Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

NA WARSZTATACH ... BADMINTON W TEORII I W PRAKTYCE Z OPZBad W RZESZOWIE

Badminton jest najszybszym sportem rakietowym na świecie. Jego fenomen polega na tym, że jest to sport dla każdego i prawie każdy z nas chociaż raz w życiu spróbował tej fantastycznej gry. Rozwija umysł i ciało, uczy koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji oraz przewidywania. Rozwija koordynację, siłę, szybkość, zwinność i wytrzymałość.

O tym, że badminton jest dziedziną sportu, której warto uczyć od najmłodszych lat przekonali się uczestnicy warsztatów metodycznych, które odbyły się 26.02.2015 r. w Zespole Szkół w Gogołowie. Program rozwoju badmintona wspierany jest przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla. Organizatorem szkolenia był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku reprezentowany przez Pana Marka Armatę, Zespół Szkół w Gogołowie na czele z Panem Krzysztofem Niekowalem oraz Podkarpacki Związek Badmintona w Rzeszowie - koordynator warsztatów Pan Władysław Kruk wiceprezes OPZBad.

W zajęciach udział wzięło 35 uczestników z Powiatu Strzyżowskiego oraz zaproszeni goście.
Warsztaty rozpoczęły się powitaniem kursantów przez dyrektora Z.S. w Gogołowie Pana Krzysztofa Niekowala oraz krótkim omówieniem przez Pana Władysława Kruka zasadności rozwoju badmintona, wdrażania go do szkół oraz organizowania tego typu warsztatów.
Jednym z zaproszonych gości był Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, który przed rozpoczęciem wykładów wyraził aprobatę prowadzonych działań oraz potrzebę rozwoju tego typu zajęć wśród dzieci i młodzieży, życząc jednocześnie wszystkim owocnego szkolenia .


Po oficjalnym otwarciu warsztatów uczestnicy przystąpili do zajęć!. Szklenie rozpoczęło się od części teoretycznej podczas, której wykładowca OPZBad omówił między innymi charakterystykę gry, metodykę nauczania, podstawowe przepisy gry oraz zarys historii rozwoju badmintona.
Kolejnym punktem warsztatów były zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy poznali prawidłową postawę w czasie gry, technikę, poruszania się po boisku, nauczyli się odpowiedniego trzymania rakiety oraz poznali różne techniki wykonania uderzeń w zależności od miejsca na korcie, z którego są wykonywane oraz sposobu uderzenia. Instruktor prowadzący szkolenie zaprezentował także gry i zabawy, które pomagają i urozmaicają naukę badmintona.

Uczestnikami szkolenia byli przede wszystkim nauczyciele wychowania fizycznego szkół ale nie tylko... wśród kursantów znaleźli się także pasjonaci i osoby uprawiające amatorsko badmintona.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a profesjonalny pokaz umiejętności zaprezentowany przez instruktora związku zachęcał do aktywnego udziału i motywował do ćwiczeń . Mila atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania kursu. Uczestnicy wynieśli nie tylko wiedzę i umiejętności ale także dobry humor.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w warsztatach. Podziękowania kierujemy także do Prezesa Podkarpackiego Związku Badmintona w Rzeszowie za współpracę i profesjonalnie przeprowadzone szkolenie.

Kolejnym elementem działań w zakresie rozwoju badmintona będzie organizacja turnieju podczas, którego wybrane szkoły otrzymają sprzęt sportowy do szkolenia dzieci i młodzieży.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE GOSiR FRYSZTAK - kliknij tu 
Opracowanie
Marek Armata

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad