Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

PROMOCJA, WSPÓŁPRACA , SPORTOWE EMOCJE I ROZWÓJ TURYSTYKI W GOSIRze (FILM)


W dniu 9 maja 2015 r.  na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się Event łączący promocję zmodernizowanej bazy szkoleniowo-wypoczynkowej z propagowaniem zdrowego i aktywnego stylu życia . „Dzień Otwarty” był także okazją do nawiązania współpracy i omówienia sposobu wspólnej strategii rozwoju turystyki z osobami świadczącymi lokalne usługi.


Sobota była dniem podczas, którego  każdy  bez ograniczeń mógł zobaczyć efekty modernizacji. Można było zwiedzać, oglądać i dotknąć wszystkiego co znajduje się w obiekcie oraz uzyskać informacje na temat cen i zasad wynajęcia bazy. Udało się także wiele rzeczy wyjaśnić oraz sprostować rozbieżności o działalności Ośrodka.

B U D Y N E K   G O S I  R   W I D Z I A N Y  Z  L O T U   P T A K A Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach gminy oraz osobach ceniących sobie ruch na świeżym powietrzu. Przez cały dzień odbywały się gry, zabawy oraz konkurencje sportowo-rekreacyjne. Można było na żywo zobaczyć jak trenują dziewczynki z zespołu małych czirliderek.


Dzieci i młodzież mogła zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód i wziąć udział w przygodzie 
z rolkami. Przeprowadzono także turniej piłki nożnej na trawie i konkurs rzutów do kosza. Niestety aura przeszkodziła w rozegraniu  turnieju siatkówki plażowej oraz przeprowadzeniu zajęć Fitness.Nie zabrakło również atrakcji dla smakoszów - każdy mógł skosztować  frysztackich kiełbasek ze „Starej Wędzarni”, która była jednym ze sponsorów "Dnia Otwartego GOSiRu" oraz  ciasteczek z SOSW Frysztak.

Ukończenie bazy noclegowej stwarza możliwość wdrożenia pełnej oferty sportowo-rekreacyjnej i turystycznej Ośrodka Sportu. Nowa baza cieszy się ogromną popularnością – wszystkie wakacyjne terminy zostały wykupione już w lutym. 


Celem działalności Ośrodka oprócz wynajmowania obiektów i stwarzania warunków do uprawiania sportu jest także kreowanie wzorców i wyrabianie nawyków dbania o zdrowie poprzez ruch. 
Bardzo się cieszymy, że świadomość mieszkańców w zakresie zmiany stylu życia systematycznie się zmienia i coraz więcej osób korzysta ze sportowo-rekreacyjnej oferty.
Prowadzone przez GOSiR statystyki w latach 2012-2014 wykazują, że rok rocznie z obiektów GOSiRu korzysta ponad 65 000 (sześćdziesiąt pięć tysięcy osób). Ośrodek organizuje blisko 150 imprez o randze gminnej, powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Z basenu kąpielowego każdego roku korzysta około 30 000 (trzydzieści tysięcy) osób. Dzięki modernizacji do powyższych statystyk dołączą obozy, zgrupowania, szkolenia firmowe i indywidualne imprezy rodzinne.


Z bazy Ośrodka na co dzień korzystają szkoły z Frysztaka, Lubli i Stępiny. Prowadzone są treningi Gminnej Akademii Piłkarskiej, klubu „Strzelca” Frysztak sekcja piłki nożnej (juniorzy i seniorzy) oraz sekcja tenisa stołowego.  Prowadzone są treningi czirliderek (trzy sekcje), Zajęcia jogi i pilasteu. Systematycznie wynajmowana jest sala gimnastyczna i kort tenisowy .Rodzice z dziećmi codziennie korzystają z placu zabaw otwartej siłowni, boiska plażowego oraz terenów rekreacyjnych.
Ośrodek pracuje codziennie od 8:00 do 22:00 natomiast w weekendy od 10:00 do 18:00. W okresie wakacyjnym w soboty i niedziele pracować będziemy od 8:00 do 20:00. 

NAJBLIŻSZE ZMIANY !
W najbliższym czasie wdrożone zostaną nowe rozwiązania związane z wykorzystaniem parkingu i utwardzonego terenu. W weekendy i popołudnia utwardzony kostką brukową teren udostępniony zostanie dla rodziców z wózkami, dzieciaków na rowerach oraz osobom na rolkach. Dla osób zmotoryzowanych przygotujemy dodatkowy wjazd na parking przy boisku piłkarskim. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie dzieciaki przebywające na terenie GOSiRu będą w pełni bezpieczne co przełoży się również na komfort wypoczynku rodziców.  


Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy spędzili z nami sobotni dzień oraz wszystkim, którzy korzystają z obiektów i oferty Ośrodka przez cały rok. 
Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów i naszych przyjaciół na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy Pani Sylwii, Pani Marzenie, Panu Maćkowi oraz Panu Marcinowi za wsparcie imprezy.
Duże podziękowania dla uczniów ZS z Gogołowa za pomoc w przeprowadzeniu turnieju piłki nożnej. 
Dziękujemy za wszystkie przekazane słodycze i maskotki. "Starej Wędzarni" dziękujemy za pomoc w przygotowaniu degustacji i przekazanie pysznych wyrobów.  
Podziękowania kierujemy także do osób, które chcą podjąć z nami współpracę w zakresie rozwoju turystki łącząc własną działalność z rozwojem samorządowej infrastruktury.

Organizatorami "Dnia Otwartego" byli:
Wójt Gminy Frysztak - Pan Jan Ziarnik,
Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku,
GMKS "Strzelec" Frysztak,
Patron medialny imprezy - Frysztak 24"Dzień Otwarty" dobiegł, końca... ale przygoda z turystyką i działalność w zakresie usług hotelarskich GOSiRu dopiero się rozpoczyna. Zapraszamy zatem Państwa do korzystania z naszych obiektów i oferty Ośrodka.

Opracowanie
Marek Armata

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad