Jabłuszko Pełne Snów

Pod tym hasłem w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie pań z kół gospodyń z terenu naszej gminy. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście –Wójt Gminy pan Jan Ziarnik, Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Kwiatek, Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych z Rzeszowa pan Mieczysław Bochenek, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Strzyżowie pani Janina Leszczyńska, przedstawiciel Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania pani Anna Bełch oraz zawsze służąca pomocą podczas konkursów kulinarnych pani Maria Błoniarz.
Zadaniem pań było przygotować potrawy, w których głównym składnikiem było jabłko. No i czego tu nie było: jabłka pieczone na słodko i na wytrawnie, ciasteczka jabłkowe, musy, galaretki, soki, kaczki z jabłkami, wątróbka, jabłka kandyzowane i wiele innych, których nie sposób wymienić. Królowała szarlotka, za którą były przyznawane nagrody.
Tytuł  „Najsmaczniejszej szarlotki” przyznano dla ciasta przygotowanego przez panie z KGW z Lubli oraz dla pań z KGW z Pułanek i z Glinika Dolnego, a wyróżnienia dla pań z Cieszyny, Widacza i Gogołowa. Tradycyjnie nagradzany był też „Najciekawszy wystrój stołu” i tu I nagrodę otrzymały panie z KGW z Huty Gogołowskiej, II nagrodę z KGW z Twierdzy, III nagrodę z KGW z Glinika Górnego, a wyróżnienia panie z Glinika Średniego i Kobyla. Imprezie towarzyszyła Kapela Ludowa „Gogołowianie”, z którą wszyscy wspólnie śpiewali. Serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi nagród Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupie Działania, która zawsze wspiera i promuje nasze imprezy.
Bardzo dziękuję wszystkim paniom za udział w imprezie i gratuluję zapału w wyszukiwaniu i przygotowywaniu ciekawych, różnorodnych potraw. Wymaga to ogromnego wysiłku i dużego zaangażowanie, a tego Naszym Paniom nie brakuje.
Joanna Czekajowska

więcej zdjęć TUTAJ

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz