Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

CHROŃMY NASZE DZIEDZICTWO TRADYCJI – CZYLI GOTOWANIE W TWIERDZY


Tradycja to przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury takiej jak obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania oraz  normy społeczne. Do tradycji z pewnością zaliczyć trzeba także staropolską kuchnię, która znana jest na całym świecie i słynie z wyjątkowo wyszukanych smaków. 

Warto więc przekazywać kulinarną wiedzę z pokolenia na pokolenie oraz przypominać wartości wspólnego biesiadowania i spotkań w gronie znajomych, sąsiadów i przyjaciół.   
Właśnie z taką ideą Stowarzyszenie "Rozwoju i Promocji Wsi Twierdza" w dniach od 01.02.2015 r. do 05.03.2015 r. zorganizowało kurs  tradycyjnego gotowania, pieczenia i wykonywania tradycyjnych potraw według starych receptur. 


Celem projektu było także pielęgnowanie obyczajów wsi Twierdza, integracja środowiska lokalnego oraz współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami. 
Wśród partnerów wspierających projekt znalazł się Zakład Masarski „Stara Wędzarnia”, Komisia Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, „Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania” oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Wenta”. 


Udział w warsztatach dostarczył nie tylko wiedzy z zakresu gotowania ale była to także okazja do spotkania owianego pieśnią, legendami i wspomnieniami dotyczącymi dawnych sposobów przetwarzania żywności. 
Impreza zakończona została wspólnym poczęstunkiem wykonanym przez mężczyzn i zaserwowanym uczestniczkom spotkań z okazji „Dnia Kobiet”. 


Z pewnością warto sięgać do dawnych tradycji obyczajów i kultury. Warto również spotkać się przy wspólnym stole biesiadując, śpiewając pieśni i ciesząc się ze wspólnego spotkania. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie oraz wsparli projekt pod nazwą:
"CHROŃMY NASZE DZIEDZICTWO TRADYCJI".

Z wyrazami szacunku 
Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Twierdza 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad