Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Lekkoatletyczny Orlik przy SOSW we Frysztaku.

Zarząd Powiatu Strzyżowskiego złożył wniosek o dofinansowanie projektu dotyczącego przystosowania lekkoatletycznego obiektu sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku do wymogów boiska lekkoatletycznego typu Orlik. Planowana inwestycja byłaby realizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej VI Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Na razie wniosek o dofinansowanie czeka na wstępną ocenę formalną.

Projekt Lekkoatletycznego Orlik przy SOSW we Frysztaku. źródło: strzyzowski.pl
Celem projektu przygotowanego przez Zarząd Powiatu Strzyżowskiego jest stworzenie lepszych warunków edukacji ogólnokształcącej, wspierającej kluczowe umiejętności przede wszystkim w zakresie edukacji dotyczącej wychowania fizycznego oraz w dziedzinach matematyczno - przyrodniczych. Przebudowa i rozbudowa przyszkolnego obiektu sportowego, spełniającego wymogi boiska lekkoatletycznego, wraz z likwidacją barier architektonicznych przyczyni się do polepszenia obniżonej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i różnymi zaburzeniami somatycznymi. Z kolei zakup sprzętu wykorzystującego technologie informacyjno - komunikacyjne (ICT) i pomocy dydaktycznych pozwoli podopiecznym frysztackiej placówki poznać w atrakcyjny sposób otaczający nas świat i przyswoić wiedzę z przedmiotów ścisłych.

Więcej informacji o projekcie na stronie powiatu strzyżowskiego - strzyzowski.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Rewelacja :-) Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin - często nazywana królową sportu. Lekka atletyka oparta jest na naturalnym ruchu dlatego warto ją uprawiać. Takich obiektów niestety brakuje ponieważ często nie docenia się ich popularności. Uważam, że strzał w dziesiątkę.
    Marek Armata

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad