Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

2 nietrzeźwych z gminy Frysztak wśród 333 skontrolowanych kierowców.


Frysztak, Cieszyna, Gogołow, Alkohol, Kierowca
Wczoraj (niedziela 7.02.) w kilku wyznaczonych punktach na terenie powiatu strzyżowskiego policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami. To kolejne wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4:00 Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem było poprawienie bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W czasie trwania akcji policjanci skontrolowali 333 pojazdy. W trakcie kontroli ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących.

Podczas kontroli w miejscowości Cieszyna policjanci zatrzymali 21-letniego kierującego renaultem, u którego badanie wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w Gogołowie. 41-letni mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

INFO i FOTO: KPP w Strzyżowie

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. A mówiłem chłopakom - kupcie u mnie alkomat to im się 300zł duzo wydawało

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad