Klasy sportowe z Frysztaka nie zwalniają tempa!

Klasy sportowe ze SP nr 1 we Frysztaku znów pokazały się z jak najlepszej strony, startując tym razem w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych (6x600 m) szczebla powiatowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Sztafety frysztackie (zarówno dziewcząt jak i chłopców) awans do zawodów powiatowych zapewniły sobie jeszcze w jesieni ubiegłego roku, wygrywając zawody gminne. W ostatnią środę, czyli 6. maja, reprezentanci Szkoły wystartowali w zawodach powiatowych, które zorganizowane zostały na obiektach przyszkolnych w Wiśniowej. W każdym biegu na starcie stanęło po 8 sztafet ze szkół terenu powiatu strzyżowskiego. Rywalizacja była zatem spora i nic dziwnego, bowiem ta właśnie dyscyplina sportu, nie wymagając specjalistycznych obiektów bądź wysokiej klasy sprzętu do jej uprawiania, cieszy się coraz większą popularnością. Bieganie staje się w naszym społeczeństwie po prostu modne, co niewątpliwie cieszy z uwagi na świetny wpływ tego rodzaju ruchu na stan zdrowia każdego z nas.

Pierwszą grupą biegową, która stanęła na starcie, były dziewczęta. Rywalizacja podczas tego biegu trwała tak naprawdę tylko na pierwszej zmianie. Od drugiej zmiany uczennice z Frysztaka tylko zwiększały swoją przewagę nad innymi szkołami, co w efekcie pozwoliło im wygrać tę rywalizację ze znaczną różnicą /ok.150 m/ nad rywalkami i zająć I miejsce w powiecie. Zaraz po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy stoczyli prawdziwy „bój” głównie z uczniami z Wiśniowej i Strzyżowa. Ta - wydawałoby się  - wyrównana walka trwała tylko do 4. zmiany. Na piątej zmianie przewagę uzyskali nasi chłopcy /ok. 30 m/, a na kolejnej - zdecydowanie „uciekli” rywalom i zajęli I miejsce, zwyciężając ze swoimi „przeciwnikami” różnicą ok. 80 metrów. Obydwie sztafety spisały się znakomicie i wywalczyły dla szkoły z Frysztaka kolejne punkty do współzawodnictwa sportowego szkół na rok 2014/15. Zwycięstwo w zawodach powiatowych uznawane jest w randze punktowej tak, jak 10. miejsce w województwie w innych dyscyplinach zespołowych i fakt ten cieszy ogromnie.

Na wspólny sukces zapracowali uczniowie z klas sportowych: szóstych, piątych, a nawet czwartych.
Dziewczęta:
- Godek Karolina, Kowalska Daria, Król Paulina, Płaziak Sylwia, Szopa Łucja - klasa szósta;
- Oparowska Zuzanna, Moskal Monika, Szombara Dominika, Godek Oliwia - klasa piąta;
Chłopcy:
- Banek Sebastian, Kiebała Łukasz, Mularz Krystian, Kapinos Wiktor, Wojciechowski Samuel - klasa szósta;
- Głód Sebastian, Winiarski Jakub - klasa piąta;
- Czech Dawid, Sokołowski Hubert - klasa czwarta.

Gratulacje!!!
Leszek Jędrysik