeśli mogę coś zaproponować - proszę koniecznie poznać kontrkandydata. Myślę,że dość szybko pozbędzie się Pan wszelkich wątpliwości. A tak na marginesie oddawanie głosu na człowieka, którego się nie zna, tylko po to, aby zagłosować przeciw jest dość nieodpowiedzialne.

  OdpowiedzUsuń
 35. Te monotematyczne bzdury wypisywane przez prawdopodobnie jedna i ta sama osobe (grzegorz jacek, grzegorz grzegorz, o22), te wszystkie oszczerstwa rzucane bezpodstawnie na p.Sarne zaczynaja bardzo zdecydowanie podchodzic pod znieslawienie i pomowienie. A to juz jest karalne! Nawet te zalosne znaki zapytania wstawiane zeby w razie czego sie latwo wycofac z podanych nieprawdziwych i klamliwych wynaturzen moga nie pomoc jesli zostanie postawiony zarzut z powodztwa cywilnego. Proponuje bardziej zastanowic sie czy na pewno jest sie na forum anonimowym??? Krytykowac mozna zawsze, ale jesli nie podaje sie zadnego faktu tylko ciagle probuje sie zdyskredytowac oponenta rzucajac jakies chore oszczerstwa i plotki to juz przestaje byc walka polityczna. Odpowiedzialnosc za "brudne" slowa nawet pod rzadami PO jest jednak przestrzegana.

  OdpowiedzUsuń
 36. Zostałem wywołany do tablicy moim zdaniem niepotrzebnie. Oceniam kandydata po dokonaniach. O ile mi wiadomo Pan Sarna wójtem jeszcze nie był. Jeśli mam poznawać kogoś poprzez straszenie - "to diabeł jest straszny" lub przy wódce jak co niektórzy lubią, wole już odczekać te 4 lata. I jeszcze jedno proszę łaskawie nie używać czegoś czego nie powiedziałem odnośnie bilbordu. Magiczne słowo "potem" oznacza, że coś mogło być przed. Przed mogły być wybory uzupełniające do senatu i reklama w tym samym miejscu z pewnym logo. Jakim, mogę posłużyć dla zainteresowanych zdjęciem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 37. Czlowiek, ktory posiada chocby najmniejszy stopien kultury osobistej, nie odmawia spotkania w debacie, chociazby ze wzgledu na szacunek do wyborcow. Jezeli tej debaty sie unika, zaslaniajac sie brakiem czasu w kalendarzu, swiadczy to o poczuciu swojej slabosci wobec oponenta i lekcewazeniu wyborcow. Jest to wysokiej klasy ignorancja i jawny brak prawdziwego zaangazowania sprawami i problemami gminy. Tacy ludzie to z reguly karierowicze, ktorym na sercu tak naprawde nie leza sprawy gminy czy dobro jej mieszkancow a stanowisko i wlasna kariera. Zaslanianie sie swoja partia i podkreslanie z jakiej to partii nie jestem, to nic nieznaczace przechwalki. Dla mnie na przyklad PIS, czy tez inna partia, nie jest zadnym wykladnikiem, no, moze z poiminieciem linii lotniczych "RyanAir". Ktos napisal, ze wiekszosc mieszkancow wybrala kandydata, ktorego nie zna. Nie ma sie czemu dziwic, chociazby dlatego, ze wiekszosc mieszkancow to ludzie prosci, o malym polocie, z brakiem wyksztalcenia, latwo ulegajacy tzw. bajkom i pomowieniom, czy tez namowom, podczas wizyt domowych (czytaj:kampanii wyborczej). Taka nieuczciwa propaganda wyborcza jest chwytem ponizej pasa. To jest pierwszej klasy dyshonor. Taz nikt inny jak sam Marszalek Jozef Pilsudski powiedzial, ze "Polacy sa durnym narodem". To by tlumaczylo wyniki w wyborach, gdzie ludzie glosuja na kandydata, ktorego nie znaja, kandydata ktory boi sie spojrzec ludziom w oczy, czy nie ma dla nich czasu. Czy bedzie mial dla nich czas pozniej? Watpie! Jakze inaczej mozna nazwac zaproszenie Pana Jana Ziarnika jak nie zaproszeniem do spotkania i rozmowy z wyborcami. Glosowac na czlowieka, ktorego sie nie zna i ktory nie ma czasu w kalendarzu dla ludzi, to hucpa i wysokiej klasy ignoranctwo. To calkowity brak odpowiedzialnosci. Mam nadzieje, ze ludzie przejrza na oczy. To tak jakby ktos siedzial na drzewie i podcinal konar pod soba. Czyli Marszalek Jozef Pilsudski sie jednak nie mylil. Mial racje rowniez i wtedy, gdy mowil "wam kury szczac prowadzac". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 38. Wybory Samorządowe do Rady Powiatu zostały zakończone. Bardzo proszę osoby na forum aby przestały mnie oczerniać i okłamywać opinię publiczną. Pozdrawiam.
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 39. ZAMIESZCZONE RÓWNIEŻ NA FORUM:
  Szanowni Państwo - Wybory samorządowe do Rady Powiatu już zostały zakończone. Moich przeciwników i tych, którzy przekazali tak wiele fałszywych informacji na mój temat informuję, że NIE DOSTAŁEM MANDATU - więc panowie chyba spadł wam kamień z serca!!!!

  Odpowiadając na posty informuję, że nie posiadałem i nie posiadam dostępu do strony "Strzelca"!!! (można to sprawdzić).

  Co do działalności GOSiRu to zdaję sobie sprawę, że nie działa idealnie, natomiast zapewniam, że robię co mogę aby działał jak najlepiej. Chodzi tu o kwestię dokończenia inwestycji aby oferta była pełna.

  Jeśli chodzi o ilość korzystających z oferty Ośrodka. 32 000 osób to tylko klienci basen, do tego dochodzą korzystający z sali gimnastycznej, kortu, boiska piłkarskiego, placu zabaw, otwartej siłowni itp. Oczywiście należy wziąć pod uwagę imprezy organizowane przez GOSiR oraz imprezy organizowane na GOSiRze takie jak Dni Ziemi Frysztackiej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy itp. Jakkolwiek na to by nie patrzeć to jest rzesza kilkudziesięciu tysięcy osób. Wkrótce dojdą do tego zgrupowania sportowe.

  Jeśli chodzi o środki unijne i sugerowany ich brak to informuję, że część hotelowa nie może zostać wykonana przy użyciu środków Unijnych ponieważ nie można by na niej zarabiać.

  I dla tych co nie wiedzą - nadrzędną działalnością Ośrodka Sportu jest stwarzanie warunków do uprawiania sportu, a nie działalność komercyjna.
  Oczywiście dochody są bardzo ważne i nie są takie małe, a z pewnością będą większe z momentem uruchomieni hotelu.

  I na koniec ogromna prośba, bardzo proszę nie okłamywać opinii publicznej, a jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do mojej działalności podaje adres e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl
  Na stronie gosiru znajduje się także nr. telefonu komórkowego do mnie.
  Gdyby, ktoś chciał mnie jeszcze obrazić bądź mi nawymyślać, to śmiało - przywykłem przez trzy lata do błota.

  INFORMUJĘ JEDNOCZEŚNIE, ŻE WYBORY DLA MNIE JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁY!!

  Z wyrazami szacunku Marek Armata

  Znalazłem dzisiaj hasło powyborcze!
  Cytuję:
  "Jeśli obrobiono Ci dupę za plecami, Pomyśl sobie, jaki Wzbudzasz strach, że nie potrafi Ci tego powiedzieć prosto w twarz".

  OdpowiedzUsuń
 40. Weslie Strzepek, może i nie znam, ale nie aby każdemu należy dać szansę w życiu ? Równie dobrze skoro tak pijesz, mogę zarzucić komuś - co Ty się wypowiadasz jak tutaj nie mieszkasz i nie płacisz podatków.

  OdpowiedzUsuń
 41. Początkowo było pytanie - po co P. Sarna organizuje te spotkania, 200 osób - co to za sukces, toż to same rodziny kandydatów bla bla bla.

  Pan wójt organizuje spotkanie na którym było niespełna 50 osób z czego naliczyłem może 6-7 które nie były związane z gminą, szkołami, czy rodzinami radnych jak i nimi samymi. Faktycznie, gmina aż kipi chęcią debatowania z Panem wójtem, który przypomniał sobie o mieszkańcach przed 2 turą wyborów. Nie wspomnę o cynicznym wpisie na fb, mówiącym o licznych organizowanych zebraniach wiejskich, jakoś bywałem na takowych i częściej widywałem tam Pana Sarnę niż Pana Ziarnika i to nie tuż przed wyborami.

  Generalnie w tym temacie pisze 5 -6 osób, jak widac duża częśc z komitetu, więc szkoda czasu Was wszystkich, bo nikt nikogo do nieczego nie przekona. Przed głosowaniem każdy miał swój typ i nadal go ma, inscenizowane spotkania na które P.Ziarnik musi dac przykaz przyjścia pracownikom gminy i ich rodzinom, aby w ogóle się odbyły niewiele tu zmienią, chyba, że wątek do wpisu na fb. Byłem, widziałem i się uśmiałem....

  OdpowiedzUsuń
 42. Panie Mirku! Proszę czytać tekst ze zrozumieniem. Nie miałam zamiaru nikogo straszyć. Pisałam tylko, że oddawanie głosu na człowieka o którym nic się nie wie i dawanie mu kredytu zaufania na cztery lata jest nieodpowiedzialne. Pana głos nie dotyczy tylko Pana osoby ale może zaważyć na przyszłości całej gminy. Dlatego proszę, bez żadnych podtekstów, poznać pana Sarnę aby jako świadomy wyborca wziąć udział w akcie wyborczym. Mniej buntu, więcej pokory wobec życia.

  OdpowiedzUsuń
 43. Panie Mirku ma pan dosyc prymitywny sposob myslenia. Podatki to ja place, a ktoz mialby je za mnie placic, pan?? Jezeli chodzi o sprawy gminne nie trzeba tam mieszkac, aby sie orientowac na biezaco, rowniez w sprawach dotyczacych calego kraju. Wiem napewno wiecej, niz niejeden osobnik tam mieszkajacy. Ponadto nie przypominam sobie, abysmy kiedykolwiek przechodzili na "ty". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 44. Odnośnie wpisu Pani W. Strzępek ( również popieram Pana Ziarnika ale nie podoba mi się styl wypowiedzi Pani Strzępek). Pani Wiesiu poucza nas Pani, mówi o naszej niskiej kulturze, prostocie, braku wykształcenia, zarzuca głupotę i obraża. Wszak to w prostocie tkwi mądrość życiowa. My Panią dobrze znamy i pamiętamy, Niech Pani raczej spojrzy w swoją przeszłość - może nie będzie się czym pochwalić. Brak nam lotności - może z braku falbanek na jednym ramieniu. Dobrze, że opuściła Pani te tereny damy sobie rady bez Pani buty i arogancji. Lokalny Patriota.

  OdpowiedzUsuń
 45. Robert Robert zarzucałeś mi nieumiejętność pisowni a u ciebie matematyka w powijakach jak tam było 50 osób chyba ze masz jedno oko ale pociesze cie taki będzie stosunek głosów w drugiej turze za każdym z kandydatów jak na debacie 50 do 1 bo ty jako drugi byłeś na przeszpiegi

  OdpowiedzUsuń
 46. Tak, bo na fb napisano, że było 107 osob co bylo bzdura totalna, komus się w oczach dwoi. Zresztą po zjęciu, które było robione od końca sali widac, że jest ponad 100 osób, faktycznie...
  Nie zmienia to faktu, że skoro wg Pana 2 osoby były niby na przeszpiegi to po co dla swojego stałego elektoratu, który już jest zakontraktowany od 16 lat robic spotkania? Spotkanie sobotnie, które w teorii powinno dac najwiekszą frekwencje ze wszystkich było jak widac zbędne, bo ludzie przez 16 lat widzieli "realizację" programu, więc nie licza na nic więcej. Dziś lepiej nie było, bo z relacji kolegi wiem, że spotkanie szybko mineło, te same twarze skrzyknięte przez komitetowych, które nawet nie chciały siedziec do końca i musieli szybciej skonczyc.

  Szkoda tylko tych pracowników gminy i ich rodzin, bo biedni muszą 6 razy to samo wysłuchiwac...

  Panie Janie Widaczanin dlaczego skasował Pan wcześniejsze wypowiedzi - czyżby strach przed odpowiedzialnością za bzdurne pomówienia?

  OdpowiedzUsuń
 47. Panie "leonie kisiel", najwygodniej jest pisac pod plaszczykiem, czyli anonimowo, jak "prawdziwy patriota". Z tersci az bije ukryta, zazdrosna i na wskros wredna natura kobiety. Ja nie mam powodu do wstydu a raczej powod do dumy, bo wychowalam syna wojskowego i corke lekarza, ktora ratuje ludzkie zycie, a druga studiuje w tej chwili na Uniwersytecie i idzie w jej slady. Sama ukonczylam Administracje i szkole medyczna w Stanach Zjednoczonych. Dodam jeszcze, ze cale swoje zycie pomagam Polakom za granica i to bezinteresownie, z czego jestem dumna. Nikogo nie okradlam. Poza tym prawdziwy patriota nigdy nie obnosi sie ze swoim patriotyzmem. Ci "prawdziwi patrioci" nie wiedza, na czym tak naprawde ten patriotyzm polega. Tacy ludzie w wielu przypadkach niszcza nasza Ojczyzne. Tych "prawdziwych patriotow" mozna zobaczyc podczas zadymy na ulicach, rzucajacych kostkami brukowymi w policjantow. Prawdziwa Patriotka to byla niedawno zmarla corka Jozefa Pilsudskiego, Pani Jadwiga. Ona nigdy nie chwalila sie swoim patriotyzmem. Wielcy ludzie sa zazwyczaj skromni i powsciagliwi w swoim wychwalaniu sie, czy obnoszeniu sie swoim patriotyzmem. Jezeli chodzi o ludzi pochodzacych ze wsi, to z calym szacunkiem, ale ludzi takich w Polsce jest okolo 70%, a wiec trudno byloby nazwac Frysztak Warszawa, choc i w Warszawie mieszka bardzo duzo ludzi pochodzenia wiejskiego, ktorzy zwani sa sloikami. Wielu ludzi w Polsce, to ludzie wredni i falszywi, zazdrosni, stojacy za firankami. Takim przykladem tych wlasnie ludzi jest osoba ukrywajaca swoja tozsamosc pod nickiem "leon kisiel", jak wyzej. Bez powazania.

  OdpowiedzUsuń
 48. bzdury Pan pisze Robert Robert nikogo o nic nie pomawiałem chyba ze chodzi o to ze nowy wójt zrobi armagedon to nie znikło nie wiem kto musiał przyjść ja nie musiałem myślałem ze jak nie pan S to ktoś podejmie niestety był monolog i jak sam wójt powiedział plany na kilka kadencji nie licząc kilku pytań dotyczących problemów pytających nie można tego nazwać prawdziwą debatom i proszę nie pisać bzdur ze ktoś musi słuchać tego 6 razy to jest pomówienie myślę ze kto chce to idzie kto nie to nie ze było mało osób z tym się godzę ani Pan ani ja nie mamy na to wpływu gdyby Pan S. się zgodził wtedy była by to debata i wiele więcej osób bo słuchali by argumentów dwóch stron

  OdpowiedzUsuń
 49. Pani W. Strzępek proszę nie przekręcać, czytać uważnie. Było podpisane "Lokalny Patriota", czyli pochodzący stąd, który kocha to miejsce i tych ludzi, obojętnie czy są wykształceni czy nie, bogaci czy biedni, mają takie czy inne poglądy, pochodzenie, starsi czy młodsi i nie pozostaje obojętny na to , że się ich publicznie bluzga na prawo i lewo - nie ważne czy pod nikiem czy na jawie. Osiągniecia, osiągnięciami ale trzeba być przede wszystkim człowiekiem. Więcej kultury. Również bez poważania.

  OdpowiedzUsuń
 50. Panie Janie proponuję zerknąc na definicję pomówienia, bo nie ma Pan pojęcia cóż to oznacza. Byłem na tej debacie nr 1 i jako, że jest to mała miejscowośc wiadomomo w dużej części kto jest stałym elektoratem i właśnie takowy się pojawił i to nie w liczbie 107 (proponuję jeszcze raz zerknąc na zdjęcie), a co do biednych urzędników gminnych to min od 2-3 osób tam pracujących słyszałem, że była wielka mobilizacja, by byli koniecznie + członkowie ich rodzin.
  Prosiłbym w takim razie zdradzic dlaczego tak wiele Pana wypowiedzi zostało skasowanych w tym wątku?

  OdpowiedzUsuń
 51. Weslie Strzepek słoneczko Ty Moje w pewnym momencie myslałem atakować bez kompleksów Twoje wywody historyczne, ale ta cała kampania wyborcza nie wartała mego az takiego zaangazowania historycznego. Dajmy spokoj z J Piłsudskim. ktory zniszcznył dobrego i walecznego człowieka gen T.J Rozwadowskiego po bitwie warszawskiej, gen Zaharskiego, pucz 1926, a potem dołożył fantastyczna grupę nieudolnych przyjaciół generalicji 1939 r. Nie o to w tym wszystkim tu chodzi. teraz Naprawde nie rozumiem tego całego zamieszania. Pomijając juz to, że wykluczenie z pis P Sarny okazało sie kłamstwem. Pan R. Godek został starostą i poparł P,. Z Sarne w darszej wyborczej walce. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 52. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 53. Nie odniosę się do wypowiedzi powyżej, bo jest tak prymitywna jak autor zapewne...

  Jako, że GiS planują walczyc o kulturę i rozwój młodzieży to jako przedsmak tego wspaniałego hasła wyborczego proponuję obejrzec pieknie zachowany pomnik, który był jednym z bardziej rozpoznawalnych punktów we Frysztaku

  https://sites.google.com/a/frysztak.pl/blog/basic/czxgpoprawione.jpg

  Zainteresowanych zapraszam do skopiowania linku. Nasze pociechy na pewno wiele się w gminie nauczą dzięki takim przykładom.

  OdpowiedzUsuń