11 listopada to niezwykle ważna data dla małego patrioty.

11 listopada to niezwykle ważna data dla każdego Polaka – to dzień, kiedy nasza ojczyzna odzyskała wolność po wielu latach niewoli. Znaczenie tego wydarzenia oraz szacunek i miłość do naszego kraju staramy się ukazywać dzieciom już od najmłodszych lat. Z tej okazji w przeddzień tego ważnego święta, tj. we wtorek 10 listopada, w murach przedszkola odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Przygotowany na ten dzień montaż słowno – muzyczny poruszał wszystkie ważne kwestie dla małego patrioty: w przystępnej formie teatrzyku kukiełkowego opowiedziana została legenda o Lechu, Czechu i Rusie, a w wierszu i piosence dzieci wyraziły swój szacunek i przywiązanie do ojczyzny. Nie mogło zabraknąć recytacji znanego, a wciąż jakże wymownego wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, który to z dumą recytuje kolejne już pokolenie. Na zakończenie z należytą uwagą i właściwą postawą odśpiewaliśmy nasz Hymn Narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Więcej informacji i zdjęć na stronie Przedszkola Publicznego nr 1 we Frysztaku lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz