Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Gimnazjaliści z Frysztaka o pobycie w Niemczech

Już po raz 11 w historii naszego gimnazjum grupa frysztackich gimnazjalistów gościła w Niemczech w naszej partnerskiej szkole Realschule Bad Iburg. Jak co roku nasi uczniowie mieli okazję wcielić w życie praktyczne zastosowanie języków obcych (niemieckiego i angielskiego), poznać rówieśników zza naszej zachodniej granicy i ich rodziny, zwiedzić nowe miejsca. Pobyt rozpoczął się serdecznym przywitaniem przez pana dyrektora Dirka Jansena, który w przyszłym roku szkolnym odwiedzi naszą szkołę w Polsce. Nasi uczniowie zwiedzili Kolonię (w tym największą katedrę w Europie), Muzeum Czekolady, zmagali się parku linowym w Ibbenbüren, uczestniczyli w normalnych zajęciach lekcyjnych, odbyli lekcję gotowania, uczyli się tańczyć hip-hop od mistrza regionu, wykonali projekt artystyczny, nakręcili film o naszych wzajemnych kontaktach, (który będzie można wkrótce zobaczyć na stronie naszego gimnazjum),  zwiedzili miasto Osnabrück, gościli w ratuszu miasta, gdzie witała ich nowa pani burmistrz miasta Bad Iburg.


Co na temat pobytu w Niemczech sądzą sami uczniowie?
Wymiana to najlepsza wycieczka, na jakiej kiedykolwiek byłam. Dzięki temu wyjazdowi poznałam wielu wspaniałych ludzi, świetnie spędziłam czas, nabyłam wiele nowych umiejętności i udoskonaliłam język. Podróż do Niemiec była bardzo przyjemna. Jechaliśmy świetnie wyposażonym autobusem za niską cenę. Rodziny, u których mieszkaliśmy były bardzo przyjemne. Ludzie, którzy mnie gościli byli bardzo kochani, życzliwi i na każdym kroku próbowali mi w każdy możliwy sposób dogodzić. Bardzo się z nimi zaprzyjaźniłam. Nie potrafiliśmy się rozstać. Kiedy musiałam wracać do Polski; płakałam. Oni płakali również. Nie mogę doczekać się ich przyjazdu do nas. 
Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej wycieczce, bo to nie tylko atrakcje, ale również przyjaźń na całe życie. Dzisiaj, nieraz śmieje się, mówiąc, że mam dwa domy; jeden tutaj w Polsce, a drugi w Niemczech. I to jest prawda. - Nina Stopa (uczennica kl.1a)

Niemcy to piękny kraj. Bardzo mi się tam podobało. Rodzina mojej wymienniczki była dla mnie bardzo miła. W szkole wszyscy byli w stosunku do nas bardzo sympatyczni. Plan zajęć podczas naszego pobytu był ciekawie i szczegółowo zaplanowany. Z całej wymiany najbardziej podobała mi się wycieczka do Kolonii oraz do parku linowego. Pobyt w Niemczech był bardzo pozytywnym przeżyciem, dzięki czemu poznałam inną kulturę, zwiedziłam różne ciekawe miejsca i podszkoliłam język, zarówno niemiecki jak i angielski. - Anita Mikuszewska (kl. 2a)

Wymiana bardzo mi się podobała. Pomijając długą drogę, było naprawdę fajnie. Na samym początku byłam trochę stremowana, ale już następnego dnia cieszyłam się, że przyjechałam do Niemiec. Poznałam nowych ludzi, zobaczyłam, jak tam jest. Zwiedziliśmy wiele ciekawych i pięknych miejsc, najbardziej podobało mi się w parku linowym. Myślę, że warto wziąć udział w tym projekcie. - Katarzyna Winiarska (kl.2a)

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad