Jeszcze jeden sukces klas sportowych z Frysztaka…

Tym razem znakomitymi wynikami mogą się pochwalić młodsi uczniowie ze sportowej klasy IV, którzy po wygraniu zawodów gminnych i powiatowych w trójboju lekkoatletycznym (bieg na dystansie 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową), pokazali się z jak najlepszej strony na zawodach wojewódzkich, gdzie rywalizowali z mistrzami wszystkich powiatów Podkarpacia.


Na starcie zawodów stanęło 25 ekip w kategorii dziewcząt i 24 ekipy w kategorii chłopców. Nasze dziewczynki podczas sportowej walki poprawiły kilka własnych rekordów życiowych, co w sumie przełożyło się na bardzo dobry wynik drużyny (503 pkt.) i ostatecznie uplasowało je na 7. miejscu w województwie.
Chłopcy z kolei niemal otarli się o medal, gdyż gromadząc 419 pkt., zajęli „najgorsze” z najlepszych – IV miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 13 pkt. Jednak czwarte miejsce w tak znamienitym gronie szkół naszego województwa to ogromny sukces, o czym reprezentanci naszej szkoły dobrze wiedzą, bo zdają sobie sprawę, że jest to najlepsze miejsce, jakie  zajęli chłopcy w historii szkoły. Z tych zawodów wynieśliśmy jeszcze jeden historyczny sukces: otóż w klasyfikacji indywidualnej Dawid Czech zdobył srebrny medal, osiągając w skoku w dal wynik godny uwagi - 4.55 m.

Niewątpliwie nasze drużyny  godnie zaprezentowały naszą gminę Frysztak na arenie wojewódzkiej.

Opisane sukcesy to zasługa następujących uczniów:
- dziewczęta: Czernicka Weronika, Koś Patrycja, Karaś Urszula, Mocek Julia, Michalska Maria, Mocek Weronika;
- chłopcy: Czech Dawid, Sokołowski Hubert, Tęczar Kamil, Wojciechowski Cyprian,  Stefanik Szymon, Stadnicki Jakub.


Gratulacje!!!
Nauczyciel
Leszek Jędrysik