Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

Desktop Image Mobile Image

REKALMA B1 - 2

Świetny wynik dziewcząt z klas sportowych w czwórboju lekkoatletycznym.

W dniu 2.06.2015 r. na obiektach rzeszowskiej Resovii rozegrany został finał wojewódzki w czwórboju la dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięły udział zwycięskie drużyny ze wszystkich powiatów województwa podkarpackiego. Na starcie stanęły 24 zespoły, które rywalizowały w biegu na dystansie 60 m, w skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową i biegu długim na dystansie 600 m. Każda z reprezentantek poszczególnych zespołów musiała zaliczyć wszystkie próby, a uzyskane wyniki zostały przeliczone na punkty według obowiązujących tabel la. Suma zgromadzonych punktów decydowała o końcowym miejscu każdego z zespołów.

Nasze dziewczęta, uzyskując 1140 pkt., zajęły ostatecznie VI miejsce w województwie, a  do medalu zabrakło im zaledwie 36 pkt. Dziewczęta, mimo niemiłosiernego upału, jaki panował w tym dniu (31 stopni), uzyskiwały życiowe oraz indywidualne rewelacyjne wyniki: Łucja Szopa bieg na dystansie 600 m pokonała w 2.0039 min., Sylwia Płaziak skoczyła w dal 4 m 57 cm, Daria Kowalska posłała piłeczkę palantową na odległość 38 metrów. Wymienione wyniki bardzo dobrze prezentują się na tle ich rówieśniczek ze szkoły mistrzostwa sportowego o profilu lekkiej atletyki ze Stalowej Woli, które wygrały zawody i pojadą na Mistrzostwa Polski, a najlepsze ich rezultaty to: np. w skoku w dal  4 m 68 cm, a w rzucie piłeczką 42 m i 45 m.

Kolejny już raz uczniowie klas sportowych ze SP nr 1 we Frysztaku potwierdzają właściwe przygotowanie ogólnorozwojowe, co jest bardzo dobrym zwiastunem przyszłości naszych dzieci w dalszych etapach szkolenia ukierunkowanego na określone dyscypliny sportu.