TENISOWE MISTRZOSTWA FRYSZTAKA I DOSKONAŁA GRA ZAWODNIKÓW

W dniu 09.04.2015 r. na sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku odbyły się „II Otwarte Mistrzostwa Frysztaka w Tenisie Stołowym”. Amatorskie wydanie rozgrywek zorganizowane zostało w celu popularyzacji tenisa stołowego  wśród dzieci , młodzieży i dorosłych jak również w ramach popularyzacji aktywnego wypoczynku i  integracji środowiska sportowego poprzez rywalizację.


Organizatorami imprezy byli:
Wójt Gminy Frysztak - Pan Jan Ziarnik 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - Pan Marek Armata 
Sekcja Tenisa Stołowego GMKS „Strzelec” Frysztak - Pan Mieczysław Niemiec
Prezes GMKS "Strzelec" Frysztak - Pan Mateusz Dyka 
Współorganizator:
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy - Pani Agata Wyciślak
Więcej informacji o SOSW Frysztak - kliknij tu  
Patron medialny: 
www.frysztak24.pl - Pan Wojciech Patla

Przy stołach przez 6 godzin walczyło 86 uczestników podzielonych na VI kategorii wiekowych. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Gościliśmy byłych zawodników klubowych, sympatyków tenisa stołowego oraz pingpongistów spoza gminy Frysztak.


O godz. 14:00 mistrzostwa rozpoczęły dzieci i młodzież do 16 roku życia z kolei o godz. 17:00 do tenisowej walki przystąpili bardziej doświadczeni zawodnicy w kategorii Open od 17 lat.

Zawody przebiegały w sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze połączonej ze sportową rywalizacją. 
Po wielu wyczerpujących i zaciętych pojedynkach wyłonieni zostali najlepsi tenisiści poszczególnych kategorii, którzy na zakończenie turnieju  otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, które osobiście wręczył Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik.


Choć zwycięzcami nie mogli zostać wszyscy, to z pewnością wszystkim należą się wielkie gratulacje  i zasłużone brawa.
Udział w mistrzostwach był sposobem na spędzenie popołudnia w gronie osób ceniących sobie aktywność fizyczną oraz były doskonałym przykładem na to, że sport może dostarczać satysfakcji niezależnie od zajętego miejsca na podium.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie w składzie:
Mieczysław Niemiec - sędzia główny,
Wojciech Arciszewski,
Janusz Muszyński,
Justyna Kopeć,Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom za udział, sportową postawę i miłą atmosferę. Serdecznie podziękowania składamy Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku Pani Agacie Wyciślak za udostępnienie sali gimnastycznej.
Dziękujemy nauczycielom SOSW we Frysztaku za pomoc w przygotowaniu sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia mistrzostw.
Podziękowania kierujemy także do wszystkich nauczycieli, którzy włączyli się w promocję rozgrywek oraz przygotowali dzieci i młodzież szkolną do turnieju.
Dziękujemy komisji sędziowskiej za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Więcej zdjęć i wyniki na stronie GOSiR Frysztak - kliknij tu  

Opracowanie
Marek Armata