Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Gminne Obchody Święta Niepodległości

11 listopada odbyła się w Stępinie gminna uroczystość upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zebrani przy budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II uczniowie, przedstawiciele władz i poczty sztandarowe udali się w pochodzie do kościoła przy wtórze orkiestry strażackiej.
W kościele została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W trakcie kazania ks. Stanisław Łukasz mówił o okolicznościach odzyskania niepodległości oraz patriotyźmie dnia dzisiejszego.
Po mszy świętej odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli – Annę Maraj i Janusza Strzępka, uczniów i chór Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie. Uczniowie wygłosili wiele wierszy upamiętniających okoliczności narodzin niepodległej Polski, a chórzyści odśpiewali ówczesne pieśni, sławiące twórców niepodległej i poczynania Polaków. Krzysztof Winiarski – nauczyciel historii ZS w Stępinie przypomniał drogi do niepodległej – drogę walki i konspiracji, rozwoju gospodarczego ziem polskich, rolę kultury, wspomniał również o trudnym procesie tworzenia niepodległego państwa polskiego. Po akademii odśpiewano „Rotę”.
Na zakończenie słowa podziękowania skierował dyrektor ZS w Stępinie Janusz Zarszyński i Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik.
Uroczystość, która zgromadziła wiele osób, zakończyła orkiestra, wykonując utwory marszowe.

Krzysztof Winiarski

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad