Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

PRZEZ PIACH DLA PAH


4 kwietnia, pochodząca z Cieszyny Natalia Salamon będzie realizować niezwykły wyczyn: rozpocznie bieg w najtrudniejszym maratonie świata - Maratonie Piasków na Saharze. Przez 7 dni niosąc cały dobytek, w tym żywność, w palącym słońcu Sahary chce przebiec 250 km. Zapłaciła za to sporo, wyrzeczeń poniosła niemało, a wszystko po to, by zrealizować swoje marzenie. 
Paweł Wysoczańki, reżyser filmu o Jerzym Kukuczce, polskim himalaiście, który zginął w górach, w jednym z wywiadów tłumaczy, czym jest pasja. Pisze on, że piękno świata nie jest zbudowane z racjonalnych zachowań. Czy wartościowe jest jedynie to, co użyteczne, praktyczne…? Czy poezja jest użyteczna? Przecież można bez niej żyć. Jednak świat byłby bez niej ubogi. Podobnie jest z tymi, którzy realizując marzenia ocierają się o śmierć. Kiedy córka powiedziała nam o swoich zamiarach, rozumieliśmy ideę tego wyczynu z prostej przyczyny: życie ma sens, kiedy możesz realizować swoje marzenia, a jeśli nie masz marzeń, to i życie nie ma sensu. Jesteś zdrowy jak rydz, aż nagle dotyka cię choroba i wtedy masz świadomość, że twoje życie dobiega końca. Łapiesz ostatnie chwile, chciałbyś jeszcze odwiedzić wyjątkowe miejsca, posłuchać ulubionych utworów muzycznych, przeczytać interesujące książki - po prostu chciałbyś zrobić to, o czym marzyłeś. Czasami na to nie starcza już czasu. Natalka akurat tych dylematów nie ma. Stan zdrowia pozwala jej myśleć o wyczynie życia - przebiec Maraton Piasków, a przy tym zrobić coś pożytecznego dla innych.


Wyczyn niezwykły, poświęcenie wielkie, zagrożenia ogromne, ale gdyby człowiek tkwił tylko w swoim ciepłym kokonie spokoju, pewnie nie stanąłby na Księżycu, nie byłoby cudownych leków, dzięki którym żyję. Ktoś zaryzykował i świat jest piękniejszy.
Natalko, trzymamy za ciebie kciuki. Nieważnie, czy dobiegniesz do mety. Stając na linii startu w gorącym słońcu Sahary wiedz jedno: Już jesteś zwycięzcą. 
Andrzej Cierniewski, który w 2009 roku wystąpił na frysztackiej scenie w jednej z piosenek śpiewa tak:

Jedna mała łza nie musi spaść,
Jeśli możesz coś od siebie dać,
Gdy w potrzebie ktoś najsłabszy jest,
zabierz głos…

Natalka biegnąc charytatywnie w Maratonie Piasków chce zrobić coś pożytecznego. Jej ojczyzną jest Polska i Wielka Brytania, dlatego zainicjowała dwie akcje pomocy potrzebującym. W Polsce jest to akcja „Przez piach dla PAH”. Tę akcję warto wesprzeć przekazując dowolną wpłatę do wirtualnej skarbonki - kliknij tu 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej - kliknij tu 

Zachęcamy także do wzięcia udziału w inicjatywie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku wspierającą Natalię - więcej informacji na stronie GOSiRu - kliknij tu  

O tym, co robi dla W. Brytanii:Rodzice: Dorota i Wiesław

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad