BĘDZIE NIE TYLKO ŁADNIEJ ALE I BEZPIECZNIEJ - WAŻNA INWESTYCJA DLA OŚRODKA SPORTU

Początkiem lutego 2015 r. rozpoczęły się prace w ramach inwestycji związanej z utwardzeniem placu przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Przygotowanie inwestycji rozpoczęło się 2014 r. dzięki wsparciu wójta gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika, który wystąpił jako wnioskodawca projektu na przyznanie pomocy w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi"


Wniosek został złożony za pośrednictwem Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania oraz zyskał poparcie mieszkańców Frysztaka.


Kwota dofinansowania wymienionej inwestycji wynosi 56600 zł (pięćdziesiąt sześć tysięcy, sześćset złotych). Pozyskane środki zewnętrzne umożliwią wykonanie podbudowy wraz z ułożeniem kostki brukowej przy obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczynając od bramy wjazdowej przed częścią administracyjno-socjalną, wzdłuż budynku do placu zabaw oraz od siłowni zewnętrznej wzdłuż głównej płyty boiska piłkarskiego do kortu tenisowego. Zadanie obejmuje działki nr 304, 305, 306, 356.

Foto - 20 lutego 2015 r.

Jest to kolejne zadanie związane z efektywnym wykorzystaniem funduszy Unijnych w celu podniesienia standardu życia mieszkańców, zaspokojenia potrzeb społecznych oraz zwiększenia atrakcyjności turystycznej gminy Frysztak.

Dzięki inwestycji zwiększy się także bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywającej na terenie Ośrodka, uczniów klas sportowych w czasie lekcji wychowania fizycznego, osób na rolkach i rowerach, rodziców z wózkami oraz mieszkańców uczestniczących w gminnych imprezach okolicznościowych. Poprawi się również estetyka i funkcjonalność bazy GOSiRu, co będzie miało korzystny wpływ na działalność sportowo-rekreacyjną i turystyczną.

Wykonanie inwestycji jest bardzo potrzebne gdyż każdego roku z obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku korzysta blisko 80 000 osób. Wśród miłośników aktywnego spędzania czasu są mieszkańcy wszystkich miejscowości gminy Frysztak oraz turyści z różnych regionów Polski i zagranicy przebywający na wypoczynku w naszym regionie.

Od bieżącego roku liczba osób przebywających na terenie GOSiRu będzie się systematycznie zwiększać ze względu na uruchomienie części noclegowo-szkoleniowej.
Pełny efekt realizowanego zadania będzie można zobaczyć już w najbliższych dniach.

Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych do korzystania z obiektów i oferty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE GOSIR FRYSZTAK - kliknij tu 
Opracowanie:
Marek Armata

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz