Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Pierwsze pokazy filmowe Watch Docs - zapraszamy!


 GOK zaprasza serdecznie na pierwsze projekcje filmowe w ramach festiwalu Watch Docs - Prawa człowieka w filmie. Przypominamy, że wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny! Pełny program festiwalu dostępny jest tutaj: KLIKNIJ

Program na najbliższe dni festiwalowe:

16 maja (sobota) godz. 20:30 - pokaz plenerowy na Placu Świętego Floriana we Frysztaku

"Euromajdan. Surowy montaż" - 2014 Ukraina reżyser: Volodymyr Tykhyi & Andriy Lytvynenko & Kateryna Gornostai & Roman Bondarchuk & Yulia Gontaruk & Andrey Kiselyov & Roman Liubyi & Oleksandr Techynskyi & Oleksiy Solodunov & Dmitry Stoyko, 60 min.
Jest to dokument naładowany emocjami, przejmujący i pełen pasji – prawdziwy filmowy autoportret Euromajdanu, zrealizowany przez ludzi, którzy go tworzyli. Wbrew podtytułowi, Euromajdan to film skończony. Druga część tytułu to raczej metafora współczesnej Ukrainy, tworzącej się wciąż na naszych oczach.

"Jesteśmy stajemy się śmiercią", 2014 Francja reżyser: Jean-Gabriel Périot, 4 min.
Ten skrawek archiwalnego materiału unieruchamia potok nostalgicznych obrazów z naszej planety, sprawiając wrażenie wypowiedzi z drugiej strony czasu – już po końcu świata. Jean-Gabriel Périot, wraca na WATCH DOCS w świetnej formie – ze swoją kolażową techniką i w bezlitośnie nostalgicznej poetyce retro-futuro.

UWAGA! W RAZIE NIEPOGODY POKAZ ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIDOWISKOWEJ GOK!


17 maja (niedziela) godz. 19:00 - sala widowiskowa GOK we Frysztaku

"Będzie wojna", 2013 Dania reżyser: Boris Bertram, 59 min.
Film pokazuje nam, jak wyglądały zakulisowe przygotowania do inwazji na Irak i w jaki sposób udało się ją zaprezentować zachodniej opinii publicznej. Oto wojna prowadzona z zacisznych gabinetów – daleka od prawdziwego pola bitwy, choć także przerażająca.

"Matka 24 h", 2012 Polska reżyser: Marcin Janos Krawczyk, 52 min.
O co proszą Matkę Boską Częstochowską Polacy przyjmujący na 24 godziny do swoich domów peregrynującą po kraju kopię jej cudownego obrazu? Kim są i jak się wówczas zachowują? Film Krawczyka to fascynujący, czasem wzruszający, a czasem zabawny obraz ludzkich pragnień, obaw, emocji, wiary i sceptycyzmu, a także polskich rytuałów i wnętrz.
Uwaga! Film jest z audiodeskrypcją, zapraszamy więc na seans osoby niewidzące i niedowidzące!


WSTĘP WOLNY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad