Nieodpłatna pomoc prawna od 1 stycznia.

Od 1 stycznia w gminie Frysztak będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Wszystko dzięki ogólnopolskiemu programowi rządowemu dotyczącej nieodpłatnej pomocy oraz edukacji prawnej.

Oprócz mobilnego punktu pomocy prawnej, który będzie funkcjonował w każdej gminie powiatu strzyżowskiego. W Strzyżowie powstanie stały punkt w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, zorganizowany w porozumieniu z okręgową radą adwokacką i radą okręgowej izby radców prawnych.

W gminie Frysztak, punkt pomocy prawnej zlokalizowany będzie w budynku Urzędu Gminy we Frysztaku. Mobilny punkt pomocy prawnej czynny będzie w każdy czwartek co najmniej od godziny 8:00 do 12:00.

Godziny funkcjonowania mogą ulec zmianie. Na razie starostwo wyłania odpowiednią organizacje, która zajmie się pomocą prawną w poszczególnych gminach. Również nikt do końca nie wie jakie będzie zapotrzebowanie wśród mieszkańców poszczególnych gmin do bezpłatnej pomocy prawnej.

Więcej szczegółów poznamy po wyłonieniu odpowiedniej organizacji, która będzie obsługiwać mobilne punkty pomocy prawne. Tak naprawdę wszystko wyjaśni się w nowym roku, wtedy zacznie działać bezpłatna pomoc prawna.

O szczegółach będziemy informować na portalu.

Więcej informacji o nieodpłatnej pomocy prawne mogą Państwo przeczytać na stronie powiatu strzyżowskiego - strzyzowski.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz