WP nie wygasi mandatu Radnemu Kwiatkowi.

Dziś (9.10.) dostaliśmy odpowiedź od Wojewody podkarpackiego, organu sprawującego nadzór nad Radą Gminy Frysztak.

W piśmie uzyskaliśmy informacje że sprawa Radnego Stanisława Kwiatka i byłej radnej Reginy Matyki została przez Wojewodę rozpatrzona i przeanalizowana. Poniżej przedstawiamy końcowe wnioski z pisma, uzasadnienie: (na końcu artykułu link do dokumentu PDF od Wojewody podkarpackiego)

Uzasadnienie WP: „ Zatem – stosując wykładnię celowościową art. 24 f u.s.g. - przyjąć należy, że jako radny nie prowadził działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminny, zwłaszcza że ponad wszelką wątpliwość nie korzysta z mienia komunalnego na uprzywilejowanych zasadach Pan Kwiatek nie naruszył ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy. 

Reasumując należy stwierdzić, że okoliczności faktyczne i prawne tej sprawy nie pozwalają na uznanie, że w przypadku radnego Stanisława Kwiatka zaistniały przesłanki wynikające z normy prawa materialnego, nakazujące wygaszenie mandatu radnego.
Powyższe stanowisko organu nadzoru odnosi się także do sprawy wykonywania usług na rzecz gminy przez Panią Reginę Matykę.”

Pismo zostało napisane z upoważnienia Wojewody podkarpackiego przez Generalnego Dyrektora Urzędu Pana Janusza Olecha.
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

35 - ilość komentarzy :

 1. W uzupełnieniu do powyższego komentarza:
  - z naszych podatków jeden radny gminy (w poprzedniej kadencji chyba dwóch) i jeden powiatu otrzymuje pensje,
  - dzięki tej sprawie budżet gminy poniesie finansowe straty: Pan Kwiatek na ostatniej sesji oświadczył, że już nie będzie wykonywał przeglądów w jednostkach gminnych z powodu nagonki na jego osobę. Powoduję to, że konkurencja w tej dziedzinie może być droższa (a słyszałem że nawet o 50%), a jeżeli konkurencja będzie z obszaru poza gminy to i wpływy z podatków będą mniejsze.
  Dlatego gratulacje dla portalu i osób komentujących. Bravo

  OdpowiedzUsuń
 2. A Pan Wójt mieszka we Frysztaku czy w Rzeszowie? I w takim razie gdzie zostają podatki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkańcem jest ktoś kto mieszka w danej miejscowości i nie mam za co usprawiedliwiać Pana Kwiatka bo według Wojewody nie naruszył prawa co jest nie jest po myśli wielu osób.
  Według protokołów z sesji czerwcowej to Pan Wójt i Pan Skarbnik wręcz prosili radnych by zgodzili się na zaciągnięcie kredytu, którzy byli temu niechętni. Proszę sobie przeczytać protokoły a nie głupoty pisać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale Pani bzdury wypisuje...
  Skoro jest taka Pani zorientowana kto w jaki sposób dostał pracę to proszę tutaj ujawnić. Myślę, że osoby, których to ewentualnie dotyczy jakoś się do tego odniosą, bo zapewne ma Pani dowody na to, że ktoś za przynależność partyjną otrzymuje pracę?
  Chętnie się dowiem kto i czyje dzieci po znajomościach pracę otrzymały? Ma Pani dość to prosimy o konkret, a nie bzdetne frazesy.

  Nie wiem kto Pani też naopowiadał, że będzie taniej co do przeglądów, bo to bzdura kompletna, bo jedynie 1 osoba ma uprawnienia prócz Pana Kwiatka w Naszej gminie i jest dwa razy droższa.

  Męczące jest to, że na tej stronie ludzie jedynie piszą jakieś farmazony zamiast podać konkret i skoro mają takie poważne informacje i potrafią anonimowo oskarżać to nie złożą zawiadomienia do odpowiednich władz. Wiesz, że ktoś uzyskał pracę w sposób niewłaściwy (w urzędach są konkursy zdaje się) to proszę to zgłosić, upublicznić dowody. Czcze gadanie, bo lepiej powtórzyć po kimś jakieś bzdety...

  OdpowiedzUsuń
 5. O widzisz TAKIETAM to wy wiecie że na stanowiska są konkursy, jestem w szoku że macie taką wiedzę, a przed wyborami samorządowymi chodziliście od domu do domu od drzwi do drzwi i mówiliście że w gminie Frysztak sitwa rządzi. Wtedy zapomnieliście o konkursach? słyszałem Pan od przeglądów obiecał że będzie 20/% od Kwiatka, więc to pan bzdury opowiada. PRZEPRASZAM POMYLIŁAM SIĘ, NA PEWNO TO TYLKO PRZYPADEK ŻE CZŁONKOWIE JEDNEJ PARTII OTRZYMALI PRACĘ, JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja podaje konkrety i dane które mają oparcie w rzeczywistości.Już pisałem że nikt mi nie udowodnił kłamstwa w podanych informacjach. Proszę sobie przeczytać protokoły z sesji czerwcowej i tam jasno jest napisane, że to Pan Wójt "zawinił" w sprawie kredytu. Co do urzędu marszałkowskiego to nie posiadam informacji więc się nie wypowiadam. A co do odruchu wymiotnego to proszę włożyć palce w usta i pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od kiedy Wójt może zmusić opozycję o tym aby robili tak jak on chce ;-) ;-) ;-) Poza tym mówiliście, że macie taką wiedzę, że kredyty nie będą potrzebne, że oddłużycie gminę więc trzeba było wdrożyć ten obiecywany program, a nie brać kolejny kredytu. Skoro wmówiliście wszędzie przed wyborami że wójt nie umie inaczej, a wy potraficie. To trzeba było pokazać jak to się robi, a nie teraz zwalać na wójta.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadza się, że to rada podjęła uchwałę bo taki mamy system prawny, ale wnioskodawcą był Pan Wójt a nie jak niektórzy piszą, że to rada chciała. Rada została zmuszona według protokołu do zaciągnięcia kredytu ponieważ Pan Wójt nie zrealizował dochodów, które "sam" założył w budżecie. Stąd na pokrycie deficytu konieczny był kredyt. Jeszcze raz proszę sobie przeczytać protokoły.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na koniec dodam tylko tyle: Uważam, że jeśli weźmiecie kredyt na wkład własny do projektu budowy sali lub kredyt, który będzie musiał uzupełnić budżet ze względu na tę inwestycję to naprawdę trzeba będzie się zastanowić czy jest sens tkwić w takim systemie rządzenia. Rada jest przedstawicielem społeczeństwa każdej miejscowości i nie może sobie tak całkiem robić co chce i jak chce bez konsultacji z nami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Prawda jest jedna i tylko jedna , jeśli w tak trudnej sytuacji w tak małym samorządzie, radni tak małych miejscowości, nie potrafią się dogadać między sobą i z wójtem to naprawdę to nie ma to sensu. Uważam, że jedynym rozwiązaniem jest usiąść wszyscy razem zawiązać jakiś pakt, który powie, że do następnych wyborów działamy wszyscy razem albo w ogóle. Weźcie to sobie Panowie do serca i to wszyscy, bo my mieszkańcy nie życzymy sobie takiej sytuacji jak jest.
  Ci co dalej chodzą po domach to niech wreszcie siądą na czterech literach bo ludzi to irytuje, żeby nie powiedzieć że wk...wia i wszyscy weźcie się za robotę a nie szukajcie dziury w całym.
  Macie fachowców i to naprawdę dobrych praktycznie w każdej dziedzinie w postaci dyrektorów, opierajcie się o ich wiedzy i doświadczeniu. Nie próbujcie być najmądrzejsi, bo mądrzy nie boją się pytać i konsultować.
  Bardzo źle zaczęliście bo tych fachowców odrzuciliście, ale jest jeszcze czas aby zacząć z nimi wreszcie współpracować. Nie mówię że macie im wracać wypłaty, ale zaproście ich i porozmawiajcie z nimi. Nie strzelajcie sobie i innym w kolano.
  Skłóciliście się na dzień dobry z ludźmi na barkach których spoczywają wszystkie dziedziny samorządowego życia. To było głupie i największy błąd jaki można było popełnić, a wszystko dla tego aby pokazać, że to wy jesteście alfą i omegą, ale nigdy nie będziecie mieć takiej wiedzy jak ludzie, którzy wykonują coś codziennie w swoim fachu, a tak to macie pierwsze żniwa.
  Bo kto sieje wiatr ten zbiera burzę, a nam jest potrzebne wspólne mądre decyzje.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sytuacja sprzed 7 lat, szeroko opisywana w mediach. Przekręty PIS w Urzędzie Marszałkowskim dotyczące stanowisk, konkursów na stanowiska, kierowników samych siebie itp. Otrząśnijcie się! PIS uważa wszystkich za zło, ale z siebie czyni anioła...
  Ta sprawa była głośna, ale zamieciono ją pod dywan. Jest to część artykułu, jak znajdę to wstawię całość, gdzie pisano o przyjmowaniu do pracy i ustawianiu rozmów przez pracowników przynależących do partii PIS.

  http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34962,5705599,Co_robisz_w_urzedzie_kierowniku_bez_pracownikow.html?disableRedirects=true

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba dać ultimatum. Albo niech się dogadają albo niech zrezygnują. Nie pozwolimy aby za nasze podatki nasi kochani włodarze się kłócili i prowadzili swoje wojenki. Podpisuję się pod tym jako mieszkaniec, że nie chcę takich rządów, w których główną część poświęca się na kłótnie i wciskanie ludziom jak to źle się stało że Pan S. nie został wójtem. No nie można tak, większość gminy zdecydowała inaczej i teraz oczekujemy że będziecie działać wspólnie. Większość ludzi chce tego wójta więc uszanujcie nas i demokrację, albo po prostu oddajcie te mandaty i przestańcie ludziom wciskać głupoty na targowicy, w sklepach, zebraniach, domach i gdzie popadnie. Oczekujemy racjonalnych rządów, a na razie to przypomina coś takiego jak przepychanki dużych dzieci za pieniądze podatników.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale niezłe piekiełko. Pomieszały się role naszym radnym i uważają, że wszyscy są w opozycji. Biedny wójt chyba sam nie wie z kim trzymać i komu się przypodobać. Tę budowę sali o której tu piszą forumowicze, jeżeli to prawda i w dzisiejszej sytuacji, to pomysłodawca chyba się z głupim za głowę wymienił. Sprawę usług na mieniu komunalnym, to musiała wyciągnąć młoda awangarda radnych , w której pokładano takie nadzieje, bo starzy musieli temat znać Tak czy inaczej "kury wam szczać prowadzać" - jak powiadał naczelnik, a nie rządzić Gminą, panie i panowie radni..

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja myślałem, że w sprawie mandatu radnego to interweniował portal Frysztak24.pl. No przecież na własne oczy widziałem jak portal pisał, że skieruje pisma w tej sprawie do urzędu gminy i wojewody. Widziałem także odpowiedzi tych organów. No chyba że sobie to uroiłem.
  Tak na poważnie, ktoś napisał, że budowę sali nie konsultowano z mieszkańcami gminy, ze są ważniejsze sprawy. To pytam: czy ktoś z mieszkańcami konsultował rozbudowę Gosiru, bo wtedy też były potrzeby budowy kanalizacji, wodociągów i dróg. Pewnie to wtedy nie przeszkadzało, ale teraz jak to się robi na prośbę mieszkańców Huty Gogołowskiej, Stępiny, Chytrówki i Cieszyny, Glinika Górnego to przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Realista oderwany od rzeczywistości". Ty się człowieku zapytaj lepiej co sądzi większość mieszkańców tych miejscowości o sali gimnastycznej to ci się od razu odechce pisać, że to na ich prośbę.
  Hmm tak się zastanawiam co tu porównujesz bo gosir to chyba gminny ośrodek sportu więc jest też dla chytrówki, gliników, stepiny i huty gogołowskiej. W dodatku zarabia,, ma pływalnie teraz ten hotel, i zmniejsza bezrobocie zatrudniając ludzi w dodatku wszystkie dożynki i koncerty dla całej gminy tam się odbywają na targach wenty było chyba ze 30000 ludzi i tyle samo na dożynkach chyba czytałaś artykuł pod którym tyle pisałeś, a tu będą dodatkowe koszty utrzymania. Podejrzewam że roczne utrzymanie sali będzie kosztować dodatkowo ze 40 000 zł więc straciłeś kontakt z ziemią realisto.

  OdpowiedzUsuń
 16. No właśnie Ci mieszkańcy zebrali bardzo dużo podpisów w sprawie budowy sali, czego nie było pewnie w sprawie rozbudowy Gosiru. Jak już udowodniłem Gosir nie zarabia, a jedynie zmniejsza koszty funkcjonowania poprzez działanie hotelu i basenu.
  Co się tyczy możliwości korzystania z infrastruktury Gosiru przez mieszkańców podanych miejscowości to zapytuje jak np. dziecko z Huty Gogołowskiej w wieku 10 lat ma skorzystać z tej infrastruktury jak nie ma jak dojechać bo nie ma autobusu, a rodzice pracują lub mają inne sprawy na głowie.
  Parafrazując kwota 40 000 zł w budżecie gminy wynoszącym 28,5 mln zł to niewiele. Tak pisaliście o dopłacie 300 tyś do działalności Gosiru.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak dyskutuje z realistą to przypomina mi się takie stwierdzenie, którego nauczyła mnie babcia: nie dyskutuj z głupim bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Więc nie kieruj się realisto myśleniem bo to nie jest twoja najmocniejsza strona.

  Wszyscy tu mówimy, ze nie stać nas na nową ekstra inwestycje, jak jest tyle ważniejszych potrzeb, a gosir to nie nowa inwestycja bo on ma już pewnie ze 30 albo 40 lat, został zmodernizowany i zajmuje się promocją gminy, rozwojem turystyki organizacją wycieczek zawodów, meczy ligowych, hotelem, basenem, kortem placem zabaw, wszystkie ważniejsze imprezy są w gosirze itp. Czujesz w ogóle różnicę ????????????????????????????? A wy mówiliście o wodzie, pomniku, drogach i kanalizacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo waszym zadaniem wójt robi źle budując gosir którego się nie da otworzyć a wy mieliście to zmienić więc co dalej zwalacie na wójta i gosir ?????????????????????????????????????? Dość już. Asfalty miały być wszędzie, więc pytam gdzie są ???????????????????????????? Sle będziecie nagle budować, przecież sport dla was to tak jak gosir, samo zło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  I gdybyś ty wiedział co mówią ludzie z Glinika, Stępiny, Huty, I Chytrówki to nie wmawiałbyś nam że to na ich prośbę. Może i garstka tego chce ale większość ludzi potrzebuje aby im zabezpieczyć podstawowe sprawy życiowe a nie salę gimnastyczną budować. Ja to do tych ludzi między innymi należę więc nie wciskaj mi w moje usta, że niby chcę sali.

  Dodam jeszcze to że gosir daje pracę i jest wizytówką Frysztaka, a sala to wydatki na które nas nie stać.

  Ważne, najważniejsze: Co do konsultacji to napisze ci jeszcze raz przed wyborami to wy i tylko wy napisaliście na plakatach słuchać ludzi więc od was tego wymagamy to wy mówiliście chodząc od domu do domu, że będziecie robić zebrania i konsultować sprawy ze społeczeństwem więc przestań w końcu zwalać na innych tylko może z kolegami weź się do roboty i zejdź z gałęzi na ziemię.

  To wy mówiliście o konsultacjach społecznych więc przestań pytać czy ktoś coś wcześniej konsultował tylko realizujcie to co obiecaliście. Łatwo było obiecywać a teraz zły jest wójt, gosir i wszyscy oprócz was.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mówienie o kimś, że jest głupi świadczy właśnie o poziomie intelektualnym takiej osoby która to stwierdza. Ja w żadnym z swoich wpisów nie napisałem, że wójt jest zły, że wójt jest winien itp. Sami chyba tylko tak myślicie. Pewnie boli Waś, ze przedstawiam tutaj ścisłe fakty, że nie kłamie, a wy jak Niesiołowski próbujecie kogoś pognębić. Ja tu nikogo także nie obraziłem wyzwiskami, pomówieniami. Czy ja gdzieś napisałem, że Gosir to jest zło. Napisałem tylko w uzupełnieniu do artykułu Dyrektora Gosir, ze wbrew tytułowi artykułu Gosir nie zarabia. Po raz kolejny zadam pytanie: gdzie napisałem nieprawdę?

  OdpowiedzUsuń
 19. No właśnie podobno gmina bankrutuje ? czy stać bankruta na takie inwestycje ? a może przed wyborami poszły fałszywie informacje na temat waszych poprzedników ?
  REALISTO MY OCZEKUJEMY REALIZACJI OBIETNIC ROZUMIESZ PO POLSKU? Trzeba było nie obiecywać a nie teraz za każdym razem zwalać na kogoś innego i wracać do tego co było 10 lat temu. Mamy rok 2015 i obietnice PISu z 2014 dotyczące rynku we Frysztaku, kanalizacji, studni, dróg dla wszystkich i do każdego domu, wjazdu na autostradę, pracy dla bezrobotnych, godnych zarobków, a wy co obniżyliście zamiast podnieść. Gdybyśmy wiedzieli że zamiast realizować obiecanki będziecie zwalać na innych to nie głosowalibyśmy na was. Jakie ty argumenty przedstawiasz ? co ty mieszkańców gminy masz za głupków ? Zróbcie drogi i ważniejsze inwestycje, a potem buduje sale nawet i 10 sal.

  OdpowiedzUsuń
 20. I znowu atak. A ja znowu prawdę. Działalność hotelową Gosiru rozpoczęto dzięki tak nielubianej obecnej radzie. To ona z oszczędności wysupłała kasę na wyposażenie hotelu, bo w projekcie budżetu przygotowanym przez Pana Wójta tego nie było (proszę sprawdzić).
  Tak jesteście niechętni budowie sali a nie wicie jeszcze ile będzie kosztowała, jaki procent będzie dofinansowanie itp. Spokojnie. Ciekawo czy także byście byli przeciwni budowie sali jakby ją budowano we Frysztaku?

  OdpowiedzUsuń
 21. Ty chyba realista nawet ni rozumiesz co piszesz. Za każdym razem usprawiedliwiając siebie wywołujesz kogoś innego. My piszemy o realizacji obietnic złożonych na ostatnich wyborach a ty zadajesz pytanie czy GOSiR był konsultowany. WIĘC JESZCZE RAZ PO POLSKU OCZEKUJEMY REALIZACJI WASZYCH OBIETNIC A NIE USPRAWIEDLIWIANIA SIĘ INNYMI, TY PANIAŁ?
  Przestań podawać dziwne argumenty tylko weźcie się za robotę, róbcie obiecane, konsultacje społeczne, drogi, kanalizacje, frysztacki rynek, kopcie studnie, róbcie wjazdy na autostradę, przeszczepiajcie komórki macierzyste, budujcie pomniki, a przede wszystkim przeproście za to że mówiliście że gminie grozi zarząd komisaryczny i bankructwo, a potem budujcie sale i nikt nie powie wam nic. Gwarantuje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie realisto daj Pan spokój z dyskusjami z tymi ludźmi, bo maja pretensje o to, że ktoś ma swoje zdanie i przedstawia im fakty, a w zamian serwują pomówienia, plotki i swoje dziwactwa. Pani ONA nadal nie przedstawiła ani jednego źródła swoich plot, więc jest w ogóle niewiarygodna, szkoda z takimi osobami dyskutować.
  Chcecie realizacji obietnic osób an które nie głosowaliście? Piszecie o jakimś chodzeniu po domach - a kto wam każe wpuszczać? Wdzierają Wam się przez okno?

  A najlepszy jest wątek - gdybyśmy wiedzieli, że będzie sala to byśmy nie głosowali. To zapewne nie głosowaliście na Pana wójta, który tą salę obiecywał na spotkaniach jako priorytet (bylem tam, więc porszę Pani Ona nie wciskać kitu, że to było zadanie poboczne na późniejszy termin). było mówione - priorytet - pomnik i sala. Co ciekawe te obiecanki były po wyborze rady, więc Pan wójt niejako obiecał sam to zrealizować.

  Inna sprawa głupotą jest rozliczanie po jednym roku urzędowania skoro dopiero po wyborach październikowych będą rozdzielane środki z UE i wtedy będzie wiadomo na co ile trzeba będzie wkładu własnego. teraz nie ma realizacji, bo nie ma kasy, a nawet co do sali to może chodzic o inwestycje, która będzie za wiele lat, a teraz trzeba przygotować chociażby dokuemntacje, której skompletowanie może być zakończone w ogole w innej kadencji rady...

  Proponuję chociaż przeczytać odnosnie faktów ktore przytoczył Pan realista, bo są potwierdzone dokumentami nie to co Wasze pomowienia chociażby odnośnie kredytu - to Pan Wójt o niego wnioskował wraz z Panem Skarbnikiem ponieważ, był konieczny, by w ogóle przeżyć co jest odnotowane, a sam ten fakt obrazuje, że z finansami nie jest najlepiej.

  Równeiż i dla mnie dziwny jest ten artykuł z dokładaniem się Gosiru, bo to jakiś kosmos, to jak przekładanie z kupki na kupke kasy, nie ma to nic wspólnego z realizmem. Gosir ładnie działa, chwała za to, oby kiedyś zarabiał i milion, zyczę tego szczerze, chociaż nikt tego nie oczekuje, ale nie pompujmy jakiegoś mitu, że gosir będzie drogi budował, bo póki co pokrywa część wydatków.

  Tylko prosze mi tu nie pisac, że cos obiecywalem, chodziłem po domach, bo nie jestem radnym ani nawet żadnego z nich dobrze nie znam (prócz osoby z mojej wsi), więc darujcie sobie sianie plotek (chyba, że macie dowód), bo to dziecinada. Macie konkret, papier, świadka - proszę to zgłaszac do odpowiednich organów, a wówczas i tak wszyscy się o tym dowiedzą (przynajmniej bedzie to potwierdzone) inaczej bawicie się w trolling i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 23. Rozumiem dokładnie co piszę i wy także bo się bardzo denerwujecie napisaną prawdą. Jeszcze raz Ja nikogo nie oskarżam, nie winie itp. Przedstawiam fakty a nie mity.

  OdpowiedzUsuń
 24. Realista przede wszystkim nie powołuj się na mieszkańców Glinika Górnego, bo nikt cię do tego nie upoważnił. W Gliniku Górnym przedstawiciele pisu obiecywali chodnik a nie salę. Więc te twoje fakty to jest jedna wielka kpina. I faktycznie przeprosiny za to że niby gmina bankrutuje się należą. I poczytaj co piszesz, bo twoje bzdety irytują wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 25. Realiści chyba wiedzą, że w realnym świecie nie dostaje się wszystkiego o co się prosi. Sal gimnastycznych w naszej gminie mamy chyba kilka. Dziś nie trzeba chodzić na piechotę, tylko wsiada młodzież do szkolnego autobusu i po chwili jest na sali gimnastycznej. Jeszcze lepiej by było, gdyby dzieciaki wsiadły na szkolne rowery i dla zdrowia popedałowały w kierunku sali, po asfaltowych dróżkach, w pięknej okolicy po których tiry nie jadą. Albo, gdyby był zamysł wybudowania na wzniesieniach w Stępinie małej skoczni narciarskiej. A kto się boi skakać, może założyć szkolne biegówki, bo dzieciaki po obżeraniu się lodami, frytkami, kebabami i drożdżówkami, wyglądają jak młode foczki. Dziewczyny mają szersze zadki od swojej mamusi, bo nie chodzą na nóżkach nie jeżdżą na rowerach, nie biegają, a jedynym wysiłkiem fizycznym jest pisanie sms-ów. Jeżeli chodzi o GOSiR- to jest obiekt, którym możemy się pochwalić i służy całej gminie, a czy przynosi dochody, tego nie wiem, ale wiem, ze biblioteka i szkoły tez dochodów nie przynoszą dochodów do budżetu, ale zdrowi i wykształceni ludzie, już tak. Jak wiadomo, od ćwiczeń na świeżym powietrzu nikt nie umarł, ale od smrodu z nieodprowadzonych ścieków, pyłu ze żwirowych dróg, braku dobrej wody pitnej, braku chodników na ruchliwych drogach, to do wieczności można się szybciej przenieść.

  OdpowiedzUsuń
 26. REALISTA czy Ty się z kurą na rozum zamieniłeś? Przepraszam wszystkie kury jeśli je obraziłem. GOSIR w tych kilku miesiącach zarobił!! Rozumiesz słowo ZAROBIŁ? ZAROBEK, inaczej mówiąc DOCHÓD, jest to różnica pomiędzy całkowitym przychodem z danego źródła a kosztem jego uzyskania.
  Czy Ty nie rozumiesz tego, że gdyby Dyrektor GOSIRU siedział na d...ie i nic nie robił, ośrodek generowałby jakieś koszty związane z jego utrzymaniem. Jeśli Dyrektor zatrudni kilka osób więcej i wdroży pomysły to oczywiście podniesie koszty utrzymania ośrodka, ale jednocześnie zwiększy przychód tego ośrodka. Czy to takie trudne do zrozumienia?

  OdpowiedzUsuń
 27. Do Tonietak:
  - kilka domów jeśli się nie mylę z Glinika Górnego znajduje się przy drodze Huta Gogołowska-Cieszyna i dzieci z tamtych domów chodzą do szkoły w Stępinie. Ci mieszkańcy są za budową sali i ich miałem na myśli, a nie cały Glinik Górny.
  Do Pniok:
  - wyślij dzisiaj dzieci na rowerze z Huty do Frysztaka (pogoda, niebezpieczna droga),
  Do To jest niemożliwe:
  -jeżeli krytykujesz obecną rade (szczególnie PIS, którego nie lubisz) za niewykonanie obietnic wyborczych to bądź obiektywny i krytykuj też SiG i Pana Wójta, który też bardzo dużo obiecał, a też w ciągu tego roku nie wykonał. Też jeździli po wsiach jak PIS i obiecywali.
  Do Śmiechu Warte:
  - Gosir w ciągu 9 miesięcy osiągnął przychód z działalności w wysokości 300 tyś zł. Koszty uzyskania przychodu (płace, energia, inwestycje) to 620 tyś zł. Strata finansowa to 320 tyś zł. I wyjaśniam, że nie jestem przeciwnikiem GOSIR-u i nie wymagam by przynosił zyski, tylko jeżeli coś się piszę na ten temat, żeby było to zgodne ze stanem faktycznym. Zarobek jest wtedy jeżeli osiągniemy więcej niż włożymy w daną inwestycje a tu tego niema. Ponadto pierwszy raz słyszę by zwierzęta można było obrazić. Proszę próbować może się uda i może wtedy Nobla przyznają z biologi. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Analitycznego umysłu, to Ty realisto jednak nie masz, choć na takiego się kreujesz. Dziś nie wsadzałbym dzieci na rower, by jechały do Frysztaka, ze względu na pogodę i drogę. Brakowało tylko, żebys mi zarzucił, że nart biegówek też dziś nie da rady założyć. Choć przy odpowiedniej pogodzie, ze Stępiny na salę do Gogołowa na rowerze czy nartach, byłoby bliżej i bezpieczniej. Jedna lekcja zejdzie na rower lub narty, a druga na skakanie przez konia na sali. Piłkę kopaną można przerobić na przyszkolnym boisku w lecie. Ci, którzy maja chęć do grania, to w celach kondycyjnych, można wdrożyć rower lub marszobieg na profesjonalny trening we Frysztaku. Na szkolnej sali sportowej jest prościej dla WF-isty, bo rzuci piłkę i ma z głowy. Zauważ realisto, ze ja też pisałem o autobusie czy busie, który dowiezie dzieciaki na dowolną salę na terenie gminy. Eksploatacja autobusu, wynajem, czy nawet kupno, razem z utrzymaniem kierowcy jest dużo tańsze od budowy i utrzymania kolejnych sal gimnastycznych. Nie wiem ile dzieci się urodziło, ale jeżeli wiesz, to napisz, bo jak wynika z moich obserwacji, młodzi tylko ochrzczą tu dziecko, i wyjeżdżają, i na sali gimnastycznej może byc pusto. Jeżeli chodzi o sympatie i antypatie wyborcze, to w wyborach do Rady Gminy, staram się głosować na człowieka i jego dokonania, a nie na jego przekonania polityczne. Do sejmu, będę głosował na PiS, bo tylko oni zagwarantują, że nie będziemy musieli dokładać do budowy meczetu.

   Usuń
 28. Panie Gorczyniak to proszę jeszcze napisać ile ta zła rada w tym roku przekazała na rozbudowę Gosir-u. Tak jak już pod innym artykułem pisałem będzie ze 120 tyś. zł. Gosir w związku z rozpoczęciem działalności hotelu i dobrej pogody uzyskał dodatkowe 86 tyś zł, ale dzięki dodatkowym wydatkom w wysokości 120 tyś. Uchwała jest tylko zabiegiem księgowym i administracyjnym. I nic nie zmienia faktu ze w ciągu 9 miesięcy budżet gminy dopłacił do Gosiru ponad 300 tys zł.
  Panie Walenty proszę napisać (bo ja nie słyszałem i nie czytałem w protokołach z sesji) że wójt był blokowany w jakiś inwestycjach. Proszę podać przykłady.

  OdpowiedzUsuń
 29. Pan Relista siłuje się z trollami, bo tak można nazwać kogoś kto wypisuje pomówienia bez dowodów ;)

  Też chciałbym poczytać jakie to pomysły Pana Wójta zostały przez radę zablokowane - proszę o przykłady (nie liczę wynagrodzenia...). Gdyby rada chciała tak robić na złość to zablokowałaby chociazby ostatni kredyt, który był właśnie na prośbę Pana wójta czy chociażby nie udzieliła absolutorium.

  Generalnie chciałbym jedynie napisać pewną ciekawostkę, którą oprę na fakcie, a nie tak jak trolling na plotkach.
  Wspominacie, że to radni nie chcą się dogadać z Panem Wójtem, to radni robią na złość i Pan Wójt jest taki biedny, że musi wszystkie ciosy przyjmować, a nic zrobić nie może. Ciekawe w takim razie dlaczego jeden z radnych złożył skargę na Pana Wójta, wraz z prośbą o ukaranie w związku z wprowadzaniem w błąd co do celowości zaciąganych zobowiązań, podawaniem błędnych danych finansowych etc. W skardze jest również zaznaczone, że gdyby ów radny znał prawdziwe powody to nie zagłosowałby ZA. Jako ciekawostkę dodam, że nie jest to radny PIS! Fakt do sprawdzenia i przemyślenia.

  OdpowiedzUsuń
 30. Po raz kolejny gdzie ja napisałem, że jestem przeciwko Gosirowi, gdzie ja napisałem że działa źle, że źle że wypracował dodatkowe przychody?. Ja tylko pisze jak faktycznie wygląda sytuacja finansowa, jakie są przychody, wydatki, rezultat finansowy.

  OdpowiedzUsuń
 31. Panie realisto nie karm Pan już tych troli, bo widzisz jak się rozkręcili ;)

  Chyba w gminie mają dużo czasu, że od samego rana mają możliwośc tyle dziadostwa i to z błędami wypisywac.

  Trolle się ignoruje, nie odpisuje to najlepsze wyjście. Szkoda Pana zdrowia, Panie realisto, jak widac wszyscy rozsądni odpuścili, szkoda czasu.

  OdpowiedzUsuń
 32. A Wy kiedy się przedstawialiście, bo mi umknęło, że ja mam z Wami brudzia pic?

  Tak, jesteście trolami i takich się ignoruje. Możecie wierzyc lub nie, ale nie muszą pisac z Wami radni, zreszta jeśli są rozsądni to w ogóle olewają ten portal, szkoda zdrowia.

  Możecie sobie hasła używac, ja nie zamierzam nigdzie startowac, bo nie mam tyle czasu co Wy, by od samego rana pisac...

  OdpowiedzUsuń
 33. Szanowni Państwo !
  Nawiązując do niektórych wpisów, nigdzie nie pisałem, że jako GOSiR będziemy wypracowywać środki na reformę czy modernizację gminy. Piękna pogoda i baza noclegowa sprawiły, że wypracowaliśmy naprawdę fajne środki. Jest w tym wiele szczęścia, … ale nie można pominąć również naszej pracy, bo naprawdę lekko nie było. Część finansów wynikająca z nadpracowania planu po stronie dochodów GOSiRu skierowana została na gminne inwestycje. Sorry, ale tak się stało – ja osobiście się cieszę. Ogólnie mówiąc mój artykuł mówi przede wszystkim o tym, że warto wspierać lokalne usługi, ponieważ wtedy wspieramy sami siebie. Proszę również, aby GOSiR nie traktowano politycznie, bo nasz cel jest zupełnie inny – na co dzień i od święta staramy się integrować lokalne społeczeństwo.
  Startowałem w wyborach do Rady Powiatu, ponieważ demokracja mi na to pozwala. Startowałem z tego samego Komitetu Wyborców, co Pan Wójt, ponieważ jako dyrektor bardzo go szanuje i uważam za dobrego gospodarza gminy i szefa jednocześnie, ale nie wymagam, aby wszyscy się ze mną zgadzali i nie chciałbym aby też mieli do mnie o to pretensje. Każdy ma swoje zdanie i dobrze! Wybory się zakończyły i przyszedł czas na robotę … taką codzienną, w wielu przypadkach żmudną, czasem trudną, opartą na wielu skomplikowanych przepisach, ale i dającą wiele satysfakcji. Bez wątpienia łatwiej jest krytykować niż podejmować decyzję, tak jak każdy sukces ma wielu ojców, a porażka jest bezpańska albo zawiniona zawsze przez tych których nie lubimy. Przekonali się o tym byli i obecni radni, wójt oraz każdy z nas dyrektorów i kierowników.
  Gdyby całą naszą energię zamiast przeznaczyć na kłótnie, poświęcić na realizację wspólnego celu jestem pewien, że bylibyśmy mocarstwem;-)
  NA ZAKOŃCZENIE DNIA I NASTROJU KAWAŁ URZĘDNICZY:
  - Jaka jest różnica między Urzędem Skarbowym a zakładem fryzjerskim?
  - W Urzędzie Skarbowym golą dokładniej.
  Życzę wszystkim miłej nocy!
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń