Czy radni mogą zarabiać na usługach mienia komunalnego ?

Od pewnego czasu na forum Frysztak24.pl toczy się burzliwa dyskusja o Radnym, który wykonuje lub wykonywał prace dla jednostek podlegających Urzędowi Gminy Frysztak w czasie pełnienia funkcji radnego Gminy Frysztak. 

Zgodnie z art. 24f punkt 1. - Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. 

Nasza redakcja w poniedziałek wysyła oficjalne pismo (w formie elektornicznej) do Urzędu Gminy Frysztak z prośbą o sprawdzenie i udostępnienie informacji czy taka sytuacja miała miejsce.

Artykuł oraz opinie prawne mogą państwo przeczytać na stronie porady24.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem – kliknij tu!

Link do tematu na forum – kliknij tu!

Link do artykułu 24f - Ograniczenia w zakresie działalności gospodarczej i pełnionych funkcji
link – kliknij tu!
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

16 - ilość komentarzy :

 1. Jak sobie poczytałem o tym to faktycznie z opisów wynika, że nie wolno radnym wykonywać żadnych prac na mieniu gminnym w, którym mają mandat nawet w niektórych przypadkach jeśli się na tym nie zarabia. A tu pewnie były dochody i jak by zliczyć kilka czy kilkanaście lat to wyjdą pewnie całkiem spore. Zastanawiam się czy w roku wyborczym były robione takie rzeczy bo to pewnie za skutkuje dodatkowymi sankcjami.
  Osobiście uważam, że jeśli taka osoba wykonywała takie rzeczy to sama uczciwie teraz powinna oddać mandat. Można by uniknąć mediów i zamieszania z tym związanego. A tak to teraz przed wyborami zrobi się z tego głośna sprawa i mnóstwo szumu że radny z partii "x" dokonywał przeglądów, zarabiał i tp. itd. A jak wojewoda faktycznie zabierze mandat to w ogóle nawet nie chcę myśleć. Osobiście nie życzę tego nikomu. Tym bardziej ze u nas w gminie takich spraw jest więcej bo sprzedaż książek i materiałów papierniczych przez firmę żony jednego z radnych też budzi w naszej gminie kilka kontrowersji, bo jakby na to nie patrzeć to w teorii można pomyśleć że jakiś nacisk może być wykonywany na niektórych odbiorcach ?. Co o tym myślicie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dajcie spokój każdy ma zawód i zarabia ktoś go o to poprosił sam nie przyszedł pracować na mieniu gminnym zajmijcie się tym co przy błogosławieństwie wójta robią ci co zatrudniają cale rodziny emerytów i to na dwóch etatach tym się nikt nie zajmie a to jest temat młodzi wykształceni siedzą w domach ale niektórym obniżono zarobki wiec po co kupować kosmetyki pan K...... niech śpi spokojnie nic mu nie zrobią to jest bzdura to lokalny temat zastępczy a ze niektórzy nie mogą przeżyć ze rada gminy choć trochę wzięła się za po zadki to inna sprawa

   Usuń
 2. Mam tylko nadzieję, że f24.pl odetnie się od stronniczości i rozliczy wszystkich, a nie tylko jedną osobę i to nie za ostatni miesiąc, a zerknijcie na kilka lat wstecz. Przypomnę, że jeden z zaangażowanych u GiS, również był niegdyś radnym i w bardzo szerokim zakresie działał w branży na rzecz jednostek. Zresztą gdyby przyglądnąc się jeszcze kilku innym osobom to też można coś znaleźc.

  Czyżby przez ostatnie miesiące portal niby "mieszkańców dla mieszkańców" upadł tak nisko, że służy tylko jednej opcji? Rozliczac można, nawet trzeba, ale wszystkich, a nie uderzac tylko w jedną osobę pod publiczkę - to już obłuda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałbym zaznaczyć że nie jestem przeciwnikiem zarabiania przez mieszkańców w gminie. Tylko prawo jest jedno dla wszystkich i takie same. Tak jak Widaczan napisał jak rada rozlicza jednych to niech rozliczy też i siebie. Jak dla mnie to logiczne. Przecież nie może być tak, że jedni są źli, a drudzy ponad przepisy prawne.
  A co do zatrudniania rodzin to proponuję dowiedzieć się kogo zatrudnia Urząd Marszałkowski ? czy to przypadkiem nie są całe rodziny jednej z partii ? i czy nie są tam też mieszkańcy naszej gminy również z tą partią powiązani ? Temat zatrudniania w naszej gminie był i widzę że nadal jest przerabiany. Były kontrole i okazało się że nikt prawa nie złamał zatrudniając osoby które zostały zatrudnione i być może w sprawie zarabiania na mieniu gminnym też się tak okaże ? Ludzie czy wy potraciliście realne myślenie i pogląd na świat ????? O jednych mamy pretensje, że są zatrudniani a o drugich jakoś dziwnie nie ???? Bądźmy obiektywni rozliczamy jednych to rozliczmy drugich, tak dla równowagi????.
  I panie Janie Widaczanie co do spokojnego spania to nie byłbym taki pewny, bo moim zdaniem ustawa o samorządzie gminnym została jednak złamana.
  I tak na koniec nie rozumiem dlaczego nagle komuś zaczęło przeszkadzać to, że mieszkańcy chcą się dowiedzieć czy rada działa zgodnie z prawem ? przecież to naturalna rzecz. Jak rozliczano starą radę wszyscy się cieszyli, a teraz co ???? Świętych się nie rozlicza ????? Jak się okaże, że nie zostało złamane prawo to sprawa zostanie wyczyszczona dla dobra ogółu, po co człowiek ma być podejrzewany jak może zostać oczyszczony?
  Dlaczego chęć dowiedzenia się prawdy wywołuje agresję i atak w drugą stronę????. Skąd wiecie kto pierwszy zaczął drążyć temat?????, może to ktoś wewnątrz partii chce wysadzić gościa po to aby wskoczyć na przewodnicząco rady?????. Mamy demokracje i mamy prawo wiedzieć jak jest z zarabianiem na mieniu gminnym niezależnie od tego kogo to dotyczy. Przecież ten człowiek jest w radzie już chyba z 20 lat to chyba wiec co robił ????? Więc nerwy na bok i spokojnie poczekajmy na finał, a ja życzę wszystkim aby sprawa zakończyła się bez niepotrzebnej afery.
  ATWORK1919 ta sprawa nie dotyczy jednego miesiąca tylko najprawdopodobniej kilkunastu lat i tu się zastanawiam dlaczego nikt do tej pory nie reagował ??????? Więc całe szczęście że chociaż f24 coś wreszcie zaczął działać tylko czemu tak późno ?????????? A hasło „obłuda” jest nam szeroko znane jak tylko gogoś z tej partii dotyczy coś niepokojącego to od razu obłuda ??????? No i wiadomo Widaczan lepiej się wziąć za czyjeś tyłki niż za swoje prawda ??????

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie raczej razi to jak ten portal upada, zaczyna jakoś mi tak przypominac dzisiejsze media, które puszczają coś pod dyktat aktualnie panujących. Martwi mnie to, że nawet tak małe medium w tak małej miejscowości jest już tak daleka od bezstronności.

  Jako mieszkaniec tak z ostatnich miesięcy przypomnę dziwne zagrywki jak:
  1) Dział polityka lokalna - wielkie zapowiedzi jak to mieszkańcy chca wiedzie co kto obiecał, co jak funkcjonuje i jak się dany organ odwołuje (szczególnie to było podkreślone), a w efekcie mieliśmy jeden artykuł frustrata, który zapewne rwał włosy z głowy, bo "Jego" kandydat się do rady nie dostał. Gdzie ten dział? Nagle mieszkańcy nie chcą wiedziec jak odwołac kogoś innego niż radnego? Nagle dział przestał cieszyc się zainteresowaniem, a znów się pojawi za 3-4 lata? Ten wyskok był przynajmniej dziwny...

  2) F24.pl staje się tubą nawołującą do debaty i spotkań przed 2 turą wyborów - ok to można zrozumiec chęcią ruchu na stronie, promocją - norma. Ale jak się okazało, że jednego kandydata zabraknie to dlaczego tych relacji nie mamy? Był czas zapowiadania filmowych relacji z każdego spotkania i nagle go nie ma? Może mimo wszystko chcieliśmy pooglądac jakieś, chociażby krótkie relacje? Niestety forma się zmieniła i konieczne by było wycinanie niewygodnych pytań czy filmowanie obietnic, które mogły byc wyciągane przed kolejnymi wyborami np obiecany pomnik? Jedna miejscowośc ma obiecaną nawet salę gimnastyczną!?

  3) Kolejny mamy dowód tutaj, w tym artykule - popieram, media powinny rozliczac, ale wszystkich niezależnie od opcji, a przypomnę, że w poprzedniej kadencji jeden Pan (już nie piastuje mandatu) również pracujący w tej samej branży na dośc dużą skalę wykonywał tego typu pracę, ale nikt tu tym nie pisze. Jesteście tez pewni, że tylko po jednej stronie w radzie takich sytuacji możemy się doszukiwac?

  Apel jest taki, że media jeśli chcą chociaż krztę niezależności zaprezentowac to niech chociaż udają, że to robią, bo na razie to śmierdzi reżimówką.

  Proszę bardzo - sprawdzamy radnych z ich zarobków na mieniu komunalnym to piszemy pismo odnośnie WSZYSTKICH w radzie, a nie odnośnie jednej opcji, jednej branży i jednego miesiąca.

  Panowie zarządzjący f24.pl naprawdę trochę obiektywizmu, chociaż trochę poudawajcie, że jesteście bezstronni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma Pan rację, problem z czytaniem jest tą zmorą...

  Proszę przyglądnąc się dokładnie tej burzliwej dyskusji - z tego co widzę jedna osoba zaproponowała, by tym zajął się f24, a w całym temacie pisało się raptem 3-4 osoby. Tak wygląda burzliwa dyskusja?

  Zresztą o czym rozmawiamy, ja nie widzę problemu w tym, że ktoś chce to wyjaśniac - dla mnie nie problem, niech tak będzie. Ale problemem jest to, że osądzany jest jeden człowiek, już nawet kilka osób napisało, że mandat straci - tak się walczy o tą sprawiedliwośc tutaj i w tym medium? Ktoś został oskarżony (brakuje tylko podania imienia i nazwiska), nawet już orzeknięto karę i wszyscy czekają na jej wykonanie - sąd mamy, ława przysięgłych się zebrała tylko nikt katem nie chce byc publicznie...

  Jeśli ktoś faktycznie tak zrobił i pasuje to pod odpowiednie paragrafy to niech będzie kara, tak byc powinno - nie mam o to pretensji, zreszta nie znam na tyle tematu, by osądzac. Trzeba jednak by slepym, by nie zauważyc stronniczości f24.pl nie tylko w tym sporze, ale w całej działalności politycznej Naszej gminy.

  Proszę bardzo chętnie przyklasnę, by F24.pl dla mieszkańców sporządziło list o ujawnienie np ostanich 5-6 lat takich działań wobec wszystkich, powtarzam WSZYSTKICH radnych niezależnie od opcji, Wówczas my jako wyborcy mamy obraz wszystkich byłych i obecnych kandydatów - sprawiedliwe. Zapewniam, że dowiedzielibyście się o kilku przypadkach takich działań na pewno.

  Dodatkowa sprawa, że skoro owe medium tak idzie za głosem społecznym to dlaczego wcześniej nigdy tak nie postąpiło z żadną inną sprawą? Pomnik? Nepotyzm? Dziwna sprawa z oddawaniem kasy z dotacji i to zdaje się nie raz? To było mniej ważne? Jest szansa też o tym się coś dowiedziec, bo ja nie mam takich koneksji, by móc poznac prawdę.

  Piszecie, że były rozliczenia i wszystko było pięknie - gdzie? kiedy? Macie wglądy do kontroli np RIO? Czy nadrzędnych urzędów? Ja nie mam, nie mam takiej wiedzy jako mieszkaniec czy tak wszystko jest ok i pewnie miał nie będę czy teraz czy nigdy.

  Podsumowując, żeby mnie Pan wyżej dobrze zrozumiał - nie sprzeciwiam się idei kontroli, tak byc powinno i dobrze jeśli będzie, ale nie kontrola wybiórcza. Kontrolujmy wszystkich na takich samych zasadach, dlaczego jedni mają lepiej od innych? Skoro tak słuchacie apelu mieszkanców to ja jako mieszkaniec (wcześniej wystarczył jeden) proszę o kontrolę działalności wszystkich - od prawa do lewa, bo to wydaje mi się sprawiedliwe i bezstronne. Jeśli ktoś uważa, że lepiej i słusznie jest kontrolowac 1 czy 2 osoby to mamy po prostu inne postrzeganie sprawiedliwości. Tyle ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sobie też nie życzę posądzania o stronniczość, a już na pewno o oskarżanie. Mam wątpliwości więc pytam i przytaczam sytuacje, które miały miejsce gdzieś w Polsce.

  Wszyscy tutaj piszą tylko o tym, że może stracić mandat a nie że straci. I wszyscy domagają się wyjaśnienia tej sytuacji, a nie skazania.

  Osobiście życzę aby wszystko wyszło jak najlepiej, bo żyjemy w niewielkiej wsi, a jak widać polityka jest straszna. Ale na pewnych stanowiskach nie da się tego uniknąć przekonali się o tym wszystkie osoby publiczne.

  Ale każdy ma prawo do dyskusji niezależnie od tego po czyjej jest stronie i ma prawo mieć wątpliwości i domagać się ich wyjaśnienia.

  Panie ATWORK1919 zawsze Pan może złożyć zawiadomienie o innych radnych. Mnie osobiście interesuje ten jeden bo nie znam innego radnego, który ma niezbędne uprawnienia i firmę założoną na siebie więc nie pytam o pozostałych.

  Ale Pan zawsze może zapytać i domagać się wyjaśnienia. Prawo demokracji i wolność słowa. Niech prawo będzie dla wszystkich takie same ponad podziałami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowny Panie proszę pamiętać, że nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
  Jeśli przykładowo członek dużej rodziny jechał po pijanemu, to nie znaczy, że cała rodzina jeździ po alkoholu i trzeba ją wysłać na izbę wytrzeźwień odbierając prawo jazdy. Każdy odpowiada za siebie, więc jeśli jest radny, który mógł wykonywać przeglądy na mieniu komunalnym, to na boga nie osądzajmy wszystkich. Chyba, że ktoś ma powody, aby myśleć inaczej to niech po prostu napisze.

  ATWORK1919 po prostu napisz na tym portalu o innych sprawach, o których wiesz i wtedy portal nie będzie wyglądał na stronniczy ale jak nie piszesz ni ty ani koledzy to nie miejcie pretensji do tych co chcą pisać.

  Jeszcze raz powtarzam, nie ma odpowiedzialności zbiorowej za pojedyncze postępowanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam wszystkich tu piszących.
  Pismo go UG zostało wysłane z prośbo o sprawdzenie wszystkich radnych obecnej kadencji a w szczególności osoby prowadzące działalność gospodarczą.

  Nie wiem jak długo potrwa sprawdzanie przez Urząd dokumentów – ponad rok obecnej kadencji, ale mam głęboką nadzieje że urzędnicy skontrolują wszystkich członków rady Gminy Frysztak.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Wojtku coś się Panu pokićkało. Rada Gminy jest organem nadzorczym Wójta, a nie odwrotnie. Wydaje mi się także, że Wójt z wiadomych względów nie będzie się w to mieszał i słusznie. Myślę, że urzędnicy i dyrektorzy też nie będą się w to wplątywać bo przecież rada nadzoruje ich pracę i ocenia ich działalność.

  Więc jeśli Pan chce faktycznie i niezależnie aby pokazać mieszkańcom wiarygodne dane musi Pan napisać pismo do Rady Gminy o Udzielenie Informacji w trybie publicznym dotyczących ewentualnej działalności radnych na mieniu komunalnym w latach przykładowo 2010, 2011, 2012, 2013,2014 i 2015. (warto sprecyzować, że radnych którzy są więcej niż jedną kadencję i prowadzących działalność gospodarczą (bo pozostałych ten art. nie będzie dotyczył).
  Wtedy Rada Gminy ma bodajże 14 dni na odpowiedź.

  Więc aby odpowiedzieć na pismo będą musieli wysłać do dyrektorów szkół, jednostek gminnych i zarządców domów ludowych oficjalne pismo o sprawdzenie, kto przykładowo w ostatnich pięciu latach dokonywał przeglądów, napraw itp. w wymienionych jednostkach. Dyrektorzy nie będą mieli innego wyjścia jak udzielić takiej informacji na piśmie z przykładowo dołączonym ksero ewentualnych faktur posiadających pieczątki radnych.

  Wtedy będzie miał Pan wiarygodny materiał do publikacji opieczętowany pieczątką Przewodniczącego Rady Gminy. I nikt nikomu nie zarzuci jakiś oszustw, naciągania, czy sfałszowania danych. Nikt nie powie, że jednych sprawdzono a drugich nie. Organy Rady sprawdzą siebie samych i wystawią odpowiedni dokument do wiadomości ludu ziemi frysztackiej.

  Chcąc kontynuować być może ciekawy materiał (zależy co Rada udostępni) będzie mógł Pan zgłosić sprawę do Wojewody Podkarpackiego, który zweryfikuję tę sprawę i podejmie odpowiednie kroki wydając decyzję o ewentualnym uchyleniu mandatów lub nie.

  A tak to sprawa przycichnie za kilka dni i tyle. I nigdy się nie dowiemy czy istnieje taki problem w naszej gminie czy nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Może złe miejsce wybrałem na wysłanie pisma, poczekamy zobaczymy co odpowie Urząd Gminy. Zawsze można wysłać pismo do Rady Gminy Frysztak – nie widzę w tym żadnego problemu.

   Nie wiem czy mieszkańców interesują radni z poprzednich kadencji, dlatego w piśmie do UG poprosiłem o informacje o obecnych radnych naszej gminy. Oczywiście jeśli mieszkańcy będą zainteresowani poprzednimi radnymi niesprawującymi obecnie mandatu Radnego Gminy Frysztak, zawsze można wysłać kolejne pismo z prośbą o taką informacje.

   Usuń
 10. Mnie osobiście interesują, więc w kolejnym piśmie proszę o dołączenie takiej notki, abyśmy mogli poznac dokonania byłych o obecnych. Zapewne te osoby, które teraz się nie dostały, będą chciały się starac o powrót (przynajmniej częśc), więc przed wyborami będzie wszytko czarno na białym. Tą kwestię będzie można zamknąc wobec wszystkich i podkreślimy cały temat grubą linią...

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się z ATWORK1919 dlatego proponuję Panie Wojtku o wystosowanie następującego pisma do Rady Gminy wtedy mam nadzieję, że zakończą się jakieś dziwne insynuacje i niepotrzebne nerwy i niekt nie będzie Pana posądzał o stronniczość:

  Sz. P.
  Imię i Nazwisko
  Przewodniczący Rady

  RADA GMINY FRYSZTAK
  Gminy Frysztak
  ul. Blajera 20
  38-130 Frysztak


  WNIOSEK O UDZIELENIE INFORMACJI W TRYBIE PUBLICZNYM

  Redaktor Frysztak24.pl Pan Imię i Nazwisko w imieniu części mieszkańców gminy Frysztak zwraca się z prośbą o udzielenie informacji w trybie publicznym.

  PODSTAWA PRAWNA
  1. Dostęp do informacji publicznej jest uprawnieniem przewidzianym w najwyższym akcie systemu prawa w Polsce – Konstytucji RP. Zgodnie z regulacją art. 61 Ustawy Zasadniczej, prawo do uzyskiwania informacji o działalności podmiotów publicznych i innych podmiotów – w zakresie,
  w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa - przysługuje każdemu obywatelowi.
  2. Ustawa z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej,
  3. Rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 17 maja 2002 roku
  w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

  W związku z powyższym proszę o odpowiedź w przeciągu 14 dni od daty wpływu pisma
  i udzielenie następujących informacji:

  1. Czy którzykolwiek z Radnych w kadencjach 2010-2014 i 2014-2018 pracowali na mieniu komunalnym lub z wykorzystaniem mienia komunalnego prowadząc działalność gospodarczą zgodnie z ustawą o Samorządzie Gminnym.
  2. Jeśli tak proszę wymienić z imienia i nazwiska, którzy radni i w jakim zakresie. (np. dokonywali przeglądów, wystawiali faktury za wykonywanie usług, sprzedawali materiały inne – jakie ?.)
  3. W jakich jednostkach, szkołach domach ludowych itp.
  4. Ile w sumie każdy z radnych dokonał usług.
  5. Jaka jest suma korzyści finansowych z wykorzystania mienia komunalnego w wymienionych kadencjach, osobno lub łącznie (jeśli dotyczy dwóch kadencji tego samego radnego).

  Wymienione pismo zostało wystosowane w celu uzyskania informacji stanu faktycznego działalności Radnych Rady Gminy Frysztak.


  Z poważaniem
  Portal Mieszkańców dla Mieszkańców
  Redaktor i właściciel – Imię i Nazwisko

  Tu podkreślamy grubą kreską:
  Panie ATWORK1919 oczywiście na Pana wniosek Pan Wojciech może jeszcze cofnąć kadencję do tyłu aczkolwiek nie wiem czy to poprawi czy pogorszy sytuację niekrytych. Generalnie należy się dobrze zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś niesamowitego. Nie rozumiem po co jakieś takie niepotrzebne okrążanie tematu. Przecież wszyscy wiemy o kogo chodzi bo Frysztak jest tak mały, że coś. Jak rozmawiam z ludźmi na ulicy to wszyscy dokładnie wiedzą kto robi przeglądy i jakie. Wielu się bulwersuje i irytuje a potem wraca do domu i nic z tym nie robi.

  Moi Drodzy, trudno, jeśli przykładowo jechałbym w dobrej wierze do szpitala po alkoholu odwiedzić moją chorą mamę i został złapany za kierownicą na podwójnym gazie, to tracę prawo jazdy. Ponieważ prawo tego zabrania i koniec. Mogłem nie pić lub wziąć taksówkę. Tak samo tu można było nie robić tych przeglądów lub wziąć podwykonawcę.

  Może człowiek chciał dobrze, a może chciał dobrze zarobić ? Natomiast z pewnością nie powinien. Radnemu nie wolno prowadzić działalności gospodarczej na mieniu komunalnym i tyle. A dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.

  Myślę, że sprawa zabrnęła już tak daleko, że rada musi zgłosić wniosek o kontrole w tym zakresie. I nie można się tłumaczyć, że się nie wiedziało będąc w radzie 20 lat.A jeśli nawet faktycznie by nie wiedział, to co robił przez te 20 lat i kto nami rządzi ? Wychodzi na to że osoby które nie znają podstaw Ustawy o Samorządzie Gminny. Tak czy inaczej moim zdaniem na mandat nie zasługuje.

  Niektórzy próbują tutaj bronić tej osoby i wmawiać stronniczość, upadek portalu i jeszcze inne dziwactwa. A prawda jest jedna ludzie od dawna o tym wiedzieli i nikt nie reagował. A jeśli ktoś odważył się wreszcie poruszyć temat, to jest zły stronniczy, obłudny i nie wiem co jeszcze.

  Każdy by chciał brać tyle lat dietę i jeszcze zarabiać na szkołach i jednostkach.
  Dzisiaj tak wygląda demokracja, że ci co chcą walczyć o prawo są w pewien sposób szykanowani i posądzani o bezprawie.
  Więc może warto jednak przytoczyć hasło " Gmina Frysztak Czas na Zmiany"

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że trzeba się zastanowić trochę pod innym kontem. To że robił przykładowo przeglądy to jedna sprawa. Ale zastanawia mnie skąd się wzięło to że jeśli robił te przeglądy to tylko jeden człowiek robił praktycznie wszystko. Może stosował naciski ? przecież radny ocenia jednostki więc ma wpływ na dyrektorów i kierowników. Osobiście sprawdziłbym czy tam nie wchodzi w grę zastraszanie ? A może to obniżenie pensji dyrektorów to takie ostrzeżenie i sugestia kto ma te przeglądy robić ? Uważam, że tego nie można pominąć. Uważam, że kierownicy i dyrektorzy muszą zeznawać jak to wygląda.Bo być może tu kryje się coś poważniejszego niż tylko praca na mieniu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pewnie, pewnie...
  Jeszcze seks i dragi, bo zapewne to też ma miejsce... hahahaha...

  Paranoja...

  OdpowiedzUsuń