BARTOSZ BODUCH – TALENT NA MIARĘ BARCELONY


Bartosz Boduch (mieszkaniec Twierdzy) został jednym z najlepszych zawodników  Campusu FCB Escola Varsowia - oficjalnej szkółki piłkarskiej Barcelony w Polsce . Udział w obozie wymagał od Bartka nie tylko umiejętności technicznych i predyspozycji  psycho-ruchowych ale również zdolności intelektualnych. Bartek przez sześć dni szlifował formę, technikę i taktykę gry w piłkę nożną oraz znajomość języka angielskiego. 


Campus Barcelony odbył się w Olecku w dniach od 10 do 16 lipca 2015 r. Program szkolenia realizowany był według schematu jaki obowiązuje na co dzień w FCB. Zajęcia treningowe prowadzone były w trzech dwunastoosobowych grupach w oparciu o system FC Barcelony, który zakładał realizację następujących celów:
skorygowanie oraz podniesienie indywidualnych umiejętności technicznych zawodnika,
interpretacja elementów technicznych w taktyce gry,
umiejętności techniczno – taktyczne w defensywie,
umiejętności techniczno – taktyczne w ofensywie,
treningi taktyczne w systemie gry 1-2-3-1 oraz 1-3-2-1,
trening mentalny,
istota treningu regeneracyjnego oraz diety sportowej,
Szkolenie prowadzone było przez hiszpańskich trenerów z FCB, którzy prowadzili zajęcia mówiąc do młodych zawodników wyłącznie po angielsku.  


Bartek na obóz trafił z ogłoszenia gazety sportowej - pojechał przeżyć wakacyjną przygodę i zarazem zdobyć nowe umiejętności. Sam nie spodziewał się sukcesu i tytułu, który otrzymał. Jego ciężka praca i talent został nagrodzony! Na zakończenie Campusu został wyróżniony przez trenerów "za całokształt  pracy i zachowanie: "za to że na  treningach  dawał z  siebie więcej niż było wymagane". Bartek dostał nie tylko wyróżnienie ale również dyplom i przybory szkolne w barwach i z logo FCB.


Gratulujemy Bartkowi osiągniętego sukcesu i życzymy aby w przyszłości stanął w szeregach piłkarzy FC Barcelona. Gratulacje kierujemy także do rodziców za wychowanie syna  i przekazanie wzorców zdrowego i aktywnego stylu życia. 

Art.
Marek Armata