Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

WATCH DOCS – Festiwal filmowy we Frysztaku!


 
Gminny Ośrodek Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa na 13. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

W ramach Watch Docs we Frysztaku zaprezentujemy Państwu 11 filmów podejmujących różną tematykę związaną z prawami człowieka.

PROGRAM FESTIWALU KLIKNIJ TU

13. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie organizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, Warszawa i Checkpoints – program poświęcony prawom człowieka na Bergen International Film Festival”.

WATCH DOCS to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów.

WATCH DOCS to wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i Społecznego Instytutu Filmowego. Na przestrzeni 10 lat do trzech głównych organizatorów dołączyło ponad siedemdziesięciu partnerów z całego kraju – współorganizatorów festiwalu objazdowego. W roku 2015 dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury do grupy miejscowości, które gościć będą festiwal objazdowy, dołączył Frysztak.

W rozwoju społeczeństwa obywatelskiego niezwykle istotną rolę odgrywają organizacje pozarządowe, w tym także te, które „patrzą władzy na ręce”. Tego typu organizacje nazywane są angielskim terminem „watchdog” czyli pies stróżujący. Gra słów „watchdog” i „watch docs” (oglądaj filmy dokumentalne) skłoniła organizatorów do uzupełnienia nazwy festiwalu. I tak od 2006 roku festiwal Prawa Człowieka w Filmie odbywa się pod nową nazwą - Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

O wszystkich projekcjach we Frysztaku będziemy Państwa informować na bieżąco na stronach www.frysztak24.pl oraz www.gokfrysztak.pl .


Zapraszamy! Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad